Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 181,269,230.00 476 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 467,646 2021-04-12 2021-04-13 6524990012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2499001-BASHKIA PUSTEC, KESHILLTARET PERIUDHA JANAR-MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 144,167 2021-04-12 2021-04-13 65690012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2499001-BASHKIA PUSTEC, KESHILLTARET MUAJI DHJETOR 2020 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 290,275 2021-04-08 2021-04-09 5524990012021 Shtese page per largesi nga qendra e banimit 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 540,426 2021-04-08 2021-04-09 5324990012021 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 83,600 2021-04-08 2021-04-09 5424990012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 1,980,227 2021-04-08 2021-04-09 5624990012021 Paga baze 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 463,828 2021-04-08 2021-04-09 6324990012021 Ndihme ekonomike 2499001-BASHKIA PUSTEC, NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES, VENDIM NR.3 DT 30.03.2021, URDHER NR.43 DT 07.04.2021
  Bashkia Pustec (1515) SH.A UJESJELLES KANALIZIME BASHKIA PUSTEC Korçe 350,000 2021-04-08 2021-04-09 6224990012021 Te tjera transferime korrente 2499001-BASHKIA PUSTEC, TRANSFERIM FONDI PER UJESJELLES KANALIZIME SH.A PUSTEC,URDHER NR.44 DT 07.04.2021,VENDIM NR.85 DT 24.12.2020,KONFIRM. NGA PREFEKTURA NR.1102/1 DT 07.01.2021,VENDIM.6 DT 09.02.2021,KONF.PREFEKT. NR.165/1 DT 25.02.2021
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 18,520 2021-04-07 2021-04-08 5224990012021 Ndihme ekonomike 2499001-BASHKIA PUSTEC, FAMILJET QE TRAJTOHEN NGA FONDI 6 PERQIND MUAJI SHKURT 2021, URDHER TITULLARI NR.41 DT 01.04.2021,VENDIM NR.10 DT 18.03.2021,KONFIRM. NGA PREFEKTURA NR.316/1 PROT. DT 26.03.2021
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,000 2021-04-02 2021-04-06 5024990012021 Sherbime telefonike 2499001-BASHKIA PUSTEC,SHERBIM TELEFONIK SHKURT 2021, NR.KLIENTI 310001965059,FAT. NR1864/2021 DT 10.03.2021
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,000 2021-04-02 2021-04-06 5124990012021 Sherbime telefonike 2499001-BASHKIA PUSTEC,SHERBIM TELEFONIK JANAR 2021, NR.KLIENTI 310001965059,FAT. NR.302/2021 DT 08.02.2021
  Bashkia Pustec (1515) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Korçe 6,515 2021-03-29 2021-03-30 4924990012021 Elektricitet 2499001-BASHKIA PUSTEC, ENERGJI ELEKTRIKE MUAJI SHKURT 2021,NR. KONTR. D 093415,D 093425,D 093412,D 093383,D 093429,D 093386,D 093419,FAT. NR.410309125,410313581,410299906,410307030,410303432,410299703,410303577 DT 23.02.2021-28.02.2021
  Bashkia Pustec (1515) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Korçe 87,129 2021-03-29 2021-03-30 5024990012021 Elektricitet 2499001-BASHKIA PUSTEC, ENERGJI ELEKTRIKE MUAJI SHKURT 2021,NR. KONTR. D 093421,D 093420,D 093411,D 093418,D 093388,D 093382,D 093380,D 093384,D 093413,D 093423,D 093416,D 093427,D 087943 DT 23.02.2021-28.02.2021
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 83,600 2021-03-11 2021-03-12 3924990012021 Paga baze 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI SHKURT 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 540,426 2021-03-11 2021-03-12 3724990012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI SHKURT 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 290,275 2021-03-11 2021-03-12 3824990012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI SHKURT 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 1,987,495 2021-03-11 2021-03-12 3624990012021 Paga baze 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGA MUAJI SHKURT 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 403,168 2021-03-11 2021-03-12 4724990012021 Ndihme ekonomike 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGESE NDIHME EKONOMIKE MUAJI SHKURT 2021, VENDIM NR.2 DT 01.03.2021, URDHER TITULLARI NR.34 DT 09.03.2021, LISTE PAGESE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 742,437 2021-03-11 2021-03-12 4624990012021 Pagese paaftesie 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGESE INVALIDET E PUNES, PAAFTESI, PERSONAT E VERBER, PARA TETRAPLEGJIKET MUAJI MARS 2021, URDHER TITULLARI NR.33 DT 09.03.2021, LISTE PAGESE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 16,920 2021-03-11 2021-03-12 3524990012021 Ndihme ekonomike 2499001-BASHKIA PUSTEC, PAGESE NDIHME EKONOMIKE NGA FONDI 6 PERQIND MUAJI JANAR 2021, VENDIM NR.8 DT 25.02.2021,KONF.PREF.NR.229/1 DT 09.03.2021, URDHER TITULLARI NR.35 DT 10.03.2021, L.PAGESE