Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,237,048,362.00 2,949 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) EGLAND(J96829419D) Mat 1,424,840 2021-04-15 2021-04-16 40026540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'18 'Ndertim sifoni Fullqet'.Urdh.Prok.Nr.7 Dt.04.04.2018.Kontr.Nr.1665 Prot.Dt.04.07.2018.Situac.Dt.05.07-20.12.2018.Fat.Tat.Nr.77 Dt.28.12.2018.Akt-Kol.Dt.25.12.2018.Certif.dorez.perk.Dt.28.12.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MEND OIL Mat 1,099,629 2021-04-15 2021-04-16 40126540012021 Karburant dhe vaj Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Nafte.Urdh.Prok.Nr.1 Dt.25.01.2021.Kontr.Malli Nr.728 Prot.Dt.18.03.2021.Fat.Tat.Nr.8/2021 Dt.08.04.2021.Fl.hyrje Nr.18 Dt.08.04.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.08.04.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ERGI-PINK Mat 130,000 2021-04-13 2021-04-16 38526540012021 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Kolaudim i Kaldajave te Shkollave.Urdh.Prok.Nr.12 Dt.03.03.2021,Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.6/2021 Dt.25.03.2021,Situac.Sherb.Dt.24.03-25.03.2021.Proc.verb.kryerje sherb.Dt.25.03.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,910 2021-04-15 2021-04-16 39526540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) KUJTIM DRIZARI Mat 116,400 2021-04-15 2021-04-16 38726540012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje fletepalosje dhe bluza per aktiv.ndergjegjesuese (PNUD).Urdh.Prok.Nr.7 Dt.01.03.2021.Vlers.perf.app.Fat.Tat.Nr.90/2021 Dt.30.03.2021,Fl.Hyrje Nr.13 Dt.30.03.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.30.03.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2021-04-15 2021-04-16 39226540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.16.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) VANI Mat 248,000 2021-04-15 2021-04-16 39826540012021 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'19 'Publikime ne media'.Urdh.Prok.Nr.30 Dt.22.05.2019,Ftese per oferte.Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.13 Dt.28.12.2019.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 148,580 2021-04-15 2021-04-16 39126540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.23.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 12,920 2021-04-15 2021-04-16 39426540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 36,890 2021-04-15 2021-04-16 39326540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te keshillit bashkiak dhe Kryetare te fshatrave muaji Mars 2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.5.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ILIR DEDOLLI Mat 1,651,680 2021-04-15 2021-04-16 39926540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'19 'Blerje tuba per ujesjellesat'.Urdh.Prok.Nr.14 Dt.24.05.2019,Kontr.Nr.1509 Prot.Dt.03.07.2019,Fat.Tat.Nr.13 Dt.08.07.2019,Fl.Hyrje Nr.30 dhe Proc.verb.marre dorez.Dt.08.07.2019.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) KASTRIOT VORFI Mat 294,000 2021-04-13 2021-04-15 39026540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje paisje kompjuteri,te tjera paisje zyre per kendin arkiv.ne Biblioteke.Urdh.Prok.Nr.6 Dt.01.03.2021.Klasif.nga app.Fat.Nr.9/2021 Dt.06.04.2021.Fl.Hyrje Nr.17 e Proc.verb.dorez.Dt.06.04.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 50,000 2021-04-13 2021-04-15 38426540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperblim per vdekje te punonjesit z.Riza Hidri.Urdher Tit.Nr.44 Dt.17.03.2021 i jepet bashkeshortes Rukie Hidri.Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.04.2021.Liste - Pagese Prill 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NELSA Mat 131,412 2021-04-13 2021-04-15 38826540012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Klos (2654001) Lik. Furniz. me Ushqime per Kopshtet.Urdh.Prok.Nr.30 Dt.27.08.2020,Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.142/2021 Dt.30.03.2021.Fl.Hyrje Nr.14 dhe Proc.verb.marre dorez.Dt.30.03.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BOA SORTE Mat 490,800 2021-04-13 2021-04-15 38926540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje paisje zyre per zyrat e administrates dhe keshillit.Urdh.Prok.Nr.8 Dt.01.03.2021,Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.36/2021 Dt.01.04.2021.Fl.Hyrje Nr.16 e Proc.verb.marre dorez.Dt.01.04.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MURATI BA Mat 89,100 2021-04-13 2021-04-15 38626540012021 Sherbime te tjera Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbime te tjera (Dezinfektim,dezinsektim,deratizim te ambjenteve te kopshteve).Urdh.Prok.Nr.15 Dt.12.03.2021,Vlers.perf.nga app.Fat.Tat.Nr.10/2021 Dt.01.04.2021,Situac.Dt.30.03.-31.03.2021.Proc.verb.Dt.31.03.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 148,882 2021-04-13 2021-04-15 38326540012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Mars 2021. Fat.Tat.Nr.85,123,124 Dt.31.03.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 114,454 2021-04-12 2021-04-13 36926540012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Sekt. e Bujqesise.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 122,927 2021-04-12 2021-04-13 37226540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Zyrat e Gjendjes Civile.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 246,493 2021-04-12 2021-04-13 37426540012021 Paga baze Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Mars 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve 7.