Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,041,260,400.00 1,153 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 343,165 2021-04-08 2021-04-09 14523260012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paguhen kryepleqt
  Bashkia Finiq (3704) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Delvine 663,225 2021-04-08 2021-04-09 12523260012021 Elektricitet Lik faturen nr 07 data 28.02.2021 pik lidhje Burimet e Merkos bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Delvine 500,000 2021-04-08 2021-04-09 14423260012021 Te tjera transferime korrente lik liste pagesen sipas vendimit te keshillit Bashkiak Finiq nr 13 data 29.04.2020
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 9,900 2021-04-08 2021-04-09 14323260012021 Pagese paaftesie lik ndihm ekonomike mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 29,672 2021-04-06 2021-04-07 13923260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 191,290 2021-04-06 2021-04-07 12223260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 393,519 2021-04-06 2021-04-07 13323260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Delvine 59,507 2021-04-06 2021-04-07 141.23260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 685,491 2021-04-06 2021-04-07 12923260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 566,151 2021-04-06 2021-04-07 12623260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 54,444 2021-04-06 2021-04-07 13023260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 115,495 2021-04-06 2021-04-07 13223260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 1,412,827 2021-04-06 2021-04-07 13523260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 225,263 2021-04-06 2021-04-07 12723260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 117,040 2021-04-06 2021-04-07 12423260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,055,315 2021-04-06 2021-04-07 12323260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 161,953 2021-04-06 2021-04-07 13723260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 321,417 2021-04-06 2021-04-07 13623260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 149,919 2021-04-06 2021-04-07 13423260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 58,026 2021-04-06 2021-04-07 14023260012021 Paga baze Lik pagat mars 2021 bashkia Finiq