Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kamez (3535) All All 5,551,397,360.00 2,843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) GJELBERIMI 2000 Tirane 984,270 2021-04-15 2021-04-16 39221660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2166001 Bashkia Kamez 2021-Blerje peme dekorative, Kont. ne vazhdim 3791 dt 03.07.2019 sit. 06.01.2021 fat 187 dt 06.01.2020 seria 64853970 fh nr. 1 dt 06.01.2020, urdh marrje dorezim 213 dt 14.04.2021, pv. marrje dorezim 14.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,700 2021-04-14 2021-04-15 37221660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-Qera ambjentesh kopesht , mars 2021 urdher 227 dt 14.04.2021, listepagese mars 2021, Kont. 49 dt 05.01.2021, mbajtur tatim ne burim
  Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 13,504,027 2021-04-14 2021-04-15 39121660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Nd.Rruga Shebeniku Skenderbeu Laknas, kont. ne vazhdim 4418 dt 31.07.2019 , sit. dt 25.09.2020, fat 322 dt 01.12.2020 seria 60993322
  Bashkia Kamez (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 204,000 2021-04-14 2021-04-15 37021660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-Qera ambjentesh zyra , mars, prill 2021 urdher 227 dt 14.04.2021, , Kont. 5721 dt 23.07.2020, mbajtur tatim ne burim
  Bashkia Kamez (3535) Ujesjelles Kanalizime Kamez (UKK sh.a) Tirane 68,969 2021-04-14 2021-04-15 37421660012021 Uje 2166001 Bashkia Kamez 2021-Shpenzime uji permb. fatura UKK 31.03.2021
  Bashkia Kamez (3535) GJELBERIMI 2000 Tirane 767,520 2021-04-14 2021-04-15 2521660012021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2166001 Nd. Pastrim Gjelberim Kamez 2021-Blerje pesticide, up. 21 dt 26.03.2021, fo.26.03.2021, kont. 24 dt 30.03.2021 urdh. marrje dorez. 25 dt 31.03.2021, pv. marrje dorezim 01.04.2021, fh. 1 dt 01.04.2021, fh.5 dt 01.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 323,000 2021-04-14 2021-04-15 37321660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-Qera ambjentesh kopesht , permb. kont dt. 14.04.2021 listepagese prill 2021, mbajtur tatim ne burim
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,000 2021-04-14 2021-04-15 37121660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-Qera ambjentesh zyra , mars, prill 2021 urdher 227 dt 14.04.2021, , Kont. 1036 dt 07.02.2021, mbajtur tatim ne burim
  Bashkia Kamez (3535) EUROSIG SHA Tirane 28,485 2021-04-14 2021-04-15 2621660012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2166001 Nd. Pastrim Gjelberim Kamez 2021-Police sigurimi auto , up. 12 dt 03.03.2021 fature 22 dt 09.03.2021
  Bashkia Kamez (3535) BANKA E TIRANES Tirane 170,000 2021-04-14 2021-04-15 36921660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-Qera ambjentesh zyra bathore, mars, prill 2021 urdher 227 dt 14.04.2021 , Kont.6714 dt 06.11.2019, mbajtur tatim ne burim
  Bashkia Kamez (3535) INSTANT.AL Tirane 48,750 2021-04-13 2021-04-14 35121660012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2166001 Bashkia Kamez 2021-Mirembajtje web, up. 9660 dt 27.11.2020, form5 dt 02.12.2020, kont.02.12.2020, fat 22 dt 02.03.2021 urdh.marrje dorezim 9660/1 dt 02.12.2020, pv. marrje dorezim 02.03.2020
  Bashkia Kamez (3535) ERALD-G Tirane 350,000 2021-04-13 2021-04-14 36721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Mbikqyres KUN Kamza , kont. ne vazhdim 4416 dt 31.07.2019 , sit. perf. 29.10.2019, akt kolaudim 29.10.2019, fat 24 dt 26.05.2020 seria 77646574
  Bashkia Kamez (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË KAMËZ-VORË Tirane 2,000 2021-04-13 2021-04-14 36521660012021 Sherbime te tjera 2166001 Bashkia Kamez 2021-Sherbim aplikim regjistrim prona, urdher 208 dt 12.04.2021 fat 64693 dt 12.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) ALBITAL - CANON Tirane 52,040 2021-04-13 2021-04-14 35221660012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2166001 Bashkia Kamez 2021-Blerje materiale te ndryshme, Up. 3321 dt.30.03.2021 form.5 dt 30.03.2021, fat 19 dt 31.03.2021, fh. 28 dt 31.03.2021, urdh.dorez.3321/1 dt 30.03.2021 pv. dorez. dt.31.03.2021
  Bashkia Kamez (3535) 2 N Tirane 4,558,311 2021-04-13 2021-04-14 36121660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim KUN Mehmet Gjevori , Up. 1788 dt 28.02.2020, pv. 18.05.2020, rap. perf. 18.05.2020 ,Njof.fit 3622 dt.18.05.2020,Kont.5504 dt 17.07.2020,sit.dt.31.12.2020 akt. kol. 14.02.2021 fat 828 dt 31.12.2020 seria
  Bashkia Kamez (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË KAMËZ-VORË Tirane 20,000 2021-04-13 2021-04-14 36621660012021 Sherbime te tjera 2166001 Bashkia Kamez 2021-Sherbim aplikim regjistrim prona, urdher 208 dt 12.04.2021 fat 64702 dt 12.04.2021
  Bashkia Kamez (3535) ALBITAL - CANON Tirane 425,000 2021-04-13 2021-04-14 35421660012021 Shpenzime te tjera transporti 2166001 Bashkia Kamez 2021-Sigurim jete punonjesish zjarrfikes, up. 2983 dt 23.03.2021 pv. 25.03.2021 njof. fit. 25.03.2021 , kont. 3300 dt 30.03.2021, fat 24 dt 12.03.2021
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 7,000,000 2021-04-12 2021-04-13 36421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim Rr. Montekarlo, Kosova,Monarkia, kont ne vazhdim 6244 dt 06.11.2018 situacion 31.05.2019 fat 9263 dt 31.05.2019 seria 77449263 kol. 25.06.2019
  Bashkia Kamez (3535) A R J E I L Tirane 5,000,000 2021-04-12 2021-04-13 35921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim KUN , Kont ne vazhdim 3915 dt 09.07.2019 situacion dt 19.05.2020 fat 985 dt 19.05.2020 seria 86305135
  Bashkia Kamez (3535) ILIRIADA Tirane 66,500,000 2021-04-12 2021-04-13 35721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez 2021-KUZ Valiasi i Ri ,mbajtur 5%, up. 10376 dt 22.12.2020,pv. 19.02.2021,rap.perf.19.02.21,Njof. fit.1691 dt 19.02.21,Kont.2036 dt 26.02.2021 sit.1 dt 06.04.2021 fat 1 dt 06.04.2021