Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "SHENDELLI" All 521,603,314.00 144 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) "SHENDELLI" Tirane 4,661,631 2021-04-08 2021-04-09 34721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim Rr.I.Rugova,Rr.Mark Tirtja,Kont. ne vazhdim nr 4421 dt 31.07.2019, sit. nr. 2 dt 24.12.20219 fat nr. 30 dt 24.12.2019 seria 70246310
  Bashkia Kamez (3535) "SHENDELLI" Tirane 6,063,601 2021-04-08 2021-04-09 34821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim Rr.I.Rugova,Rr.Mark Tirtja,Kont. ne vazhdim nr 4421 dt 31.07.2019, sit. nr. 2 dt 03.07.2020 fat nr. 11 dt 03.07.2020 seria 70246317, akt kol. 23.07.2020
  Bashkia Lezhe (2020) "SHENDELLI" Lezhe 15,000,000 2021-04-06 2021-04-08 51821270012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA LEZHE LIK FAT.8/2021 DT.02.04.2021,URDH PROK NR.27 DT.15.09.2020,NJOF FITUES DT.18250/22 DT.12.11.2020,SITUAC PUNIM NR.1 DT.30.03.2021 SIPAS KONTR.18250/24 DT.17.11.2020 "SHEMBJA E OBJEKTEVE TE PABANUESHME"
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) "SHENDELLI" Tirane 411,015 2021-03-30 2021-04-01 10210900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021- lik kthim garanci derdhur per ankimim, urdher lik nr 39 dt 22.02.2021, vend kpp nr 47/2021 dt 27.01.2022
  Bashkia Lac (2019) "SHENDELLI" Laç 22,015,035 2021-03-29 2021-03-30 43221260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 5/2021 dt 25.03.2021 situacion pjesor nr 2
  Bashkia Lac (2019) "SHENDELLI" Laç 18,533,956 2021-03-10 2021-03-12 36921260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 4/2021 dt 09.03.2021 situacion pjesor nr 1
  Bashkia Lezhe (2020) "SHENDELLI" Lezhe 9,015,499 2021-03-11 2021-03-12 40721270012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.2/2021 DT.08.02.2021,URDH PROK NR.11 DT.16.04.2020,NJOF FITUES DT.08.06.2020,SITUAC NR.3 DHE NR.4 SIPAS KONTR.4620/7 DT.08.06.2020 NDERT UJSJEL NE FASHTARAT PLLANE,ZEJMEN,MARKATOMAJ,SPITEN,TRESH
  Bashkia Polican (0232) "SHENDELLI" Skrapar 4,512,505 2021-03-11 2021-03-12 12221400012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-bl.planif.nr.7746 L2 Fature nr.03/2021 dt.10.02.21 Sit.03 Urdher nr.89 dt.09.03.21 U-Prok.nr.24 dt.03.03.20 Kont.nr.969 prot.dt.17.04.2020 "Linja e derg.Ujesj.Poliçan.Pronovik,Mbrakull"Miratuar ne MFE dt.01.06.20 Bashkia Poliçan
  Bashkia Selenice (3737) "SHENDELLI" Vlore 5,266,928 2021-03-02 2021-03-03 12321590012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2021 2159001 B SELENICE REHABILITIM I KANALIT PJESOR TE PETES DHE DEGA MAVROVE KONTRT=ATA NR 464 DAT 19.02.2019 FAT NR 21 DAT 10.07.2019
  Bashkia Puke (3330) "SHENDELLI" Puke 3,242,320 2021-02-25 2021-03-01 11421370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Puke kodi 2137001 Rik.RruG.Kukaj UP nr 102&103 dt 09.05.2019.kont.734/18 dt 14.11.2019 situac.punim nr 2 dt 11.11.2020 fat tat 24 dt 11.11.2020 kl.sist.app dt 29.10.2019 form njoft fitusi dt 29.10.2019 lik tot fatures det nr 34024
  Bashkia Roskovec (0909) "SHENDELLI" Fier 3,182,500 2021-02-25 2021-02-26 7621130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PERMIRESIM I FURNIZIMIT ME UJ I QYTETIT ROSK KNTR 1329 DT 06/03/2020 FAT 31 SERI 70246339 DT 28/12/2020
  Bashkia Roskovec (0909) "SHENDELLI" Fier 28,642,500 2020-12-29 2020-12-31 54021130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PERMIRESIM I FURN ME UJ TE QYTETIT ROSKOVEC KNTR 1329 DT 06/03/2020,FAT 11 SERI 90297061,FAT 31 SERI 70246339 DT 28/12/2020
  ISHSH Rajonal Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 118,003 2020-12-29 2020-12-30 6710131122020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ISHSH Fier 1013112,riparim ub 27 dt 22.12.20 fat 11 seri 90297113 sit.
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) "SHENDELLI" Gjirokaster 2,545,449 2020-12-29 2020-12-30 68124520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001, Bashkia Dropull. Rikonstruksion i rrugeve te brenshme,fat nr.6,dt.29.11.2020, nr serie 90297107.Situacion perfundimtar i punimeve .Akt kol dhe certifikate e perkoh e marrjes ne dor dt.30.11.2020.Kontrata nr.944,dt.03.06.2020.
  Bashkia Ballsh (0924) "SHENDELLI" Mallakaster 7,600,215 2020-12-24 2020-12-29 162321310012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER NDERT. SHETITORE NGA SHKOLLA ODISEJA TEK VARREZAT FAT MAJ 2020U.P NR 1199 DT 27.05.2019 NJOF FIT NR.1535/2 DT 08.07.2019 KONT NR 1604 DT 17.07.2019 FAT NR.5 DT 06.05.2019 SERI 70246396 P.V KOLAUD.DT 18.03.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) "SHENDELLI" Gjirokaster 300,000 2020-12-24 2020-12-28 34010060672020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster.Blerje materiale elektrike dhe riparime te rrjetit elektrik te rrugeve . Fatura nr. 10, nr.serie 90297111,dt.23.12.2020.Urdher prokurimi nr. 29, dt. 16.12.2020,Ftese per oferte.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) "SHENDELLI" Gjirokaster 898,800 2020-12-24 2020-12-28 33710060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Shpenzime emergjente per akset rrugore,fatura nr. 029, dt. 23.12.2020, nr serie 90297110.Urdher prokurimi nr. 28, dt. 09.12.2020.Ftese per oferte,njoftim fituesi.
  Bashkia Sarande (3731) "SHENDELLI" Sarande 1,573,200 2020-12-23 2020-12-28 65821380012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve lik fat nr 7 dat 25.11.2020,sit perfundimtar ,certifikat e marjes se perkohshme ne dorzim ,p-verbal kolaudimi
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) "SHENDELLI" Tirane 101,793 2020-12-15 2020-12-21 46621018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101815, APRekreac lik 5 % garanc kontr 712/7 dt 10.7.19 akt kolaudim 21.10.2019, pv perfund marje dorez 7.12.20 urdher tit 600 dt 15.12.20
  Bashkia Sarande (3731) "SHENDELLI" Sarande 3,146,400 2020-12-11 2020-12-17 61721380012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve LIK FAT NR 1 DAT 09.11.2020,SIT NR 1 U-PROK NR 16 DAT 24.08.2020,KONTRATA 16 DAT 05.10.2020