Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Prenjas (0821) All All 2,023,532,233.00 1,510 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Prenjas (0821) M.C.CATERING Librazhd 156,084 2021-04-14 2021-04-15 26521530012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 197/2021 DATE 01.04.2021,PER BLERJE USHQ.PER SHTEPINE E TE MOSHUARVE,FH NR 15 DHE 16 DATE 01.04.2021,UP NR 47 DATE 26.08.2020,VEND FIT NR 336 DATE 29.09.2020,KONT NR 3302 DATE 08.10.2020,UB NR 4287.
  Bashkia Prenjas (0821) KEVUÇI Librazhd 455,076 2021-04-14 2021-04-15 26121530012021 Karburant dhe vaj BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 10/2021 DATE 18.03.2021,PER BLERJE KARBURANTI,FH NR 6 DATE 18.03.2021,UP 76 DATE 26.11.2020,VEND FIT NR 4 DATE 07.01.2021,KONT NR 243 DATE 26.01.2021,UB NR 4385.
  Bashkia Prenjas (0821) NELSA Librazhd 335,097 2021-04-14 2021-04-15 26221530012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 181/2021 DATE 01.04.2021,FH NR 17,NR 18 DATE 01.04.2021,UP NR 84 DATE 24.12.2020,KONT NR 268 DATE 28.01.2021,UB NR 4384.
  Bashkia Prenjas (0821) M.C.CATERING Librazhd 12,324 2021-04-14 2021-04-15 26321530012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 195/2021 DATE 01.04.2021,PER BLERJE USHQ.PER SHTEPINE E TE MOSHUARVE,FH NR 13 DATE 01.04.2021,UP NR 47 DATE 26.08.2020,VEND FIT NR 336 DATE 29.09.2020,KONT NR 3302 DATE 08.10.2020,UB NR 4287.
  Bashkia Prenjas (0821) KEVUÇI Librazhd 602,404 2021-04-14 2021-04-15 26021530012021 Karburant dhe vaj BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM FAT NR 12/2021 DATE 19.03.2021,FH NR 7 DATE 19.03.2021,UP 76 DT 26.11.2020,VEND FIT NR 4 DT 07.01.2021,KONT NR 243 DT 26.01.2021.
  Bashkia Prenjas (0821) M.C.CATERING Librazhd 201,420 2021-04-14 2021-04-15 26421530012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 196/2021 DATE 01.04.2021,PER BLERJE USHQ.PER SHTEPINE E TE MOSHUARVE,FH NR 14 DATE 01.04.2021,UP NR 47 DATE 26.08.2020,VEND FIT NR 336 DATE 29.09.2020,KONT NR 3302 DATE 08.10.2020,UB NR 4287.
  Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 136,420 2021-04-12 2021-04-13 25721530012021 Ndihme ekonomike BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM 6% NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN JANAR 2021,PER BASHKINE PRRENJAS DHE NJESITE ADMINISTRATIVE RRAJCE,QUKES DHE STRAVAJ,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 341,056 2021-04-12 2021-04-13 25621530012021 Ndihme ekonomike BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM 6% NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN SHKURT 2021,PER BASHKINE PRRENJAS DHE NJESITE ADMINISTRATIVE RRAJCE,QUKES DHE STRAVAJ,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 105,000 2021-04-12 2021-04-13 25921530012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM NDIHME FINANCIARE PER FAMILJET NE NEVOJE,SIPAS VKB NR 17 DATE 29.03.2021,KONF PREF.NR.PROT 469/1 DATE 07.04.2021 DHE LISTEPAGESA BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Librazhd 60,960 2021-04-08 2021-04-12 24321530012021 Uje BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM UJI PER MUAJIN MARS 2021,PER 8 FATURA PER KLIENTET P02070,P02073,P02074,P02076,P02071,P02070,P02075,P03038.
  Bashkia Prenjas (0821) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Librazhd 8,640 2021-04-08 2021-04-12 247/21530012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SHPERBLIM KESHILLTARE PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 106,380 2021-04-08 2021-04-12 24521530012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SHPERBLIM KESHILLTARE DHE KRYETARE FSHATRASH PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 25,500 2021-04-08 2021-04-12 24921530012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM QERA AMBIENTE BASHKIA PER KONTRATEN NR 17/1 DATE 05.01.2021,PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 17,000 2021-04-08 2021-04-12 24821530012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM QERA AMBIENTE BASHKIA PER KONTRATEN NR 16/1 DATE 05.01.2021,PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 199,498 2021-04-08 2021-04-12 24421530012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SHERBIM POSTAR ,PER FATUREN NR 34 DATE 31.03.2021,PER MUAJIN MARS 2021.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 2,550 2021-04-08 2021-04-12 25121530012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM QERA AMBIENTE BASHKIA PER KONTRATEN NR 3712/1 DATE 04.11.2019,PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 38,250 2021-04-08 2021-04-12 25021530012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM QERA AMBIENTE BASHKIA PER KONTRATEN NR 3426/1 DATE 23.10.2020,PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 231,600 2021-04-08 2021-04-12 24621530012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SHPERBLIM KESHILLTARE DHE KRYETARE FSHATRASH PER MUAJIN MARS 2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 36,222 2021-04-08 2021-04-12 25221530012021 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA PRRENJAS,PAGESE ME RASTIN E DALJES NE PENSION,SIPAS URDHERIT TE KRYETARIT NR 69 DATE 18.03.2021,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Bashkia Prenjas (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 600,000 2021-04-07 2021-04-08 23921530012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi B. PRRENJAS,LIK. NDIHME FINANCIARE PER FAMILJE TE DEMTUAR NGA TERMETI I DT 21.09.2019,SIPAS V.K.B NR 95 DATE 01.12.2020,KONFIRMIM PREFEKTURE NR 1626/1 DT 11.12.2020,PREVENTIV,RELACION,P.VERBAL KONSTATIMI DT 24.09.2020,LISTEPAGESE.