Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 1,683,704,694.00 1,429 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 3,869 2021-04-15 2021-04-16 18621340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar sherbim telefonike ish komuna perparim fature seria 717550403 dt 30.04.2014 muaji prill 2014
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 30,000 2021-04-15 2021-04-16 19021340012021 Te tjera transferta tek individet 2134001 Bashkia Peqin likuiduar shperblim per rast fatkeqsie, urdher nr.52 date 08.03.2021, sipas listepageses
  Bashkia Peqin (0827) SHTYPSHKONJA AFERDITA 2005 Peqin 23,400 2021-04-15 2021-04-16 18821340012021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Blerje Shtypeshkrime UP nr 55 dt 11.12.2020 fature seria 95052358 dt 15.12.2020 proceserbal dt 15.12.2020 fh nr 43 dt 15.12.2020
  Bashkia Peqin (0827) D&A FIN PARTNER Peqin 6,565 2021-04-15 2021-04-16 18721340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar sherbim telefonik detyrim i prapambetur shkrese nr 240221/14 dt 24.02.2021
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 3,869 2021-04-15 2021-04-16 18521340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar sherbim telefonike ish komuna perparim fature seria 717347988 dt 31.03.2014 muaji mars 2014
  Bashkia Peqin (0827) Emiljan Bahja Peqin 70,000 2021-04-15 2021-04-16 18921340012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Blerje Pllaka varrimi fature nr 1/2021 dt 09.03.2021 UP nr 6 dt 08.03.2021 fh nr 3 dt 09.03.2021
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 270 2021-04-14 2021-04-15 18121340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar fature e prapambetur per komunen ish perparim sherbim telefonik fature muaji maj 2014 seria 717751782 dt 31.05.2014
  Bashkia Peqin (0827) Viola Green Peqin 3,374,932 2021-04-14 2021-04-15 18421340012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2134001 Bashkia Peqin likuiduar pastrim qyteti kontrate nr 424 dt 27.02.2020 fature nr 8/2021 dt 01.04.2021 situacioni mars 2021
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 1,742 2021-04-14 2021-04-15 17921340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar fature e prapambetur per komunen pajove sherbim telefonik fature muaji maj 2010 seria 695384071 dt 7.6.2010
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 3,869 2021-04-14 2021-04-15 18021340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar fature e prapambetur per komunen perparim sherbim telefonik fature muaji shkurt 2014 seria 717145198 dt 28.02.2014
  Bashkia Peqin (0827) D&A FIN PARTNER Peqin 2,211 2021-04-14 2021-04-15 18321340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar detyrim i prapambetur per drejtorine e ndihmes ekonomike sherbim telefonik shkrese nr 310321/8 dt 31.03.2021
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 270 2021-04-14 2021-04-15 18221340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar fature e prapambetur per ish komunen perparim sherbim telefonik fature muaji qershor 2014 seria 717950968 dt 30.06.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 1,620 2021-04-14 2021-04-15 17821340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar fature e prapambetur per komunen pajove sherbim telefonik fature muaji prill 2010 seria 695077363 dt 11.5.2010
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 10,000 2021-04-08 2021-04-12 17521340012021 Te tjera transferta tek individet 2134001 Bashkia Peqin likuiduar dhenie ndihme financiare sipas listepageses vendim nr 100 dt 27.10.2020 konfirmim nr 1459/1 dt 04.11.2020
  Bashkia Peqin (0827) ARENA MK Peqin 200,000 2021-04-08 2021-04-12 17621340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin lik Mbikqyrje punimesh ne objektin "Ndertim ujesjell. per fshatrat Gjocaj,Celhakaj&Hashmataj,Bashkia Pe fat nr6dt12.02.2021UPnr210dt13.08.2020 form.njoft.fit.1572dt10.09.2020mir.proc.1572/1dt14.09.20 kontr1624dt19.9.20
  Bashkia Peqin (0827) NETSYSCOM Peqin 29,998 2021-04-07 2021-04-09 17321340012021 Sherbime telefonike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar "Sherbim interneti per Bashkine Peqin" Kontrate nr.2329 date 31.12.2020 Up nr 57 dt 22.12.2020 ftese per oferte dt 22.12.2020 fature nr 52/2021 dt 24.02.2021
  Bashkia Peqin (0827) SHËRBIMI PËRMBARIMOR FS Peqin 15,000 2021-04-07 2021-04-09 16821340012021 Paga baze 2134001 Bashkia Peqin likuiduar pageze zyra e permbarimit bashkim kerci urdher sekuestre nr 214 dt 24.09.2013 endim. gjyk. nr 10790 akti urdher nr 32 dt 30.09.2013 muaji mars 2021
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 340,000 2021-04-07 2021-04-09 17421340012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2134001 Bashkia Peqin likuiduar qera ambjenti kontrate nr 1923 dt 30.10.2020 sipas listepageses nentor 2020 - mars 2021
  Bashkia Peqin (0827) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Peqin 189,807 2021-04-07 2021-04-09 16921340012021 Elektricitet 2134001 Bashkia Peqin likuiduar energji elektrike sipas pembledheseve muaji shkurt 2021
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 47,600 2021-04-07 2021-04-09 17121340012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2134001 Bashkia Peqin likuiduar qera ambjenti kontrate qeraje dt 01.09.2020 sipas listepageses muajt shtator 2020 - mars 2021