Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "LEKA - 2007" All 145,751,896.00 251 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vau Dejes (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 2,300,831 2021-09-17 2021-09-20 41521570012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2157001 Bashkia Vau Dejes,sherb pastrimi per vitin 2021,up24/13.04.21,bul app62/95 dt26.04.21/21.06.21,marr24/8 dt01.07.21,kont 24/9 (nr1) dt01.07.21,sit+pv dt24.08.21,fat 39/2021 dt24.08.21
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 1,116,480 2021-09-16 2021-09-17 138821270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.37 DT.04.08.2021,SITUACION NR.7 DT.30.07.2021,SIPAS KONTR.7122 DT.27.09.2017 "SHERBIM I PASTRIMIT NE ZONEN 3"
  Dogana Rinas (3535) "LEKA - 2007" Tirane 70,680 2021-09-09 2021-09-13 14010100792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010079, Dega Dogana Rinas,2021, 602-sherbim pastrim zyre, sipas kon ne vazhdim 286/3, date 11.02.2021, ft nr 6/2021,date 03.09.2021
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 1,140,960 2021-08-11 2021-08-12 123721270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.35 DT.07.07.2021,SITUAC NR.6 DT.30.06.2021,SIPAS KONTR.7122/2 DT.27.09.2017 "SHERBIME PASTRIMI ZONA 3"
  Dogana Rinas (3535) "LEKA - 2007" Tirane 70,680 2021-08-10 2021-08-12 12610100792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010079, Dega Dogana Rinas,2021, 602-sherbim pastrim zyre, sipas kon ne vazhdim 286/3, date 11.02.2021, ft nr 36,date 04.08.2021
  Dogana Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 49,800 2021-08-10 2021-08-11 7610100952021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA LEZHE LIK FAT.38 DT.04.08.2021,URDH PROK NR.17 DT.25.01.2021,NJOF FITUES DT.28.01.2021,KONTR.41/2 DT.29.01.2021 "SHERBIME PASTRIMI"
  Bashkia Shkoder (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 3,023,139 2021-07-27 2021-07-28 91721410012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2141001, sherbim pastrimi Zona perendimore, kontr vazhdim 1077 dt 20.01.2021, fat 31/2021 dt 02.07.2021, sit nr 3 dt 02.07.2021, pcv marrje dorezim 1199 dt 02.07.2021
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 1,147,080 2021-07-19 2021-07-21 109621270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.27 DT.03.06.2021,SIT NR 5 DT.03.06.2021 SIPAS KONTR.7122/2 DT.27.09.2017 SHERBIME PASTRIMI
  Dogana Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 49,800 2021-07-13 2021-07-14 6910100952021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA LEZHE PAG FAT NR 32 DT 05.07.2021,KONTRATE NR 41/2 DT 29.01.2021,NJ FITUESI DT 28.01.2021,SHERBIME TE PASTRIMIT
  Dogana Rinas (3535) "LEKA - 2007" Tirane 70,680 2021-07-08 2021-07-12 11010100792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010079, Dega Dogana Rinas,2021, 602-sherbim pastrim zyre, sipas kon ne vazhdim 286/3, date 11.02.2021, ft nr 33, date 05.07.2021
  Bashkia Shkoder (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 107,400 2021-06-23 2021-06-24 64521410012021 Garanci për blerje mjet transporti (Të Dala) 2141001, pagese 5% garanci Blerje mjet transporti, ub 477 dt 19.05.2021, kontrate 1884/13 dt 17.04.2018, pcv perkohshem MD 1288/b dt 26.04.2018, pcv MD perfundimtar 128/b dt 15.01.2021
  Bashkia Shkoder (3333) "LEKA - 2007" Shkoder 2,111,821 2021-06-17 2021-06-18 69321410012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2141001, sherbim pastrimi zona perendimore, kontr vazhdim 1077 dt 20.01.2021, draft marr 5616/20 dt 29.06.2020, fat 28/2021 dt 03.06.2021, sit nr 2 dt 03.06.2021, pcv MD 981 dt 03.06.2021
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 1,085,880 2021-06-16 2021-06-17 92321270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.13 DT.05.05.2021,SITUAC NR.4 PRILL 2021,SIPAS KONTR.7122/2 DT.27.09.2017 GRUMBULL,TRANSPORT DHE DEPOZITIM I MBETJEVE,ZONA III
  Bashkia Libohove (1111) "LEKA - 2007" Gjirokaster 298,800 2021-06-15 2021-06-16 17721160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2116001 Bashkia Libohove GJ blerje konteniere fat nr 11/2021 dt 08.04.2021 fh nr 12 dt 08.04.2021 up nr 18 dt 26.03.2021
  Bashkia Lac (2019) "LEKA - 2007" Laç 117,540 2021-06-10 2021-06-14 86921260012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kurbin paguar ft nr 24/2021 dt 01.06.2021 fh nr 19 dt 01.06.2021 kerkese dt 01.05.20211
  Dogana Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 49,800 2021-06-10 2021-06-11 5510100952021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA LEZHE PAG FAT 26 DT 03.06.2021 PER KONTRATEN 41/2 DT 29.01.2021,NJ FITUESI DT 28.01.2021,SHERBIME PASTRIMI
  Dogana Rinas (3535) "LEKA - 2007" Tirane 70,680 2021-06-08 2021-06-10 9710100792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010079, Dega Dogana Rinas,2021, 602-sherbim pastrim zyre, sipaskon ne vazhdim 286/3, date 11.02.2021, ft nr 25,date 03.06.2021
  Bashkia Lac (2019) "LEKA - 2007" Laç 105,672 2021-06-01 2021-06-02 77921260012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kurbin likujduar kontrate ushqimesh nr 5373/6 dt 02.10.2020 ft nr 6/2021 dt 17.03.2021 fh nr 14 dt 31.03.2021
  Bashkia Lac (2019) "LEKA - 2007" Laç 86,693 2021-06-01 2021-06-02 78121260012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kurbin likujduar kontrtae ushqimesh nr 5373/6 dt 02.10.2020 ft nr 22/2021 dt 10.05.2021 likujdim pjesor fh nr 17 dt 10.05.2021
  Dogana Rinas (3535) "LEKA - 2007" Tirane 70,680 2021-05-11 2021-05-14 8410100792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010079, Dega Dogana Rinas,2021, 602-sherbim pastrim zyre, sipaskon ne vazhdim 286/3, date 11.02.2021, ft nr 15, date 05.05.2021