Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGB 3 All 28,102,135.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) AGB 3 Tirane 4,600,736 2020-02-21 2020-02-24 3810110392020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati Rikonst.godeine kont vazhd nr 3469/23 dt 15.10.2019 situac.nr 4 dt 30.12.2019 fat nr 72238686 dt 30.12.2019
  Universiteti i Tiranes (3535) AGB 3 Tirane 1,432,785 2020-02-21 2020-02-24 3910110392020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati Rikonst.godine kont vazhd nr 3469/23 dt 15.10.2019 situac.perfund.akt kolaud.dt 17.02.2020 9 fat nr 72238690 dt 28.01.2020
  Universiteti i Tiranes (3535) AGB 3 Tirane 5,799,636 2019-12-31 2020-01-07 55110110392019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 U T Rektorati rik god kont 15.10.19 fat 11.12.2019 seri 72238682 sit 11.12.19
  Universiteti i Tiranes (3535) AGB 3 Tirane 10,262,945 2019-12-25 2019-12-31 51810110392019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 U T Rektorati rik godine kont nr 3469/23 dat 5.10.2019 fat 29.11.19 seri 72238678 sit 29.11.19
  Universiteti i Tiranes (3535) AGB 3 Tirane 6,006,033 2019-11-15 2019-11-20 46510110392019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 U T Rektorati rik godine up 24.7.2019 nj fit 3469/22 dat 3.10.2019 kont 3469/23 dat 15.10.2019 fat 5.11.2019 seri 72238677 sit nr 1 dat 5.11.19
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >