Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Puke (3330) All All 788,485,332.00 1,734 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Puke (3330) UJESJELLES KANALIZIME PUKE Sh.a Puke 191,901 2021-04-15 2021-04-16 23721370012021 Uje 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz uji fat elektronike nr 38,39,40 dt 08.04.2021 muaj mars 2021 Bashkia Puke dhe Institucionet e vartesise
  Bashkia Puke (3330) "ESENRE"SH.P.K. Puke 12,619 2021-04-15 2021-04-16 23521370012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Puke kodi 2137001 Bl.Buke up 58 dt 12.3.2020 f.elek 3 dt 2.4.2021 fh 5,6,10 dt 31.3.2021(fh para f.elek se furnitori ska kalu sist nkoh fat elek),kont 489/4 dt 24.03.2020 kls sist dt 27.03.2020 pv kolid 31.3.2021
  Bashkia Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 8,980 2021-04-15 2021-04-16 24021370012021 Posta dhe sherbimi korrier 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz postare fat tat 45 dt 31.03.2021 muaj mars 2021 Bashkia Puke
  Bashkia Puke (3330) UJESJELLES KANALIZIME PUKE Sh.a Puke 240 2021-04-15 2021-04-16 23921370012021 Uje 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz uji fat tat nr 97 dhe 106 dt 28.03.2021 muaj mars 2021 MZSH aparati
  Bashkia Puke (3330) LU - NA Puke 18,000 2021-04-15 2021-04-16 24221370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA ,UP 73 DT 23.03.2021,FAT TAT ELEKTRINIKE 18 DT 08.04.2021,KONTRAT NR 658/4 DT 25.03.2021,KLS SISTEMI DT 24.03.2021
  Bashkia Puke (3330) UJESJELLES KANALIZIME PUKE Sh.a Puke 50,460 2021-04-15 2021-04-16 23821370012021 Uje 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz uji fat elektronike nr 58,59,60 dt 12.04.2021 muaj mars 2021 Bashkia Puke dhe Institucionet e vartesise
  Bashkia Puke (3330) NELSA Puke 44,532 2021-04-14 2021-04-16 23621370012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Puke kodi 2137001 FURNIZIM DHE SHRB ME USHQIM PER MENCA F.ELEK NR 201 DT 09.04.2021 FH NR 6 DT 09.04.2021 KONT 377/9 DT 01.06.2020 U.P NR 49 DT 27.02.2020 PV MARR.DORZIM DT 09.04.2021 KLS SIST DT 27.05.2020
  Bashkia Puke (3330) "SHENDELLI" Puke 16,373,546 2021-04-13 2021-04-15 23121370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Puke kodi 2137001 Shp. Rik.Rrug UP nr 102&103 dt 09.05.2019.kont.734/18 dt 14.11.2019 situac.perf dt 9.12.2020 fat tat 1 dt 10.12.2020 akt kolid dt 24.2.2021,cert marr ndorz dt 18.3.2021 kl.sist dt 29.10.2019 dit det 7394
  Bashkia Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 9,996 2021-04-14 2021-04-15 23321370012021 Sherbime telefonike 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz telefonike tarife internet fat elektronike nr 2980 dt 08.04.2021 internet Bashkia Puke dt 1-31.03.2021 muaj mars 2021 kontrat 14 dt 21.01.2019
  Bashkia Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,000 2021-04-14 2021-04-15 23421370012021 Sherbime telefonike 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz telefonike muaj MARS 2021 fat tat elektronike nr 3218 dhe 3219 dt 09.04.2021 Bashkia Puke,Zjarrfiksja,Pyjore
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 8,836 2021-04-14 2021-04-15 23221370012021 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Bashkia Puke kodi 2137001 Shpenzime per kompensime te tjera papaguar kthim bursa konvikti, vkb nr 51 dt 5.1.2021,shprehje ligj 46/1 dt 21.01.2021,viti mesimor 2020-2021 sip permb.bord dhe listpag prill 2021
  Bashkia Puke (3330) LU - NA Puke 30,000 2021-04-09 2021-04-13 22021370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA ,UP 73 DT 23.03.2021,FAT TAT ELEKTRINIKE 17 DT 5.04.2021,KONTRAT NR 658/4 DT 25.03.2021,KLS SISTEMI DT 24.03.2021
  Bashkia Puke (3330) LU - NA Puke 48,000 2021-04-09 2021-04-13 21921370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA ,UP 73 DT 23.03.2021,FAT TAT ELEKTRINIKE 15 DT 31.03.2021,KONTRAT NR 658/4 DT 25.03.2021,KLS SISTEMI DT 24.03.2021
  Bashkia Puke (3330) BEGEJA 1900 H.T.P Puke 74,527 2021-04-09 2021-04-13 22121370012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 te tjera mater dhe sherb speciale ushqime dhe akomodim sport up nr 300 dt 17.11.2020 fat.elek nr 4 dt 7.4.2021 kont 2133/4 dt 20.11.2020 kls sist dt 19.11.2020 situacion dt 3.4.2021 list sportis dt 3.4.2021
  Bashkia Puke (3330) JAA Puke 140,000 2021-04-09 2021-04-13 21821370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA FUSHE STERVITJE EKIPI TERBUNI,UP 21 DT 02.02.2021,FAT TAT ELEKTRINIKE 1 DHE 4 DT 17.03.2021,KONTRAT NR 175/4 DT 5.02.2021,KLS SISTEMI DT 04.02.2021
  Bashkia Puke (3330) NELSA Puke 123,054 2021-04-08 2021-04-12 21421370012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Puke kodi 2137001 FURNIZIM DHE SHRB ME USHQIM PER MENCA F.TAT 136 DHE 137 DT 26.3.2021 FH 5,5/1 DHE 9,9/1 DT 26.3.2021 KONT 377/9 DT 01.06.2020 U.P NR 49 DT 27.02.2020 PV MARR.DORZIM DT 26.3.2021 KLS SIST DT 27.05.2020
  Bashkia Puke (3330) Properaj shpk Puke 264,000 2021-04-08 2021-04-12 21521370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Shpenzime per konstruksione te urave lik fat elektronike nr 1 dt 18.03.2021,up nr 57 dt 5.03.2021,kls sistemi dt 08.03.2021,pv kolidimi dt 18.03.2021,fh nr 1 dt 18.03.2021
  Bashkia Puke (3330) LU - NA Puke 26,400 2021-04-09 2021-04-12 21721370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA ,UP 285 DT 06.11.2020,FAT TAT ELEKTRINIKE 16 DT 31.03.2021,KONTRAT NR 2056/4 DT 9.11.2020,KLS SISTEMI DT 9.11.2020
  Bashkia Puke (3330) KASTRATI Puke 793,860 2021-04-09 2021-04-12 22221370012021 Karburant dhe vaj Bashkia Puke kodi 2137001 Karburant dhe vaj up nr 64 dt 24.03.2020,kontrat nr 514/12 dt 30.04.2020,pv kolidimi dt 2.04.2021,fat tat nr 143 dt 2.04.2021,fh nr 3 dt 2.04.2021,kls sistemi dt 23.04.2020
  Bashkia Puke (3330) FUTBOLL KLUB TERBUNI Puke 1,600,000 2021-04-08 2021-04-09 21621370012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 TRANSFERTA PER FUTBOLL KLUB TERBUNIN PAGESA SPORTISTASH MARS 2021 SIPAS VKB 53 DT 05.01.2021 SHPREHJE LIGJORE 83/1 DT 25.01.2021