Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 1,644,632,654.00 1,344 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,728,475 2021-04-15 2021-04-16 16321380012021 Bursa LIK BURSAT E NXENESVE TE ARSIMIT TE MESEM PROFESIONAL VKM NR 666 DAT 10.10.2019,KK BASHKIAK NR 202 DAT 24.12.2020
  Bashkia Sarande (3731) QENDRA"TIRANA ART" Sarande 900,000 2021-04-14 2021-04-16 15821380012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative LIK FAT NR 388 DAT 08.04.2021,AKT-MARVESHJA DATE 04.03.2021,PROC-VERBALI DAT 02.03.2021
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,086,470 2021-04-15 2021-04-16 16421380012021 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara LIK BURSAT E NXENESVE TE ARSIMIT TE MESEM PROFESIONAL VKM NR 666 DAT 10.10.2019,KK BASHKIAK NR 202 DAT 24.12.2020
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 50,000 2021-04-13 2021-04-14 15121380012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna LIK VENDIM GJYYQESOR PER ARBEN CUMANIN
  Bashkia Sarande (3731) BAJKAJ LAND Sarande 1,412,219 2021-04-13 2021-04-14 15221380012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit LIK FAT NR 26 DAT 01.04.2021,SITUACIONI I PUNIMEVE, MUAJ MARS 2021
  Bashkia Sarande (3731) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Sarande 16,161 2021-04-13 2021-04-14 15421380012021 Elektricitet LIK ENERGJI FAT DAT 31.03.2021
  Bashkia Sarande (3731) DYLBER NEZIRI Sarande 936,000 2021-04-13 2021-04-14 14721380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte arti LIK FAT NR 38 DAT 19.08.2020,U-PROK 35 DAT 10.11.2019,PROC-VERBALI DAT 14.11.2019
  Bashkia Sarande (3731) COSMOS - TOURS Sarande 320,000 2021-04-13 2021-04-14 16121380012021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin LIK FAT NR 33 DAT 08.04.2021,AKT-MARVESHJA DAT 10.03.2021
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 200,000 2021-04-13 2021-04-14 15021380012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara LIK VENDIM GJYYQESOR PER VOGLI SHPK
  Bashkia Sarande (3731) ARDAEL Sarande 300,000 2021-04-13 2021-04-14 14921380012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara LIK VENDIMI GJYQESOR PER SHOQERINE SKAY CONSTRUCION
  Bashkia Sarande (3731) KLUBI I KRIJUESVE JONIANE Sarande 80,000 2021-04-13 2021-04-14 15621380012021 Shpenzime per honorare LIK FAT NR 1 DAT 30.12.2020,AK-MARVESHJA DAT 10.08.2020, DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 72,083 2021-04-13 2021-04-14 16021380012021 Udhetim i brendshem pagese shp-dieta nga bashkia sr
  Bashkia Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 70,000 2021-04-13 2021-04-14 15321380012021 Shpenzime per honorare SHPENZIME PER PUBLIKIMIN E STUDIMIT LETRAR BALADA E SHQIPTARE E MURIMIT AKT-MARVESHJA DAT 23.03.2021,PROCES-VERBAL I KESHILLIT ARTISTIK DAT 16.02.2021
  Bashkia Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 4,800 2021-04-13 2021-04-14 15521380012021 Sherbime telefonike LIK TELEFONI FAT DAT 31.03.2021 MKZ
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 309,621 2021-04-07 2021-04-08 14521380012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur LIK PAGESE PER KESHILLTARET BASHKIA SR
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 31,960 2021-04-07 2021-04-08 14621380012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik pages per kryetaret e fshatrave bashkia sr
  Bashkia Sarande (3731) KLUBI I FUTBOLLIT BUTRINTI Sarande 2,000,000 2021-04-06 2021-04-07 14821380012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte per klubin e futbollit butrinti nga bashkia sr
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 10,000 2021-04-06 2021-04-07 14321380012021 Sherbime telefonike RIMBURSIM TELEFONI CELULAR PER KRYETARIN E BASHKISE BASHKIA SR
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 10,000 2021-04-06 2021-04-07 13821380012021 Shtese page per funksionin NDALES PERMBARIMI PER ARJAN HASIPI NGA BASHKIA SR
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 270,904 2021-04-02 2021-04-06 13221380012021 Shtese page per funksionin lik paga bashkia sr