Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shkoder (3333) All All 5,171,388,119.00 3,914 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) RROKU GUEST Shkoder 1,080,504 2021-04-15 2021-04-16 39121410012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2141001,miremb emer rrugeve,up 945 dt 30.10.20,fnjk 15478/4 dt 2.11.20,app fit 115 dt 7.12.20,draft kont 15478/12 dt 19.1.21,kontr 15478/13 dt 19.01.21akt dor shesh+pcv fill1035 dt 20.01.21,fat 5/2021+sit1 dt 31.3.21,pcv dor 5233 dt 31.3.21
  Bashkia Shkoder (3333) " INDAY - 18 " Shkoder 12,211 2021-04-15 2021-04-16 39521410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001, kolaudim pun obj" Rik rruga Gjon Shllaku" up 229 dt 09.03.2021, ftese of 4036/2 dt 09.03.2021, app fit 4036/3 dt 17.03.2021, kontr 4036/5 dt 24.03.2021, fat 18/2021 dt 30.03.2021, akt kol+pcv marrje dorezim 5128 dt 30.03.2021
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 68,212 2021-04-15 2021-04-16 38221410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 182 dt 15.04.2021 per 11 persona
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 63,624 2021-04-15 2021-04-16 38321410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 183 dt 15.04.2021 per 11 persona
  Bashkia Shkoder (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 6,800 2021-04-15 2021-04-16 38621410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 186 dt 15.04.2021 per 1 person
  Bashkia Shkoder (3333) LAÇAJ Shkoder 2,355,685 2021-04-15 2021-04-16 39321410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001,Rik Rr Gjon Shllakuup 890 dt 23.10.20,fnjk 15028/4 dt 29.10.2020,App Fit 105dt 23.11.2020,kon 15028/12 dt 24.12.2020, akt dorez sheshi+ pcv fill pum 1030 dt 20.01.2021,fat 4/2021+sit 1 dt 25.02.21,akt kol +cer perk marr dor 30.03.21
  Bashkia Shkoder (3333) FIRMITAS STUDIO Shkoder 55,093 2021-04-15 2021-04-16 39421410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001, supervizor pun obj"Rik rruga Gjon Shllaku"lt 11,up 998 dt 12.11.2020,fnjk 16407/4 dt 23.11.2020, bul fit app 122 dt 21.12.2020,kontr 16407/15 dt 24.12.2020, fat 6/2021 dt 30.03.2021, akt kol+pcv dorezim 5128 dt 30.03.2021
  Bashkia Shkoder (3333) RROKU GUEST Shkoder 789,120 2021-04-15 2021-04-16 39221410012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2141001,mirb emergj Rr Ura Mesit-Prekal etj Loti II,kontr vazhdim 15478/13 dt 19.01.21,akt dor sh+pcv fill1034 dt 20.01.21,fat 6/2021 dt 31.03.2021, sit 1 dt 31.03.2021,pcv dorz 5233 dt 31.03.2021
  Bashkia Shkoder (3333) RROKU GUEST Shkoder 3,220,728 2021-04-15 2021-04-16 39321410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001,sis asf Rr Fshati Rec Ri,up 937 dt 30.10.20,fnjk 15474/5 dt 04.11.2020,App Fit 119 dt 14.12.2020,kon 15474/12 dt 23.12.2020, akt dorez sheshi+ pcv fill pum 920 dt 18.01.2021,fat 4/2021 dt 29.03.2021, sit 1 dt 29.03.2021
  Bashkia Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 190,616 2021-04-15 2021-04-16 38421410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 184 dt 15.04.2021 per 34 persona
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Shkoder 28,560 2021-04-15 2021-04-16 38121410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese perghithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 181 dt 15.04.2021 per 5 persona
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 6,120 2021-04-15 2021-04-16 38821410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 188 dt 15.04.2021 per 1 person
  Bashkia Shkoder (3333) KADIA Shkoder 1,664,400 2021-04-15 2021-04-16 39021410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001,rik Rr Magjoni,up 964 dt 05.11.20, fnjk 15915/4 dt 11.11.20,bul fit app 3 dt 11.01.21,kontr 15915/14 dt 11.01.21, akt dorzsgesh+pcv fill pun 2983 dt 19.2.21, fat 7/2021 dt 26.03.2021, sit nr 1 dt 26.03.2021
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 85,934 2021-04-15 2021-04-16 38521410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 185 dt 15.04.2021 per 14 persona
  Bashkia Shkoder (3333) UNION BANK SHA Shkoder 6,757 2021-04-15 2021-04-16 38721410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001, pagese kryepleq mars 2021, ub 348 dt 12.04.2021 prot 5712, listepagese pergjithshme 180 dt 15.04.2021, liste pagese per banke 187 dt 15.04.2021 per 1 person
  Bashkia Shkoder (3333) LAÇAJ Shkoder 157,284 2021-04-14 2021-04-15 38021410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001, pagese 5% obj Zbatim projekteve mbrojtjen tokes nga erozioni, ub 354 dt 13.04.2021, kontr 6291/28 dt 14.07.2017,akt kol dt 21.08.2017, certif perkohshme mdorez dt 21.08.2017, certif perfundimtare marrjes dorezim 19675 dt 28.12.2020
  Bashkia Shkoder (3333) SMO VATAKSI Shkoder 624,838 2021-04-14 2021-04-15 37921410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001, pagese 5% obj asfaltim Rr Oblike - Obot, ub 356 dt 13.04.2021, kontr 2916/15 dt 14.05.2018,akt kol dt 21.09.2018, certif perkohshme mdorez dt 21.09.2018, certif perfundimtare marrjes dorezim 283 dt 08.01.2021
  Bashkia Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 751,678 2021-04-14 2021-04-15 37721410012021 Ndihme ekonomike 2141001, ndihme ekonom 5% shkurt 2021, vkb 15 dt 25.03.2021, shpr ligj 304/1 dt 02.04.2021, ub 351 dt 13.04.2021, permbledhese tot 1263 dt 13.04.2021,liste banke per 147 pers nr 1263/3 dt 13.04.2021
  Bashkia Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 127,200 2021-04-14 2021-04-15 37521410012021 Ndihme ekonomike 2141001, ndihme ek 5% shkurt 2021, vkb 15 dt 25.03.2021, shprehje ligj 304/1 dt 02.04.2021, ub 351 dt 13.04.2021, permbledhese tot 1263 dt 13.04.2021, listepagese per 21 pers nr 1263/1, 1263/7b, 1263/10b, 1263/11b, 1263/5b dt 13.04.2021
  Bashkia Shkoder (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 214,372 2021-04-14 2021-04-15 37621410012021 Ndihme ekonomike 2141001, ndihme ekonom 5% shkurt 2021, vkb 15 dt 25.03.2021, shpr ligj 304/1 dt 02.04.2021, ub 351 dt 13.04.2021, permbledhese tot 1263 dt 13.04.2021,liste banke per 39 pers nr 1263/2 dt 13.04.2021, lp 1263/1b, 1263/b dt 13.04.2021