Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Maliq (1515) All All 2,198,960,040.00 1,534 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 179,518 2021-04-15 2021-04-16 23621680012021 Karburant dhe vaj 2168001 BASHKIA MALIQ NAFTE PER MJETET,ESKAVATORE UP NR 116 DT 20.12.19;F.NJOFT.P VERB DT 27;29.01.2020;RAP PERMB;MIRATIM DT 06.02.2020;KONT.DT 11.02.20;FAT NR.13/2021 DT.01.04.2021;F.H.NR 25 DT.01.04.2021;UB 37923;M.KUADER
  Bashkia Maliq (1515) EURO MEGA 2010 Korçe 90,000 2021-04-15 2021-04-16 23421680012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE MATERIALE PER DIZIFEKTIM UP NR 84 DT 10.09.20, RAP PERMBLEDHES DT 22.10.20 KONTRATE NR 5462 DT 06.11.20 PV MRRJE NE DOREZIM DT 17.11.20,FATURA NR 54 DT 17.11.20, FH NR 85 DT 17.11.20 UB 39473
  Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 728,934 2021-04-15 2021-04-16 235216800412021 Karburant dhe vaj 2168001 BASHKIA MALIQ NAFTE PER MJETET,ESKAVATORE UP NR 116 DT 20.12.19;F.NJOFT.P VERB DT 27;29.01.2020;RAP PERMB;MIRATIM DT 06.02.2020;KONT.DT 11.02.20;FAT NR.05/2021 DT.03.03.2021;F.H.NR 12 DT.03.03.2021;UB 37923;M.KUADER
  Bashkia Maliq (1515) A.L.F. Korçe 518,342 2021-04-15 2021-04-16 23721680012021 Karburant dhe vaj 2168001 BASHKIA MALIQ NAFTE PER MJETET,ESKAVATORE UP NR 116 DT 20.12.19;F.NJOFT.P VERB DT 27;29.01.2020;RAP PERMB;MIRATIM DT 06.02.2020;KONT.DT 11.02.20;FAT NR.02/2021 DT.31.03.2021;F.H.NR 22 DT.31.03.2021;UB 37922,M.KUADER
  Bashkia Maliq (1515) LIBRARI DYRRAHU Korçe 63,024 2021-04-14 2021-04-15 23121680012021 Kancelari 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE KANCELARI ,UPROKURIMI NR 41 DT.29.03.2021,F.OFERTE DT 29.03.2021,P.VERBAL FOND LIMIT DT.29.03.2021;P.VERBAL DT.30.03.2021,FAT NR.53/2021 DT.31.03.2021;F.HYRJE NR 23 DT.31.03.2021;DOK.SISTEMI,UB 40640
  Bashkia Maliq (1515) AVDOLLI - SHPK Korçe 1,447,811 2021-04-14 2021-04-15 22521680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2168001 BASHKIA MALIQ SITUACION PERF KUZ FSHATI VLOCISHT FATURA NR 55 DT 25.12.2020 KONTRATE NR 4699 DT 28.09.20 U P NR 51 DT 29.06.20 FTESE PER OFERTE,P V DT.08.09.20 RAP PERMBLEDHES DT 21.09.20 AKT KOLAUDIMI DT 08.02.2021 U B NR. 39178
  Bashkia Maliq (1515) INA Korçe 4,364,484 2021-04-14 2021-04-15 22721680012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2168001 BASHKIA MALIQ SIT.PERF.NDERTIM LINJA E JASHTME DHE SHPIM PUSI FAT.NR 05 DT 03.03.21 KONT.NR 5382 DT 04.11.20 U P NR 94 DT 23.9.20,P V DT.09,26.10.20 RAP PERMBLEDHES DT 29.10.20 AKT KOLAUDIMI DT 16.02.2021 UB 39444
  Bashkia Maliq (1515) HEP-2012 Korçe 17,760 2021-04-14 2021-04-15 23221680012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE MATERIALE ANTI COVID-19,UPROKURIMI NR 39 DT.29.03.2021,F.OFERTE DT 29.03.2021,PVERBAL FOND LIMIT DT.29.03.2021;P.VERBAL DT.30.03.2021,FAT NR.26/2021 DT.01.04.2021;F.HYRJE NR 27 DT.01.04.2021;DOK.SISTEMI,UB 40641
  Bashkia Maliq (1515) RAMA - GRAF Korçe 88,800 2021-04-14 2021-04-15 22821680012021 Blerje dokumentacioni 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE SHTYPSHKRIME ;UPROKURIMI NR 17 DT.24.02.2021,F.OFERTE DT 24.02.2021,P.VERBAL FOND LIMIT DT.24.02.2021;P.VERBAL DT.26.02.2021,FAT NR.02/2021 DT.04.03.2021;F.HYRJE NR 15 DT.04.03.2021;DOK.SISTEMI,U BLERJE 40633
  Bashkia Maliq (1515) ZYRË E PËRMBARIMIT PRIVAT PRESTIGE Korçe 122,924 2021-04-14 2021-04-15 22621680012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2168001 BASHKIA MALIQ PAGESE SHPENZIME GJYQESORE(BARI AGOLLI)VEND.GJYKATES APELIT NR.1969 DT.25.06.2019;GJ.AUDITI;URDHER TITULLARI NR.143 DT.09.04.2021,FAT NR 06 DT 08.04.2021
