Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Polican (0232) All All 790,157,367.00 1,352 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Polican (0232) COTONI CENTER Skrapar 1,389,102 2021-04-14 2021-04-15 17021400012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2140001 U-Blerje 7748 L 10 Fatura nr.30/57003637 dt.29.02.20 U-Prok nr.10 dt.16.2.16 Kont.nr. 930 prot dt.02.04.19 Regj.SIFQ dt.12.05.20"Situac.sherb.te past.& gjelb.&Relac.i kry.se pun.nr.11 dt.29.02.20 Det.prap.Dit.7411 B. Poliçan
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 73,950 2021-04-13 2021-04-14 16521400012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2140001 Shpenzime qiramarrje ambjentesh List Pagesa Prill 2021 per periudhen Janar-Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.1183 prot.828 dt.12.04.2021 VKB 02 dt.14.01.2021 Konf.Pref.33/1 dt.25.01.2021 Kontrata nr.100/1-100/6 dt.15.01.2021 B.POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 15,873 2021-04-13 2021-04-14 16921400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.120 prot.837 dt.12.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 1 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 10,200 2021-04-13 2021-04-14 16621400012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2140001 Shpenzime qiramarrje ambjentesh List Pagesa Prill 2021 per periudhen Janar-Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.1183 prot.828 dt.12.04.2021 VKB 02 dt.14.01.2021 Konf.Pref.33/1 dt.25.01.2021 Kontrata nr.100 dt.15.01.2021 B.POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 131,200 2021-04-13 2021-04-14 16821400012021 Ndihme ekonomike 2140001 Nd.ekonomike 6% List Pagesa Prill per periudhen Shkurt 2021Urdher nr.119 prot.833 dt.12.04.2021 VKB nr.11 dt.29.03.2021 Konf.Prefekt.Shkresa nr.231 prot dt.08.04.2021 Nr.Perfituesve Fakt 25 Nj.Admin.Vertop & Terpan & Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 1,409,353 2021-04-12 2021-04-13 15021400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 48 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 303,727 2021-04-12 2021-04-13 15121400012021 Paga baze 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 8 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 2,377,333 2021-04-12 2021-04-13 14821400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 59 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 98,855 2021-04-12 2021-04-13 15721400012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2140001 Shpenzime kompesimi per kryepleqte e Njesive Administrative Vertop&Terpan List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Plan 26 Fakt 20 Urdher i kryetarit nr.114 prot.803 dt.08.04.2021 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 135,913 2021-04-12 2021-04-13 15521400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 16 Plani 3 Fakti 3 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 13,515 2021-04-12 2021-04-13 15821400012021 Shpenzime per honorare 2140001 Pagese honorare me kontrate sherbimi nr.3172 prot dt.01.11.2019"Auditim i brendshem"Urdher nr.65 prot 412 dt.11.02.2020 List pagesa Prill per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.113 prot 802 dt.08.04.2021 Bashkia Polican
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 33,774 2021-04-12 2021-04-13 15321400012021 Paga baze 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 1 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 1,730,761 2021-04-12 2021-04-13 15421400012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 58 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 640,619 2021-04-12 2021-04-13 15221400012021 Paga baze 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 23 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 840,322 2021-04-12 2021-04-13 14921400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Urdher i kryetarit nr.115 prot.804 dt.08.04.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 22 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 109,785 2021-04-12 2021-04-13 15621400012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2140001 Shpenzime kompesimi per keshilltaret List Pagesa Prill 2021 per periudhen Mars 2021 Plan 15 Fakt 15 Urdher i kryetarit nr.116 prot.805 dt.08.04.2021 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) INPLY Skrapar 3,330,000 2021-04-09 2021-04-12 14721400012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2140001 U-Blerje 7982 Fatura nr.02/2021 dt.16.03.2021 U-Prok nr.03 dt.26.01.2021 Kontrate furnizimi nr.466 prot.dt.26.02.2021F-Hyrje nr.02-02/9 &PVMD dt.16.03.2021"Blerje materiale te pergj.zyre" B. Poliçan
  Bashkia Polican (0232) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Skrapar 5,300 2021-04-07 2021-04-08 14521400012021 Pagese paaftesie 2140001 Ndalese per detyrim ushqimor(Fatos Zaimi)Urdher nr.111 prot.782 dt.06.04.2021 Shk.Z.se Permb.TR Nr.14407 prot dt.11.11.2019 Vendim gjyqesor nr.10638 dt.13.12.2017 Gjykata e Shkalles se pare Tirane,Web portal AFMIS Bashkia Poliçan
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 6,058,471 2021-04-07 2021-04-08 14421400012021 Pagese paaftesie 2140001 Paaftesia List Pagesa Mars 2021 Urdher nr.11 prot.782 dt.06.04.2021 Relacion nr.694 prot dt.24.03.2021 Nr.Perfituesve 632 Nj.Admin.Vertop & Terpan & Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 134,608 2021-04-07 2021-04-08 14621400012021 Ndihme ekonomike 2140001 Nd.ekonomike 6% List Pagesa Prill per periudhen Janar 2021Urdher nr.110 prot.781 dt.06.04.2021 VKB nr.07 dt.12.03.2021 Konf.Prefekt.Shkresa nr.181 prot dt.17.03.2021 Nr.Perfituesve Fakt 23 Nj.Admin.Vertop & Terpan & Bashkia POLIÇAN