Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) All All 562,561,177.00 1,265 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ANEL & CO Gjirokaster 492,938 2021-04-13 2021-04-16 20524520012021 Karburant dhe vaj 2452001,Bashkia Dropull karburant fat nr 5/2021 dt 31.03.2021 fh nr 8 dt 31.03.2021 kontr 362 dt 22.02.2021 up nr 99 dt 20.01.2021 njoftim fitues
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 25,760 2021-04-13 2021-04-14 21124520012021. Udhetim i brendshem 2452001,Bashkia Dropull dieta liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 8,500 2021-04-13 2021-04-14 21024520012021. Sherbime te tjera 2452001,Bashkia Dropull experte liste pagese urdher nr 38-39 dt 30.03.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 14,100 2021-04-13 2021-04-14 20624520012021 Sherbime telefonike 2452001,Bashkia Dropull celular fat nr 232/2021 dt 08.04.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 6,920 2021-04-13 2021-04-14 21224520012021. Udhetim i brendshem 2452001,Bashkia Dropull dieta liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 31,307 2021-04-13 2021-04-14 20624520012021. Posta dhe sherbimi korrier 2452001,Bashkia Dropull posta fat nr 29-30-32 dt 31.03.2021 nr ser 89200382-89200383 -89200385
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) UJESJELLES KANALIZIME SH.A DROPULL Gjirokaster 48,000 2021-04-13 2021-04-14 20824520012021. Uje 2452001,Bashkia Dropull uje fat nr 28 dt 31.03.2021 nr ser 88445507
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 42,500 2021-04-13 2021-04-14 20924520012021. Sherbime te tjera 2452001,Bashkia Dropull experte liste pagese urdher nr 38-39-40-41 dt 30.03.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 30,000 2021-04-12 2021-04-13 20424520012021 Te tjera transferta tek individet 2452001,Bashkia Dropull pagese per fatkeqesi ,liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) STUDIO REA-G Gjirokaster 3,600 2021-04-12 2021-04-13 20124520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2452001,Bashkia Dropull kolaudim rikonstruksion rrjeti i ujesjellesave fat nr 6/2021 dt 01.04.2021 kontr 1891 dt 08.10.2020 up nr 39 dt 16.07.2020 ftese oferte njoftim fitues
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) STUDIO REA-G Gjirokaster 8,534 2021-04-12 2021-04-13 20224520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2452001,Bashkia Dropull supervizim garazhi mjeteve ne vrisera fat nr 5/2021 dt 01.04.2021 kontr 2108/1 dt 09.11.2020 up nr 60 dt 02.11.2020 ftese oferte njoftim fitues
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) KRISTAQ KALI Gjirokaster 61,080 2021-04-12 2021-04-13 20024520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2452001,Bashkia Dropull supervizim rikonstruksion shkollash fat nr 1/2021 dt 31.03.2021 up nr 62 dt 03.11.2020 ftese oferte njoftim fituesi kontr 2135/1 dt 11.11.2020
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 81,129 2021-04-03 2021-04-06 19124520012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 313,466 2021-04-03 2021-04-06 19024520012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 677,046 2021-04-03 2021-04-06 18724520012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 164,002 2021-04-03 2021-04-06 18824520012021 Shtese page per funksionin 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 1,427,234 2021-04-03 2021-04-06 18924520012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 174,551 2021-04-02 2021-04-06 17024520012021 Pagese paaftesie 2452001,Bashkia Dropull paaftesi mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 141,197 2021-04-03 2021-04-06 18824520012021. Paga baze 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 2,118,349 2021-04-03 2021-04-06 18624520012021 Shtese page per funksionin 2452001,Bashkia Dropull paga mars 2021 liste pagese