Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "TAULANT" SHPK All 136,085,564.00 119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 516,000 2021-01-21 2021-01-22 422921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje shkolla Bashkuar Farke kont 39467/12 dt.07.12.17 sit 18.12.19 fat.73424448 dt.24.12.20 shk 918 dt.08.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 102,000 2021-01-21 2021-01-22 422821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje shtes kontrat shkolla bashkuar Farke kont 36627/6 dt.17.10.19 PV 04.10.19 Sit perf 17.01.20 UP 36627 dt.02.10.19 UK 21552/2 dt.24.05.19 fat.73424449 dt.24.12.20
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 149,520 2021-01-08 2021-01-21 151310100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Kolaud.punim.ndertim.rikonstruk.shkoll.Beqir Cela Durres,Fat. Nr. 36, dt. 23.11.20, seri 73424437, kont. Nr.21230/1 prot, dt.16.11.20,akt kolaud.certifik.marr.dorez,memo nr 21230/2 prot dt 15.12.20, urdher nr 31 dt 10.11.20, p.verba
  Bashkia Shkoder (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 162,414 2021-01-13 2021-01-19 175321410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001UP656dt12.08.2020fnjk11533/4 dt 14.08.2020APP74dt21.09.20kon11533/13dt22.09.2020ft82103202dt29.12.2020certif eperkohshdoezim19723 dt29.12.2020akt kol19723dt 29.12.2020
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 16,600 2021-01-12 2021-01-19 2510900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021-466-kthim i te ardh.op ek.ub nr 386, date 07.12.2020 vkpp 534, date 25.11.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 372,000 2020-12-30 2021-01-15 53110060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik rimb TVSH ndertim i kolektorit Gj.Lalzit kont va nr 3230 dt 18.11.2016 fat nr 73424430 dt 02.11.2020 urdher nr 3366 dt 28.12.2020
  Bashkia Krume (1812) "TAULANT" SHPK Has 796,800 2020-12-29 2020-12-31 53221170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1812.2117001.Sa fat nr.49.seri 73424450 dt.28.12.2020,per KONT.NR.2693 DT.22.12.2020"Supervizim per Ndertim ujesjellesi rajonal Nja Golaj,fshat Dobrun,Qarr i vogel,Nikoliq dhe Vlahen," Bashkia Has
  Bashkia Tirana (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 600,000 2020-12-28 2020-12-30 397321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane sutdim projektim per ndert godine qener kom zall herr kont 19217/21 dt 28.07.20 pv 23.09.20 up 19217 dt 12.06.20 uk 12.06.20 nr 19214/1 pv 07.07.20 rapr 192317/16 dt 27.07.20 autz195 dt 30.10.10fat7342444dt02.12.20
  Sp. Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 27,456 2020-12-28 2020-12-29 2310130682020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013068 SPITALI DURRESIT MBIKQYRJE RIK PEDIATRIA ,KONTR. 1884/6 DT 28.10.20 LIK FAT 43 DT 17.12.20
  Bashkia Belsh (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 1,000,000 2020-12-28 2020-12-29 51421520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2152001 Bashkia Belsh mbikq.pun.rikonst.linjes kryesore furnizim.me uje..up nr 2780/1 dt 5.8.19 vend.titull.nr 2780/5 dt 7.10.19 njoft fit.nr 2780/6 dt 7.10.19 kontr nr 2780/7 dt 21.10.19 situac 3 dt18.12.20 fat 44 seri 73424445 dt 18.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 9,815,255 2020-12-16 2020-12-21 45110560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH,lik ft hartim projekti, kontr GOA 2020/sh-125 dt 07.10.2020, seri 73424439 dt 01.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 222,809 2020-12-14 2020-12-16 152010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh Sistemim Asfaltim e Masa Inxhinierike ne km 21+050 ne rrugen Q.Thane-Lin-Pogradec Sit Perf Fat Nr. 42 dt 21.07.2020 ser 82103292 Kontrata ne vazhdim Nr.10792/9 DT 20.04.2016 PV Kolaudimi dt 23.10.2019
  Sp. Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 234,028 2020-12-10 2020-12-11 2110130682020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013068 SPITALI DURRE MIKQYRJE PUNIMI PER SSHTESEN E KONT 1884/6 DT 28.10.2020 RIK PEDIATRIA FAT NR 34 DT 17.11.2020
  Bashkia Vau Dejes (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 24,000 2020-12-10 2020-12-11 71921570012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2157001 Bashkia Vau Dejes, supervizim punimesh rikualifikim qendres fshati stajke, kontr nr 25/14 dt27.6.2019, urdher nr 25/13/1 dt 27.6.2019,ft 73424407 dt 26.08.2020,aktkolaudim+certfk.dt26.08.2020, ditar detyrimi nr26748 dt23.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 771,518 2020-12-10 2020-12-11 43510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, superv kont va nr GOA 2019/SH 60 IVR dt 23.12.2019 fat nr 73424433 dt 09.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 1,222,015 2020-12-09 2020-12-10 43010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,superv punimesh kont va nr GOA 2018/SH 49 IVR date 05.11.2019 fat nr 73424434 dt 09.11.2020
  Sp. Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 63,513 2020-12-02 2020-12-03 1910130682020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013068 SPITALI DURRESMBIKQYRJE PUNIMESH RIK I PEDIATRISE KONT 2793/7 DT 07.12.2018FAT NR 37 DT 23.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 112,800 2020-11-13 2020-11-20 320521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik Mbik Shtese kont Shko Koreografike Kont ne Vazhd 23576/7 dt 20.06.17 fat 44327723 dt 29.09.17 Up 23576 dt 14.06.2017 Pv 20.06.17 Njof fit 235476/5 dt 20.06.2017
  Bashkia Belsh (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 1,000,000 2020-11-05 2020-11-06 41821520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2152001 Bashkia Belsh mbikq.pun.rikonst.linjes kryesore furnizim.me uje..up nr 2780/1 dt 5.8.19 vend.titull.nr 2780/5 dt 7.10.19 njoft fit.nr 2780/6 dt 7.10.19 kontr nr 2780/7 dt 21.10.19 situac 2 dt 2.11.20 fat 28 seri 73424429 dt 02.11.20
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 120,000 2020-10-28 2020-11-02 41210140482020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1014048 Drejt.Pergj.Burgjeve Kolaudim per rikonstr rrjeti kompjuterik kont e klasifikuar nr 312/25 date 03.07.2020 fat sr 82103298 date 27.07.2020 akt kolaudimi 27.07.2020