Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 735,609,365.00 710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) D I E Z E L A Puke 1,061,668 2021-04-14 2021-04-16 9321550012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime karburant up 54 dt 3.2.2021,kont 632 dt 16.03.2021,fat tat shitje nr 2/2021 dt 18.03.2021,fh 5 dt 19.03.2021,njoftim fit sipas buletin 38 dt 16.03.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 76,560 2021-04-14 2021-04-15 9421550012021 Uje Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime uji MARS 2021 fat nr 1 dt 08.04.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 147,720 2021-04-12 2021-04-13 8521550012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ndime ekonomike 6% shkurt 2021 Njesia Adm Qaf-Mali,Iballe,Fierz sipas VKB 14 dt 26.03.2021,shprehje ligjore 276/1 dt 31.03.2021,vkm 85 dt 10.02.2021 sipas lispages dhe permbledhseve.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 89,800 2021-04-12 2021-04-13 8621550012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ndime ekonomike 6% shkurt 2021 Bashkia Fush Arrez sipas VKB 14 dt 26.03.2021,shprehje ligjore 276/1 dt 31.03.2021,vkm 85 dt 10.02.2021 sipas lispages dhe permbledhseve.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 120,741 2021-04-08 2021-04-09 8421550012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 SHP.DALJE PENSION URDH.111 DT 8.4.2021,URDH 106 DT 2.4.2021,SHP.FATKEQSI URDH 109,110 DT 8.4.2021CER.VDEKJE 013052497 DT 9.2.2021 CER.FAMIL 016612098,CER.VDEKJE 016006697 DT 24.12.2020 CER FAMIL DT 016612099
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ONI TRADE Puke 55,768 2021-04-07 2021-04-09 8321550012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ushqime up 168 dt 1.6.2020,kont 1403 dt 10.6.2020,fat tat 283 dt 30.12.2020(lik pjesor),fh 25 dt 30.12.2020,kls sist 3.6.2020,pv nr 1381 dt 8.6.2020,formular nj.fitusi dt 8.6.2020 lik vones munges fondesh
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,432,498 2021-04-02 2021-04-06 8221550012021 Pagese paaftesie Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 pag.Ndih.Ekon dhe paaftesi+shtese mars 2021 Vendim.3/2021 dt 29.3.2021 SH.C.SH shkoder,shkrese.932 dt.29.3.2021,ligj 57/2019 per asc soc.ne RSH,VKM 85 dt 10.02.2021,per Bashkine Fush Arrez
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 7,042,518 2021-04-02 2021-04-06 8121550012021 Pagese paaftesie Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 pag.Ndih.Ekon dhe paaftesi+shtese mars 2021 Vendim.3/2021 dt 29.3.2021 SH.C.SH shkoder,shkrese.932 dt.29.3.2021,ligj 57/2019 per asc soc.ne RSH,VKM 85 dt 10.02.2021,Nj.Adm.Iball,Q-Mali,Fierz,Blerim
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,023,721 2021-04-01 2021-04-02 7921550012021 Shtese page per largesi nga qendra e banimit Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga mars 2021 punonjes Arsimi parashkollor ,9-vjecar dhe i mesem sipas liste pag. dhe permb.mars 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 107,845 2021-04-01 2021-04-02 7721550012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga mars 2021 punonjes gjendjes civile sipas liste pag. dhe permb.mars 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 3,827,119 2021-04-01 2021-04-02 7621550012021 Udhetim i brendshem Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga mars 2021 punonjes administ.,sherb. publike,menaxhimi mbetjesh. dhe policia bashkiake sipas liste pag. dhe permb.mars 2021, dieta shkurt-mars 2021 sipas vkm 997 dt 10.12.2010 i ndyshuar
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,197,977 2021-04-01 2021-04-02 7821550012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga mars 2021 punonjes Adm Pyjore,Rruge rurale,Zjarrfikse,Ujitja sipas liste pag. dhe permb.mars 2021, dieta janar-shkurt-mars 2021 sipas vkm 997 dt 10.12.2010 i ndyshuar
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 154,608 2021-04-01 2021-04-02 8021550012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga mars 2021 punonjes cerdhes ditore sipas liste pag. dhe permb.mars 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) D I E Z E L A Puke 1,579,000 2021-03-24 2021-03-26 7521550012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime karburant up 54 dt 3.2.2021,kont 632 dt 16.03.2021,fat tat shitje nr 2/2021 dt 18.03.2021,fh 5 dt 19.03.2021,njoftim fit sipas buletin 38 dt 16.03.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 100,000 2021-03-24 2021-03-25 7421550012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Fatkeqesi djegje banese, VKB nr 3 dt 01.02.2021,shprehje ligjore nr 150/1 dt 12.02.2021 sipas listpages dhe permbledhse banke.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 47,559 2021-03-18 2021-03-23 7121550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji shkurt 2021 kontrat nr 92550.92523 dt 26.02.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 7,429 2021-03-18 2021-03-23 7221550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji shkurt 2021 kontrat nr 141825.92556 dt 27.02.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 194,019 2021-03-18 2021-03-23 7321550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji shkurt 2021 kontrat nr 92517.93536.93540.93934.92518.93148.92548.92554.93941 dt 28.02.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 114,016 2021-03-18 2021-03-23 6921550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji shkurt 2021 kontrat nr 92516.141826.92521.92515.93136.92520.92522 dt 23.02.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 24,006 2021-03-18 2021-03-23 7021550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji shkurt 2021 kontrat nr 92557 dt 24.02.2021