Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shkoder (3333) KASTRATI All 22,088,061.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) KASTRATI Shkoder 7,063,347 2020-04-28 2020-04-29 55321410012020 Karburant dhe vaj 2141001 BLERJE KARBURANT PER NEVOJAT E BASHKISE, KON NR 3460/13 DT 21.04.2020-31.12.2020, BULETIN FITUESI APP NR 20 DT 21.04.2020, ft nr ser 86770597 + fh nr 92 +pcv nr 5910/1 dt 27.04.2020
  Bashkia Shkoder (3333) KASTRATI Shkoder 7,512,357 2019-04-15 2019-04-16 48421410012019 Karburant dhe vaj Bashkia Shkoder Blerje Karborante up nr 51,FNJK nr 1607/4 Kvo 31.01.2019.njoftim fituese App dt 25.03.2019kon nr 1607/13 dt 28.03.2018,fat nr 65570717 ,fh nr 29,pv dt 28.03.2019
  Bashkia Shkoder (3333) KASTRATI Shkoder 7,512,357 2019-04-15 2019-04-16 48421410012019 Karburant dhe vaj Bashkia Shkoder Blerje Karborante up nr 51,FNJK nr 1607/4 Kvo 31.01.2019.njoftim fituese App dt 25.03.2019kon nr 1607/13 dt 28.03.2018,fat nr 65570717 ,fh nr 29,pv dt 28.03.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >