Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 770,463,487.00 1,044 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) J O G I Permet 3,800,000 2021-04-09 2021-04-12 14121540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KELCYRE RIKONSTUKSION RRUGA SPITALIT KOD PROJ 1540029 LIKUJDIM PJESOR FAT NR 1 NR SER 87989401 DT 22.06.2020 AKT KOL DT 22.06.2020 CERT PERK DEOR DT 07.10.2020 KONT NR 1046 DT 07.05.2019 U PROK DT 26.02.2019 SIT PERFUNDIMTAR
  Bashkia Kelcyre (1128) FURNIZIM ME UJE SH.A. Permet 159,120 2021-04-09 2021-04-12 14021540012021 Uje BASHKIA KELCYRE FAT NR 35 NR SER 93818822 DT 25.03.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) 2AF Permet 3,366,353 2021-04-09 2021-04-12 14421540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KELCYRE PERMIRESIM I KUSHTEVE PER KOMUNITETET TE PAFAVORIZUARA ROM DHE EGJYPTJAN KOD PROJ M100399 FAT NR 3/2021 DT 05.03.2021 U PROK NR 2201 PROT DT 12.08.2020 KONT NR 2661 DT 13.10.2020 SITUACION NR 4
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 6,435 2021-04-09 2021-04-12 14321540012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KELCYRE FAT NR 71 NR SER 81113209 DT 31.03.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 103,736 2021-04-08 2021-04-09 13721540012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KELCYRE NDIHMA EKONOMIKE 6% SHKURT 2021 VKB NR 19 DT 31.03.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) HITO 94 Permet 9,500,000 2021-04-08 2021-04-09 13821540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KELCYRE SIST ASFA RRUG SUKE PODGOR GORRICE KOMA VINOKA RRIBAN FSHAT FAT NR 4 NR SER 62134456 DT 30.12.2020 U PROK NR 1 DT 24.12.2018 KONT NR 1304 DT 10.06.2019 KOD PROJ 1540030 SIT PERF AKT KOL DT 25.08.2020,CERT PERK DT 27.08.2020
  Bashkia Kelcyre (1128) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Permet 5,850 2021-04-06 2021-04-07 13321540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE NDALESE PAGE PER JANO KOZDINE MARS 2021 URDHER NR 04/2021 DT 06.04.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 163,580 2021-04-06 2021-04-07 12221540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 29,613 2021-04-06 2021-04-07 13521540012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KELCYRE PAGESE QERA OBJEKTI KONT NR 263 DT 30.07.2020
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 2,296,597 2021-04-06 2021-04-07 11521540012021 Shtese page per funksionin BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 685,000 2021-04-06 2021-04-07 13621540012021 Grant per femije te lindur BASHKIA KELCYRE SHPERBLIM PER LINDJE FEMIJE VITET 2015-2018 SHKRES NR 847/4 DT 17.03.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 475,464 2021-04-06 2021-04-07 12121540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 560,599 2021-04-06 2021-04-07 12421540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 93,212 2021-04-06 2021-04-07 12321540012021 Shtese page per funksionin BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,567,722 2021-04-06 2021-04-07 11421540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) BANKA E TIRANES Permet 29,017 2021-04-06 2021-04-07 12021540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 658,603 2021-04-06 2021-04-07 11721540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 66,242 2021-04-06 2021-04-07 11821540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 1,934,392 2021-04-06 2021-04-07 13021540012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KELCYRE NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 PLUS DY FISHI MARS 2021 VEN SHEB SOCIAL NR 03/2021 DT 26.03.2021 URDHER NR 04/2021 DT 02.04.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 122,326 2021-04-06 2021-04-07 11921540012021 Paga baze BASHKIA KELCYRE PAGA MARS 2021