  Bashkia Maliq (1515) Adenis Kastrati Korçe 137,280 2021-04-14 2021-04-15 22921680012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE TONERA PRINTERI ;UPROKURIMI NR 38 DT.25.03.2021,F.OFERTE DT 25.03.2021,P.VERBAL FOND LIMIT DT.25.03.2021;P.VERBAL DT.26.03.2021,FAT NR.49/2021 DT.29.03.2021;F.HYR.NR 20,20/1 DT.29.03.2021;DOK.SISTEMI,UB 40634
  Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 30,000 2021-04-14 2021-04-15 23021680012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2168001 BASHKIA MALIQ NDIHME FINANCIARE PER SITUATA TE VESHTIRA V.K.B. NR.34 DT.02.04.2021,MIRATIM PREFEKTURA SHKRESA NR.362/1 DT.09.04.2021,URDHER TITULLARI NR.147 DT.12.04.2021 RELACION,SIPAS LISTPAGESES
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 6,042,665 2021-04-13 2021-04-14 22321680012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ (2168001) SITUACION NR 1 SISTEMIM ASFALTIM RRUGE NE NJESITE ADMINISTRATIVE FAT.NR 183 DT 22.12.2020 KONTRATE NR 4806 DT 01.10.20 UP NR 62 DT 16.07.20,PV HAPJE 27.08.20,PV VLERES DT 11.09.20,RAP PERM 21.09.20,UB 39202
  Bashkia Maliq (1515) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Korçe 156,500 2021-04-13 2021-04-14 22421680012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2168001 BASHKIA MALIQ SHPENZIME GJYQESORE (FLORENC BACI) SHKRESA LAJMERIM EKZEKUTIM VULLNETAR NR.269 DT.01.06.2020;URDHER TITULLARI NR.353 DT.24.08.2020;VENDIM GJYKATA APELIT NR.248 DT.06.02.2020;GJURME AUDITI
  Bashkia Maliq (1515) KOMBINATI I SHEQERIT Korçe 200,000 2021-04-13 2021-04-14 22221680012021 Te tjera transferime korrente BASHKIA MALIQ (2168001) TRANSFERIME KORRENTE TEK KOMBINATI I SHEQERIT SHA MUAJI PRILL 2021 URDHER 14 DT 14.01.2021 VKB 100 DT 24.12.20 MIRATUAR NGA PREFEKTURA ME SHKRESE NR 1097/1 DT 06.01.2021
  Bashkia Maliq (1515) " Klubi i Futbollit Maliq " Korçe 300,000 2021-04-13 2021-04-14 22121680012021 Te tjera transferime korrente BASHKIA MALIQ (2168001) TRANSFERIME KORRENTE TE KLUBI I FUTBOLLIT SHA PER MUAJIN PRILL 2021 URDHER NR 13 DT 14.01.21 VKB 100 DT 24.12.2020 MIRAT NGA PREFEKTURA ME SHKRESE NR 1097/1 DT 06.01.2021
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 54,723 2021-04-12 2021-04-13 21821680012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2168001 BASHKIA MALIQ PAGESE QERAJE MUAJI MARS 2021 SIPAS LISTPAGESES URDHER TITULLARI NR.98,99,337,449-451 DT 11.03.2021,06.08.2020,09.10.2020,KONTRATA DT 06.01.2021,09.07.2020,25.08.2020,01.09.2020,11.09.20
  Bashkia Maliq (1515) J O G I Korçe 1,609,099 2021-04-12 2021-04-13 21321680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2168001 BASHKIA MALIQ FV SISTEM NGROJHE,KALDAJE,CERTEF.KOLAUDIM MKZSH UP NR 105 DT 13.10.20;PV DT 23,25.11.20;RAP PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI DT.14.12.20 KONTRATE NR 75 DT 08.01.21,BULETIN FAT NR.01/2021 DHE F.H NR.09 DT.25.02.21,UB 40181
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 721,225 2021-04-12 2021-04-13 21721680012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2168001 BASHKIA MALIQ SHPERBLIM KESHILLETARET,KRYETARET E FSHATRAVE PER MUAJIN MARS 2021 SIPAS LISTPAGESES URDHER TITULLARI NR 51,52 DT 10.02.2021
  Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 740,000 2021-04-12 2021-04-13 21921680012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2168001 BASHKIA MALIQ NDIHME FINANCIARE PER SITUATA TE VESHTIRA V.K.B. NR.15,22 DT.03.03.2021,06.03.2021,MIRATIM PREFEKTURA SHKRESA NR.237/1,352/2 DT.16.03.2021,06.04.2021,URDHER TITULLARI NR.141,142 DT.08.04.2021 RELACION,SIPAS LISTPAGESES