Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 1,015,666,632.00 1,171 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 90 2021-04-09 2021-04-12 23321600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA MARS 2021, FAT NR. 89, DT. 31.03.2021, SERIA 96017936
  Bashkia Himare (3737) COGREN Vlore 3,753,208 2021-04-09 2021-04-12 23221600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2160001 BASHKIA HIMARE ujesjellesi i fshatit terbac, kontr nr. 25, dt. 05.03.2021, up nr. 60, dt. 28.12.2020, LIKUJDIM PJESOR FATURE NR. 10/2021, DT. 31.03.2021, SITUACION NR. 01, DT. 31.03.2021, AKT KOLAUDIMI 31.03.2021
  Bashkia Himare (3737) BAJKAJ LAND Vlore 61,966 2021-04-09 2021-04-12 23121600012021 Shpenzime te tjera transporti 2160001 BASHKIA HIMARE DEPOZITIM I MBERTJEVE URBANE, , KONTR NR 445, DT. 10.02.2015, FAT NR. 22/2021, DT. 30.03.2021, AKT RAKORDIMI 01.03.2021
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,120 2021-04-08 2021-04-09 229121600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA SHKURT 2021, FAT NR. 25, DT. 28.02.2021, SERIA 89206477
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 630,908 2021-04-08 2021-04-09 22621600012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2160001 BASHKIA HIMARE LISTEPAGESA SHKURT-MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) BASHA & I Vlore 13,000 2021-04-08 2021-04-09 22521600012021 Shtese page per funksionin 2160001 BASHKIA HIMARE VEBDIM GJYQESOR MELSEID NELAJ, URDHER EKZEKTUIMI NR. 841, DT. 23.09.2020,
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 670 2021-04-08 2021-04-09 23021600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA SHKURT 2021, FAT NR. 75, DT. 28.02.2021, SERIA 89206422
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 27,010 2021-04-08 2021-04-09 22821600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA MARS 2021, FAT NR. 7, DT. 31.03.2021, SERIA 86825241
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 5,348,709 2021-04-02 2021-04-06 21821600012021 Paga baze 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021, ADMINISTRTA SHERBIMET ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 774,502 2021-04-02 2021-04-06 21521600012021 Paga baze 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021,ARSIMI HIMARE VRANISHT LUKOVE MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 146,579 2021-04-02 2021-04-06 21621600012021 Paga baze 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021, GJENDJA CIVILE, ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 74,656 2021-04-02 2021-04-06 21421600012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021,UJITJE KULLIMI MARS 2021, ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 664,609 2021-04-02 2021-04-06 21721600012021 Shtesa page te tjera 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021, P,M,N,ZH HIMARE, ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 365,245 2021-04-02 2021-04-06 21221600012021 Paga baze 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021, D.SH.PYJOR ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 154,188 2021-04-02 2021-04-06 21321600012021 Paga baze 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021,RRUGET RURALE
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 28,353 2021-04-02 2021-04-06 21121600012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI MARS 2021, ARSIMI I MESEM ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Vlore 3,060 2021-03-30 2021-03-31 20521600012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE HIMARA SHKURT 2021, HIMARA
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 30,000 2021-03-30 2021-03-31 20421600012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE LUKOVE SHKURT 2021, LUKOVE
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 14,920 2021-03-30 2021-03-31 20621600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHEME EKONOMIKE LUKOVE 6% SHKURT DHE SHTESA 2021
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 142,860 2021-03-30 2021-03-31 20821600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHEME EKONOMIKE LUKOVE SHTESE MARS 2021