Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 6D - PLAN All 71,510,597.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Elbasan (0808) 6D - PLAN Elbasan 159,720 2020-11-19 2020-11-20 30320480012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2048001 Keshillli i Qarkut mbikqyres punimesh sistem asfalt rruges varrezave shushice fat nr 30 seri 88865462 up nr 84 dt 04.08.2020 kont nr 574 dt 25.08.2020 pv fituesi 06.08.2020 akt kolaudimi 12.10.2020
  Uzina e Plehrave Azotike (0909) 6D - PLAN Fier 298,958 2020-11-04 2020-11-05 5310061682020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Uzina e Plehrave Azotike 1006168 garanci obj. Urdh.20.10.2020 akt-kolaud- dorez12.9.2020 kontr.08.5.2019 sit.perf.12.9.2020 certifikate 25.09.2020
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) 6D - PLAN Elbasan 59,184 2020-09-09 2020-09-10 26710110992020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2020 Universitet " Aleksander Xhuvani '' kolaudim UP nr 27 dt 28.07.2020 PV dt 30.07.2020 kontrate nr 1311/2 dt 05.08.2020 ft nr 88865457
  Qarku Elbasan (0808) 6D - PLAN Elbasan 396,000 2020-09-04 2020-09-08 22520480012020 Sherbime te tjera 2048001 Keshillli i Qarkut hartim i planimetrive dhe rilevimi urdh dorez nr 85 dt 25.08.2020 pv marrje dorez 31.08.2020 up nr 35 dt 24.02.2020 prot 238 kont nr 334 dt 05.05.2020 fat nr 24 seri 88865455
  Bashkia Durres (0707) 6D - PLAN Durres 101,808 2020-08-17 2020-08-18 128921070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE RIK RRG BLLAKA KONTR. 12800/5 DT 12.11.19 LIK FAT 42 DT 9.3.20 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Durres (0707) 6D - PLAN Durres 102,724 2020-08-17 2020-08-18 129021070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE RIK RRG DITURIA KONTR. 12794/5 DT 12.11.19 LIK FAT 43 DT 9.3.20 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Universiteti Bujqesor (3535) 6D - PLAN Tirane 449,780 2020-07-07 2020-07-09 23810110412020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univers.Bujqesor. pagese mbikqyrje punimesh up 17 dt 22.10.2019 kjoperat 19.11.2019 kontr 2486/29 dt 3.12.2019 relac perf 7.2.2020 ft 47 dt 24.3.2020 ser 75260398
  Qarku Elbasan (0808) 6D - PLAN Elbasan 1,387,597 2020-06-23 2020-06-24 15320480012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2048001 Keshillli i Qarkut Hidroizolim i catise, murit rreth.e sistemim i territorit te kopsh.nr.11 B.El.konr.91 dt.23.1.2020 akt kolaud 09.3.2020 vend nr 17 dt 17.01.2020 fat seri 88865453 up nr 155 dt 13.11.2019 pv dt 06.12.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) 6D - PLAN Tirane 83,270 2020-06-19 2020-06-22 17910900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466, kthim te ardh op ek, ub nr 520, dt 19.12.2019, vkpp 754, dt 03.12.2019
  Bashkia Vlore (3737) 6D - PLAN Vlore 5,849,985 2020-06-08 2020-06-09 45021460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore projekti greatsun bashkia 2146001 kont 3402/11 dt 19.02.2020 ftesa 3402/10 dt 17.02.2020 u.brendshem 113 dt 22.05.2020 fat 2 dt 04.05.2020
  Bashkia Vlore (3737) 6D - PLAN Vlore 1,169,997 2020-06-08 2020-06-09 44821460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore projekti greatsun bashkia 2146001 kont 3402/11 dt 19.02.2020 ftesa 3402/10 dt 17.02.2020 u.brendshem 113 dt 22.05.2020 fat 2 dt 04.05.2020
  Bashkia Vlore (3737) 6D - PLAN Vlore 292,497 2020-06-08 2020-06-09 44921460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore projekti greatsun bashkia 2146001 kont 3402/11 dt 19.02.2020 ftesa 3402/10 dt 17.02.2020 u.brendshem 113 dt 22.05.2020 fat 41 dt 02.03.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) 6D - PLAN Tirane 480,000 2020-05-22 2020-05-28 16210160202020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1016020 DVP 2020 231-(sipas tabeles se miratimit),mbikqyrj ndertim blok.dhoma sig DVP Tirane, sipas kon ne vazh nr 21/7, dt 14.08.2019,, shkrese 102, dt 27.04.2020, ft nr 1, dt27.04.2020,seri 88865451,
  Universiteti Bujqesor (3535) 6D - PLAN Tirane 145,596 2020-05-15 2020-05-20 15310110412020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univers.Bujqesor. lik mbikqyrje punimesh obj ndert demtuar nga termeti up 17 dt 22.10.2019 njk 22.10.2019 kl operat 19.11.2019 kontr 3.12.2019 relac perf 05.2.2020 ft 44 dt 24.3.2020 ser 75260395
  Universiteti Bujqesor (3535) 6D - PLAN Tirane 59,752 2020-05-15 2020-05-20 15510110412020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univers.Bujqesor. lik mbikqyrje punimesh obj ndert i kopshtit lularise up 17 dt 22.10.2019 njk 22.10.2019 kl operat 19.11.2019 kontr 3.12.2019 relac perf 18.2.2020 ft 45 dt 24.3.2020 ser 75260396
  Bashkia Vlore (3737) 6D - PLAN Vlore 3,960,000 2020-03-12 2020-03-17 18721460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik blerje stacion teodolit bashkia 2146001 kont 9491/1 dt 02.12.2019 u.prok 224 dt 08.10.2019 fat35 dt 26.12.2019 f.hyrje 21 dt 31.12.2019
  Universiteti Politeknik (3535) 6D - PLAN Tirane 6,676,668 2020-02-07 2020-02-17 10010110402020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rehabilitimi i ndertesave nga demet e termetit (FIMIF) kont nr 1951/9 date 23.12.2019 situac dt 20.01.2020 fat nr 75260388 dt 20.01.2020 proc verb kolaudimi date 21.01.2020
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) 6D - PLAN Elbasan 178,563 2020-02-06 2020-02-07 1910061592020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala QGTKR kthim garancie''Rikustr zyra QGTKRR'' urdh tit 1 22.01.2020 akt -kolaud 27.12.2018 kontr 119 04.12.2018 up 13746 08.11.2018 njof fit 03.12.2018 sit perf 27.12.2018
  Bashkia Libohove (1111) 6D - PLAN Gjirokaster 1,093,023 2020-02-05 2020-02-06 4521160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2116001 Bashkia Libohove GJ rikonstr rrjet jashte ujesjelles Libohov&Suhe fat nr 27 dt 31.10.2019 nr ser 75260378 kontr dt 4.10.2019 situac perfundimtar akt kolaudim dt 30.10.2019 certifi marrje perkohs ne dorezim 31.10.2019
  Uzina e Plehrave Azotike (0909) 6D - PLAN Fier 474,000 2020-01-13 2020-01-14 3510061682019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Uzina e Plehrave Azotike Fier 1006168 up 4 dt 16.4.2019,fo,pv 36/8 dt 20.5.2019,kont 36/9 dt 17.5.2019,sit nr 1,2 1.7.2019,fd 30,seri 75260381