Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 640,052,954.00 851 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Memaliaj (1134) Adelisa Stafa Tepelene 166,680 2021-04-13 2021-04-14 10221430012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale up nr 14 dt 19.11.2020 , ft nr 1 dt 27.11.2020 bashki Memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 8,790 2021-04-12 2021-04-13 10621430012021 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) KLEIDI Tepelene 584,388 2021-04-12 2021-04-13 10321430012021 Karburant dhe vaj DETYRIM UP NR 3 DT 16.04.2020 FT NR 6 DT 28.12.2020 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tepelene 23,155 2021-04-12 2021-04-13 10421430012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TAKSA VJETORE FT NR1.2 DT 08.04.2021 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,545,284 2021-04-07 2021-04-08 10110130462021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) UJESJELLES KANALIZIME MEMALIAJ Tepelene 1,000,000 2021-04-06 2021-04-07 9921430012021 Te tjera transferime korrente TRANSFERIM FONDI BASHKI MEMALIAJ KERKESE DT 02.02.2021
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 12,310 2021-04-06 2021-04-07 9821430012021 Pagese paaftesie PAAFTESI MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 8,135,187 2021-04-06 2021-04-07 9721430012021 Pagese paaftesie PAAFTESI MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 203,760 2021-04-06 2021-04-07 10021430012021 Ndihme ekonomike 6% NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 893,728 2021-04-02 2021-04-06 9221430012021 Paga baze PAGA MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) SHOQATA "FUTBOLL KLUB MEMALIAJ" Tepelene 300,000 2021-04-02 2021-04-06 9621430012021 Te tjera transferime korrente TRANSFERTE BASHKI MEMALIAJ SHKRESE NE 11 DT 30.03.2021
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 4,768,017 2021-04-02 2021-04-06 9121430012021 Paga baze PAGA MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 193,912 2021-04-02 2021-04-06 9321430012021 Paga baze PAGA MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 155,524 2021-04-02 2021-04-06 9521430012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 25,921 2021-04-02 2021-04-06 9421430012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE MARS BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) UJESJELLES KANALIZIME MEMALIAJ Tepelene 93,552 2021-03-24 2021-03-25 9021430012021 Uje uji shkurt Bashki Memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,180,000 2021-03-24 2021-03-25 8621430012021 Te tjera transferta tek individet shperblim lindjeje Bashki Memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 9,000 2021-03-24 2021-03-25 8921430012021 Sherbime telefonike telefon 2087/2021 shkurt Bashki Memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tepelene 192,511 2021-03-24 2021-03-25 8721430012021 Elektricitet kontrat 6025.8933,15325,6028,6128,6054,14515,8779,Bashki Memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 9,050 2021-03-24 2021-03-25 8821430012021 Posta dhe sherbimi korrier sherbim postar shkurt Bashki Memaliaj