Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 1,620,770,672.00 806 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) FREDI ELECTRONIC Elbasan 858,000 2021-04-15 2021-04-16 13521520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pajisje kompjuterike Urdher Prok. nr 912/1 dt 11.03.2021 PV Fituesi dt 24.03.2021 Fat 4/2021 5/2021 dt 08.04.2021 Fh nr 13 14 dt 08.04.2021
  Bashkia Belsh (0808) M-MALAJ OIL Elbasan 1,974,024 2021-04-15 2021-04-16 13721520012021 Karburant dhe vaj 2021 Bashkia Belsh 2152001 Blerje Karburant per vitin 2021 UP nr 623/1 dt 18.02.2021 Raport permbledhes dt.6.4.21 Vendim tit.623/9 dt 6.4.21 Formulari Njoft.fit 623/10 dt 8.4.21 Kontr.623/11 dt 13.4.2021 Fat 3/2021 fh 16 dt 15.04.2021
  Bashkia Belsh (0808) Erion Sina Elbasan 622,080 2021-04-15 2021-04-16 13621520012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve UP 170/1 dt 19.01.2021 Vend.tit 170/6 dt 02.03.2021 Njoft.fit.170/7 dt 02.03.2021 Kontrate 170/8 dt 04.03.2021 Fat 6/2021 fh 8 situacion sherbimi dt 18.03.2021
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 185,083 2021-04-12 2021-04-13 13421520012021 Posta dhe sherbimi korrier 2021 Bashkia Belsh 2152001 Sherbim Postar Fat 851 858 seri 81106389 81106396 dt 31.12.2020 URDP nr 6322
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,664,262 2021-04-12 2021-04-13 13121520012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pagesa e Keshilltareve dhe Kryetareve te fshatrave Dhjetor 2020-Mars 2021 me përmbledhëse dt 12.04.2021 Alban Nipolli I80105013G
  Bashkia Belsh (0808) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Elbasan 28,500 2021-04-12 2021-04-13 13321520012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2021 Bashkia Belsh 2152001 Sherbim Kalim Pronesie Fat 6855 dt 08.04.2021 6906 dt 09.04.2021
  Bashkia Belsh (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 318,127 2021-04-12 2021-04-13 12921520012021 Paga baze 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 6
  Bashkia Belsh (0808) ZETAKONSULT Elbasan 400,000 2021-04-12 2021-04-13 13021520012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2021 Bashkia Belsh 2152001 Hartim projekti Rruges Rrase-Soshke-Pajallinj,Gradisht UP 3604/1 dt 26.11.20 Vend.tit.3604/4 dt 7.1.21 Njoft.fit.3604/5 dt 7.1.21 Kontr.3404/6 dt 14.1.21 Prok.posacme 16273 dt 21.12.20 Fat 17/2021 fh 10 dt 01.4.21
  Bashkia Belsh (0808) KUJTIM DRIZARI Elbasan 693,600 2021-04-09 2021-04-12 12821520012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2021 Bashkia Belsh 2152001 Lule dhe shkurre dekorative per pedonalen UP 598/1 dt 17.02.2021 ftes per ofert 598/2 dt 17.02.2021 PV fituesi 598/4 dt 19.02.2021 fat 57/2021 dt 03.03.2021 fh 6 6/1 dt 03.03.2021
  Bashkia Belsh (0808) KURORA Elbasan 702,089 2021-04-09 2021-04-12 12621520012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shërbimi i pastrimit të qytetit U.p.446/1 dt.20.2.20 R.permb.6.5.20 Vend.446/5 dt.7.5.20 Kont 446/7dt 18.5.20 Sit.past.10 dt 28.02.2021 Fat.3/2021 dt 28.02.2021
  Bashkia Belsh (0808) VELLEZERIT FERHATI Elbasan 1,919,988 2021-04-09 2021-04-12 12721520012021 Karburant dhe vaj 2021 Bashkia Belsh 2152001 Blerje Karburanti Kontr.shtese 549/2 dt 12.02.2021 Urdher titullari 549/1 dt 12.02.2021 Fat 1/2021 dt 01.03.2021 fh nr 5 dt 01.03.2021
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 12,000 2021-04-07 2021-04-08 12421520012021 Shpenzime te tjera qiraje 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pagese Qeraje sipas VKB 188 dt 03.11.2020 Mars 2021 Kontrate qiraje 3226 dt 02.11.2020 me z.Neki Dragoti me permbledhese
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 57,600 2021-04-07 2021-04-08 12521520012021 Udhetim i brendshem 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shpenzime transporti dhe refreshmet per zhvillimin e takimeve per aktivitetin per UNDP Mars 2021 me permbledhese 1188 dt 07.04.2021
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 6,577,798 2021-04-01 2021-04-06 10921520012021 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 167
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 225,614 2021-04-01 2021-04-02 11221520012021 Shtese page per funksionin 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 5
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,205,683 2021-04-01 2021-04-02 11321520012021 Shtese page per funksionin 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 29
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 29,880 2021-04-01 2021-04-02 11121520012021 Shtese page per funksionin 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve me kontrate 1
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 318,127 2021-04-01 2021-04-02 11421520012021 Shtese page per kualifikimin 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 6
  Bashkia Belsh (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 50,243 2021-04-01 2021-04-02 11521520012021 Shtese page per largesi nga qendra e banimit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 1
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 8,060,440 2021-04-01 2021-04-02 12321520012021 Ndihme ekonomike 2021 Bashkia Belsh 2152001 Ndihma ekonomike Mars 2021 me përmbledhëse nr 1132 prot dt 01.04.2021