Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Divjake (0922) All All 1,533,931,902.00 1,768 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Divjake (0922) BANKA CREDINS Lushnje 5,000 2021-04-13 2021-04-14 24021470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE TERMET per sa lik pagese e plote e qerase per familjet qe jane demtuar nga termeti i dates 26 nentor 2020, vendim nr.37 dt.20.07.2020, nr.39 dt.17.08.2020, nr.6 dt.21.01.2021, sipas listepageses prill 2021
  Bashkia Divjake (0922) Banka OTP Albania Lushnje 5,000 2021-04-13 2021-04-14 24121470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE TERMET per sa lik pagese e plote e qerase per familjet qe jane demtuar nga termeti i dates 26 nentor 2020, vendim nr.37 dt.20.07.2020, nr.39 dt.17.08.2020, nr.6 dt.21.01.2021, sipas listepageses prill 2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 634,096 2021-04-13 2021-04-14 24921470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.nd.ekonomike nj.adm.Terbuf,ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 20,pika 4/c dhe neni 8,VKM nr.597 dt.04.09.2019,vendim nr.3 dt.31.03.21,nr.113 dt.1.4.2021 sipas listepageses mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 865,996 2021-04-13 2021-04-14 25221470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.nd.ekonomike Nj.Ad.Grabian,ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 20,pika 4/c dhe neni 8,VKM nr.597 dt.04.09.2019,vendim nr.3 dt.31.03.21,nr.113 dt.1.4.21 sipas listepageses mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Lushnje 2,800 2021-04-13 2021-04-14 24721470012021 Paga baze 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagese kuotizacioni sipas kontr.dt.02.10.2020, sipas listepageses per muajin mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) Vilson Prifti Lushnje 41,203 2021-04-13 2021-04-14 23721470012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje ushqime per kopshtin Divjake, fat.nr.92502552 dt.13.11.2020, fh.nr.118, 118/1 dt.13.11.2020, kontr.nr.4798/18 dt.08.01.2020
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 724,464 2021-04-13 2021-04-14 25121470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.nd.ekonomike Nj.Ad.Gradishte,ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 20,pika 4/c dhe neni 8,VKM nr.597 dt.04.09.2019,vendim nr.3 dt.31.03.21,nr.113 dt.1.4.21 sipas listepageses mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) Vilson Prifti Lushnje 15,845 2021-04-13 2021-04-14 23521470012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje ushqime per kopshtin Divjake, fat.nr.80014149 dt.30.10.2020, fh.nr.108, 108/1 dt.30.10.2020, kontr.nr.4798/18 dt.08.01.2020
  Bashkia Divjake (0922) Vilson Prifti Lushnje 43,534 2021-04-13 2021-04-14 23621470012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje ushqime per kopshtin Divjake, fat.nr.80014150 dt.06.11.2020, fh.nr.112, 112/1 dt.06.11.2020, kontr.nr.4798/18 dt.08.01.2020
  Bashkia Divjake (0922) Vilson Prifti Lushnje 39,222 2021-04-13 2021-04-14 23821470012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje ushqime per kopshtin Divjake, fat.nr.92502553 dt.20.11.2020, fh.nr.124, 124/1 dt.20.11.2020, kontr.nr.4798/18 dt.08.01.2020
  Bashkia Divjake (0922) FED.SIND.ARSIM.&SHKENC.SHQIP.(F.S.A.SH.) Lushnje 2,600 2021-04-13 2021-04-14 24621470012021 Paga baze 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagese kuotizacioni sipas kontr.dt.02.10.2020, sipas listepageses per muajin mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 412,012 2021-04-13 2021-04-14 25321470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.nd.ekonomike Nj.Ad.Remas,ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 20,pika 4/c dhe neni 8,VKM nr.597 dt.04.09.2019,vendim nr.3 dt.31.03.21,nr.113 dt.1.4.21 sipas listepageses mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) Vilson Prifti Lushnje 40,397 2021-04-13 2021-04-14 23921470012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje ushqime per kopshtin Divjake, fat.nr.92502554 dt.27.11.2020, fh.nr.131, 131/1 dt.27.11.2020, kontr.nr.4798/18 dt.08.01.2020
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 50,000 2021-04-13 2021-04-14 24221470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE TERMET per sa lik pagese e plote e qerase per familjet qe jane demtuar nga termeti i dates 26 nentor 2020, vendim nr.37 dt.20.07.2020, nr.39 dt.17.08.2020, nr.6 dt.21.01.2021, sipas listepageses prill 2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 114,000 2021-04-13 2021-04-14 25021470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.nd.ekonomike Divjake,ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 20,pika 4/c dhe neni 8,VKM nr.597 dt.04.09.2019,vendim nr.3 dt.31.03.21,nr.113 dt.1.4.2021 sipas listepageses mars 2021
  Bashkia Divjake (0922) UNION BANK SHA Lushnje 111,435 2021-04-13 2021-04-14 24321470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik qera objekti per muajin janar 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 193,970 2021-04-13 2021-04-14 24521470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik qera objekti per muajin janar 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) MAG Lushnje 146,400 2021-04-13 2021-04-14 24821470012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik garanci e mbajtur per obj.Blerje Grejderi, PV marrje dorez.dt.27.06.2018, PV perfundimtar dorez.dhe clirim garancie dt.26.07.2019, fh.nr.178 dt.27.06.2018, kontr.nr.2058 dt.14.06.2018
  Bashkia Divjake (0922) Banka OTP Albania Lushnje 10,200 2021-04-13 2021-04-14 24421470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik qera objekti per muajin janar 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) KAJO OIL Lushnje 300,461 2021-04-12 2021-04-13 23221470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik blerje karburanti per nevojat e bashkise, fat.nr.19 dt.31.03.2021, fh.nr.24 dt.31.03.2021, kontr.nr.4592/14 dt.12.01.2021