Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rreshen (2026) All All 1,975,433,423.00 2,466 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 111,018 2021-04-15 2021-04-16 33121330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 855 DT 31.12.2020 SER 89267650 SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 205,356 2021-04-15 2021-04-16 32521330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 607 DT 31.10.2020 SER 89267607 SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 13,320 2021-04-15 2021-04-16 32421330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 610 DT 31.10.2020 SER 89267610
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 148,296 2021-04-15 2021-04-16 32321330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 609 DT 31.10.2020 SER 89267609
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 73,026 2021-04-15 2021-04-16 32821330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 558 DT 30.11.2020 SER 89267558SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 13,000 2021-04-15 2021-04-16 33621330012021 Udhetim i brendshem 2133001 BASHKIA MIRDITE djeta sporti liste pagese banke me 1 perfitues
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 137,214 2021-04-15 2021-04-16 33321330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 857 DT 31.12.2020 SER 89233857 SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 154,044 2021-04-15 2021-04-16 32721330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 557 DT 30.11.2020 SER 89267557SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 5,616 2021-04-15 2021-04-16 33521330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 859 DT 31.12.2020 SER 89233859
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 65,418 2021-04-15 2021-04-16 32921330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 649 DT 30.11.2020 SER 89267649SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 31,260 2021-04-14 2021-04-16 33021330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 650 DT 30.11.2020 SER 89267650 SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 76,632 2021-04-15 2021-04-16 33421330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 858 DT 31.12.2020 SER 89233858
  Bashkia Rreshen (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 90,390 2021-04-15 2021-04-16 32221330012021 Uje 2133001 BASHKIA MIRDITE UJI FAT NR 41/2021 DT 09.04.2021
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 14,280 2021-04-15 2021-04-16 33221330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 856 DT 31.12.2020 SER 89233856 SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) NELSA Mirdite 68,196 2021-04-15 2021-04-16 32621330012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2133001 BASHKIA MIRDITE FT NR 608 DT 31.10.2020 SER 89267608SIPAS KONT NRE 119 DT 13.01.2020
  Bashkia Rreshen (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 15,120 2021-04-14 2021-04-16 3071330012021 Sherbime telefonike 2133001 BASHKIA MIRDITE internet njesite administrative +info kulla fat nr 2934/2021 dt 04.03.2021
  Bashkia Rreshen (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 3,800 2021-04-14 2021-04-15 3091330012021 Sherbime telefonike 2133001 BASHKIA MIRDITE telefon nr klienti 110000113675 fat nr 3153/2021 dt 09.09.2021
  Bashkia Rreshen (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 54,139 2021-04-14 2021-04-15 31821330012021 Posta dhe sherbimi korrier 2133001 BASHKIA MIRDITE sherbim postae ft nr 154-176 nr ser 67982766-67982788 dt 30.06.2020
  Bashkia Rreshen (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 60,608 2021-04-14 2021-04-15 31921330012021 Posta dhe sherbimi korrier 2133001 BASHKIA MIRDITE sherbim postae ft nr 183-205 nr ser 67982795-74769017 dt 31.07.2020
  Bashkia Rreshen (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 92,873 2021-04-14 2021-04-15 31621330012021 Posta dhe sherbimi korrier 2133001 BASHKIA MIRDITE sherbim postae ft nr 91-96 nr ser 6798290-67982908 dt 30.04.2020