Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "SHKELQIMI 07" All 1,085,147,333.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) "SHKELQIMI 07" Durres 4,740,297 2021-01-11 2021-01-19 5610060952020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 110060952020 HEKURUDHA SHQIPTARE LIK FAT 13 KONT 29/2 DT 14.10.2020 RIKONSTR LINJA HEK SHKODER HANI I HOTIT
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "SHKELQIMI 07" Tirane 24,700,000 2020-12-30 2021-01-18 57910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikualifikim urban , kontr GOA 2020/p-15 dt 29.05.2020, seri 90465942 dt 24.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "SHKELQIMI 07" Tirane 38,000,000 2020-12-28 2020-12-31 53410560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rivitalizim urban, montr GOA 2019/p-97 dt 04.08.2020, seri 90465940 dt 21.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Ballsh (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 2,576,523 2020-12-28 2020-12-29 162821310012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2131001 PAGESE RIK RRJETI SHPERNDARES QYTETI BALLSH P U.P NR.1014 REGJ DT.012.05.2020 NJOF FIT DT 10.09.2020 KONTRATE NR.1973/5 DT.19.10.2020 FAT.NR.37 DT.15.12.2020 SERI 90465937 SIT PJESOR NR.1 DT 15.12.2020
  Bashkia Pogradec (1529) "SHKELQIMI 07" Pogradec 3,716,200 2020-12-24 2020-12-28 97721360012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 BASHKIA PG,REHABILITIM I SHKOLLES SE MESME GJERGJ PEKMEZI,KONTR.NR.4964/3 DT.18.07.2019,FAT NR.88314343 +SIT.NR.2 DT.26.05.2020,P/VERBAL KOLAUDIMI DT.03.09.2020,CERTIF.MARJE DOREZIM DT.03.09.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Delvine (3704) "SHKELQIMI 07" Delvine 1,788,182 2020-12-21 2020-12-24 54.2104001202 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve lik faturen nr 28 data 27.11.2020 up nr 7 data 10.08.2020 kontrat nr 97 data b06.10.2020 Ujesjellesi Delvine
  Bashkia Vlore (3737) "SHKELQIMI 07" Vlore 19,000,000 2020-12-23 2020-12-24 134321460012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ndertimi i ujesjellesit rruga transballkanike bashkia 2146001 kont 9412 dt 21.10.2020 u.prok 186 dt 24.08.2020 fat 39 dt 21.12.2020 sit pjesor 1
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 1,425,000 2020-12-17 2020-12-18 48621130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SIT PERF ASFALTIM I RRUGEVE TE QYTETIT RROSK KNTR 2582 DT 20/06/2018,FAT 100 SERI 60104900 DT 31/07/2018
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) "SHKELQIMI 07" Durres 3,344,104 2020-12-15 2020-12-16 4510060952020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 110060952020 HEKURUDHA SHQIPTARE LIK FAT 12 KONT 29/2 DT 14.10.2020 RIKONSTR LINJA HEK SHKODER HANI I HOTIT
  Bashkia Cerrik (0808) "SHKELQIMI 07" Elbasan 2,323,000 2020-12-15 2020-12-16 65621100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Bashkia Cerrik ndricim i rrugeve te brendshme situacion perfundimtar,up 356/2 dt 15.11.2018, pv 05.12.2018, vendim 13.12.2018, njoftim fituesi 13.12.2018,kontrate 26.12.2018, akt marrje dorez 28.02.2019 fat 65517948 85424085
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 75,000 2020-12-14 2020-12-16 44021130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per rik i varrezave fshati Marinez,utit 143 dt 05/11/2020,kntr 3416 dt 27/08/2018,akt kol 14/11/2018,cert perf e marrjes ne dorez 23/10/2020,pverb i marrjes ne dorez 23/10/2020
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 704,265 2020-12-14 2020-12-16 43921130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per sist i fshatit Ngjeqar,utit 142 dt 05/11/2020,kntr 1530 dt 04/05/2017,sit perf 10/08/2017,akt kol 04/09/2017,cert perf 23/10/2020,prverb i marrjes dorez 23/10/2020
  Bashkia Lezhe (2020) "SHKELQIMI 07" Lezhe 1,900,000 2020-12-15 2020-12-16 156721270012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK.PJESOR I FAT NR 60 DT 17.07.2019,U. PROK 50 DT 27.05.2019,NJ FITUESI DT 23.06.2019,KONTRATE 5304/3 DT 26.06.2019,SITUACION NR 1 ASFALTIM I RRUGEVE TE BRENDSHME TROSHAN
  Bashkia Lezhe (2020) "SHKELQIMI 07" Lezhe 1,422,055 2020-12-15 2020-12-16 156821270012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK.PJESOR I FAT NR 59 DT 17.07.2019,U. PROK 51 DT 27.05.2019,NJ FITUESI DT 24.06.2019,KONTRATE 5305/3 DT 26.06.2019,SITUACION NR 1 ASFALTIM RRUGEVE RRABOSHTE-SHKOLLA 9-VJEÇARE
  Bashkia Lushnje (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 2,850,000 2020-12-14 2020-12-16 77321290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pjes.sit.nr.1 obj.Sistemim asfaltim rruga Rrupaj, fat.nr.47216284 dt.16.10.2017, ur.prok.nr.116 dt.19.05.2017, kontr.nr.6549 dt.28.07.2017
  Qarku Vlore (3737) "SHKELQIMI 07" Vlore 4,978,000 2020-12-15 2020-12-16 27320370012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2037001 K.QARKUT RIK.FAZA II RRUGE BLLOKU BANIMIT PRANE SHKOLLES DHE FUSHA SPORTIT NOVOSELE, UP.NR.57, DT.22.06.2020, KONTR.NR.1162, DT.31.08.2020, FAT.NR.25, DT.27.11.2020, SERIA 90465925
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 515,978 2020-12-14 2020-12-15 44421130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per rik i rruges Qender Strum,urdh tit 147 dt 05/11/2020,kntr 2134 dt 25/08/2016,akt kol 41 dt 21/12/2016,p verb i marrjes prf ne dorez 16/10/2020,cert prf e marrjes se prh ne dorez 16/10/2020
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 365,469 2020-12-14 2020-12-15 44121130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per rik i rruges kopshtit dhe karburantit,urdh tit 144 dt 05/11/2020,kntr 2617 dt 13/10/2020,akt kol 42 dt 21/0182017,cert prf 16/10/2020,prverb i marrjes ne dorez 16/10/2020
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 624,873 2020-12-14 2020-12-15 44521130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per asfaltim i rrugeve qyteti Rroskovec,urdh tit 148 dt 05/11/2020,kntr 2582 dt 20/06/2018,sit prf 31/07/2018,akt kol 15/10/2018,p-verb i marrjes perf ne dorezim 16/10/2020,cert perf e marrjes ne dorez 16/10/2020
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 511,350 2020-12-14 2020-12-15 44321130012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Garanci per rknstr i rruges Vlosh Ngjeqar,urdh tit 146 dt 05/11/2020,kntr2133 dt 25/08/2016,akt kol 21/12/2016,pr verb i marrjes ne dorez 23/10/2020,cert perf e marrjes ne dorez 23/10/2020