Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 2,162,115,718.00 1,557 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE M.Madhe 16,800 2021-04-15 2021-04-16 21021300012021 Blerje dokumentacioni Bashkia m.madhe fatu.elektronike nr.39date 12.02.2021
  Bashkia Koplik (3323) LIBRARI DYRRAHU M.Madhe 119,999 2021-04-15 2021-04-16 21121300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia m.madhe fatu.elektronike nr.52 date 26.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 92,500 2021-04-14 2021-04-15 2091300012021 Udhetim i brendshem Bashkia m.madhe lik.dieta muaji prill 2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 280,000 2021-04-14 2021-04-15 2081300012021 Udhetim i brendshem Bashkia m.madhe lik.dieta muaji prill 2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 867,600 2021-04-14 2021-04-15 20721300012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia m.madhe lik.fature ELEKTRONIKE NR.5 DATE 08.04.2021
  Bashkia Koplik (3323) BORIS 2019 M.Madhe 49,500 2021-04-13 2021-04-14 1991300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia m.madhe lik.fat nr.14 date 29.03. 2021
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 503,080 2021-04-13 2021-04-14 2021300012021 Ndihme ekonomike Bashkia m.madhe lik.nd.eko.6% shkurt 2021 V.B.nr.02.04.2021
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 1,428,480 2021-04-13 2021-04-14 2041300012021 Ndihme ekonomike Bashkia m.madhe lik.nd.eko MARS 2021 V.B.nr.29.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) SHKRELI SHPK M.Madhe 102,000 2021-04-13 2021-04-14 2001300012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia m.madhe lik.fat nr.04 date 06.04.2021kont.nr.3790 date 31.12.2020
  Bashkia Koplik (3323) Banka OTP Albania M.Madhe 368,640 2021-04-13 2021-04-14 2031300012021 Ndihme ekonomike Bashkia m.madhe lik.nd.eko MARS 2021 V.B.nr.29.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) BORIS 2019 M.Madhe 24,360 2021-04-13 2021-04-14 1981300012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Bashkia m.madhe lik.fat nr.15 date 29.03. 2021
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 9,720 2021-04-13 2021-04-14 2061300012021 Ndihme ekonomike Bashkia m.madhe lik.nd.eko MARS 2021 V.B.nr.29.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 6,897,100 2021-04-13 2021-04-14 2051300012021 Ndihme ekonomike Bashkia m.madhe lik.nd.eko.mars 2021 V.B.nr.03.date 29.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 948,800 2021-04-08 2021-04-09 19521300012021 Shpenzime per honorare Bashkia m.madhe lik. trajtim ushqimor futbollista mars 2021 kontrat dt.01.10.2020 pers.autorizuat Altin Rrukaj ID. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) Lute Çulaj M.Madhe 123,965 2021-04-08 2021-04-09 19621300012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia m.madhe lik. blerje ushqime fat.nr.87775284 date 16.12.2020
  Bashkia Koplik (3323) BORIS 2019 M.Madhe 95,328 2021-04-08 2021-04-09 19721300012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia m.madhe lik. blerje pako ushqime fat.elektronike nr.3 date 12.03.2021
  Bashkia Koplik (3323) GENTIAN SADIKU M.Madhe 381,600 2021-04-08 2021-04-09 19421300012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia M.Madhe lik.fature nr.77593459.60 date 29.12.2020
  Bashkia Koplik (3323) KLUBI I FUTBOLLIT VLLAZNIA M.Madhe 240,000 2021-04-07 2021-04-08 19021300012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia m.madhe lik.fat.nr.77068724 akt-marrveshje nr.3375 date 27.11.2020
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 223,766 2021-04-07 2021-04-08 19321300012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia m.madhe lik fature posta mars 2021 nr.ser.89204252/66
  Bashkia Koplik (3323) KLUBI I FUTBOLLIT VLLAZNIA M.Madhe 240,000 2021-04-07 2021-04-08 19121300012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia m.madhe lik.fat elektronike nr.1 dt.16.03.2021 akt-marrveshje nr.3375 date 27.11.2020