Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "MITO BY CATERINA FIRENZE" All 27,030,799.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Tirane 10,267,071 2021-01-25 2021-01-26 2320810100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkresa 23208/4 DT 22.01.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Tirane 4,907,695 2020-12-03 2020-12-04 1142910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 11429/5 dt 2.12.2020.kerk rimb nr 11429 dt 23.6.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Tirane 3,570,729 2020-06-30 2020-07-01 1974510100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 19745/12102 dt. 30.6.20 shkresa kerkese rimb 1975, dt 25.10.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Tirane 6,185,304 2019-09-30 2019-10-01 93410100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim tvsh sipas formatit miratimit nr 12518/4 dt 30.09.2019
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) "MITO BY CATERINA FIRENZE" Tirane 2,100,000 2019-02-25 2019-03-05 16710100012019 Paradhenie per ankande, teviteve te meparshme,Te Dala Min.Fin.Kthim garanci kont.nr 1599,dt.05.06.2015,Rrit.autoriz.D.Thesar.Tirane.nr.07,dt.29.01.19,kerk nr.13757/5,dt.17.01.19,urdh.nr.16,dt.09.01.19,nr.13757/4,dt.09.01.19,shkr.Nr.22565,dt.24.12.18,kont.nr.1599rep,nr.892/6kol.dt.05.06.15.urdh
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >