Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 2,730,470,108.00 2,682 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) ZETAKONSULT Librazhd 98,400 2021-04-15 2021-04-16 41921280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.19/2021 DATE 06.04.2021, Kontrate Nr.1097 Prot.datë 22.02.2021 Mbikqyerje punimesh për objektin punime emergjente për vënien në funksion të rrugës së lagjes Lala Letëm, Njësia Administrative Lunik.
  Bashkia Librazhd (0821) NOVATECH STUDIO Librazhd 139,747 2021-04-15 2021-04-16 41821280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.97 DATE 21.12.2020, Kontrate nr.5368/1 prot.date 24.11.2020 Mbikqyerje punimesh për objektin ndërtim prite gjatësore fshati Xhyrë, vazhdimi.
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 7,534,009 2021-04-14 2021-04-15 39721280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.6/2021 DATE 31.03.2021,SIT.NR.1, Kontrate Nr.5991 prot.date 29.12.2020 Rikonstruksion kanali RINE,Dorez ,Librazhd .
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 40,000 2021-04-14 2021-04-15 40821280012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,Ndihme financiare znj.Valbona Muraci, sipas VKB nr.17 date 23.02.2021 dhe konfirmim prefekture nr.272/1 date 03.03.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) VODAFONE ALBANIA Librazhd 4,900 2021-04-14 2021-04-15 41221280012021 Sherbime telefonike BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.281/2021 DATE 08.04.2021,Shpenzime telefonike per muajin mars 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 221,712 2021-04-14 2021-04-15 41321280012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.29 DATE 31.03.2021,Shpenzime Postare per muajin mars 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) ZETAKONSULT Librazhd 75,600 2021-04-14 2021-04-15 41421280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.18/2021 DATE 06.04.2021, Kontrate Nr.897 Prot.datë 12.02.2021 Ndërtim kalimi emergjent të përroit Murrash, me strukturë betoni(Hd=3M) Fshati Arrëz.
  Bashkia Librazhd (0821) RESTAURIM GURRA-KACA Librazhd 121,195 2021-04-14 2021-04-15 398/121280012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.5/2021 DATE 26.03.2021, Pastrim rrugesh nga debora.
  Bashkia Librazhd (0821) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Librazhd 19,540 2021-04-14 2021-04-15 41521280012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.16/2021 DATE 07.04.2021,Siguracion i automjetit me targa AA 200 AN per vitin 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 50,000 2021-04-14 2021-04-15 40921280012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,Ndihme financiare per z.Shefqet Korani , sipas VKB nr.13 date 23.02.2021 dhe konfirmim prefekture nr.268/1 date 03.03.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) KUPA Librazhd 425,175 2021-04-13 2021-04-14 39921280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.260 DATE 30.09.2019,Kontrate Nr.2752 Prot.dt.13.05.2019 Ndertim ujesjellesi Hotolisht Fshat,Nj.Adm.Hotolisht, fshati Merqize dhe lagje Spathar,Nj.Adm.Qender.
  Bashkia Librazhd (0821) HALIT CANI Librazhd 4,800 2021-04-13 2021-04-14 37921280012021 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,Ndalese nga ndihma ekonomike per Z.Andrea Pjeshka ,per muajin shkurt-mars 2021. Sipas urdherit te ekzekutimit nr.29 date 15.05.2011.
  Bashkia Librazhd (0821) Smart Processes Librazhd 15,800 2021-04-13 2021-04-14 40021280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.4/2021 DATE 06.04.2021,Kontrate Nr.862 Prot.date 11.02.2021 Mirembajtje e Sistemit te taksave dhe tarifave Vendore.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 73,923 2021-04-13 2021-04-14 40721280012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LIBRAZHD,Ndihme financiare ,Emergjence civile z.Avni Kojku per shkak renie zjarri. Sipas VKB Nr.23 date 23.03.2021 dhe konfirmim Prefekture nr.388/1 date 06.04.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 30,000 2021-04-13 2021-04-14 40621280012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,Ndihme financiare ,shpenzime varrimi z.Ndricim Brahja. Sipas VKB Nr.23 date 23.03.2021 dhe konfirmim Prefekture nr.383/1 date 29.03.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) ANDON STËRMUGU Librazhd 30,000 2021-04-13 2021-04-14 41121280012021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.1/2021 DATE 06.04.2021,Blerje dhurata simbolike ,buqeta me lule per punonjesit e dale ne pension.
  Bashkia Librazhd (0821) IDI 2005 Librazhd 1,074,341 2021-04-13 2021-04-14 40221280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.25 DATE 14.12.2020,Kontrate nr.4872 prot.date 02.11.2020 Permisimi Banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara.
  Bashkia Librazhd (0821) IDI 2005 Librazhd 3,128,313 2021-04-13 2021-04-14 40321280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.26 DATE 23.12.2020,Kontrate nr.4872 prot.date 02.11.2020 Permisimi Banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 12,750 2021-04-13 2021-04-14 40121280012021 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,Shpenzime per veprimtari artistike z.Fatmir Roci.Sipas kontrates nr.1386 date 05.03.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) DASHAMIR PEQINI Librazhd 60,000 2021-04-13 2021-04-14 40521280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.48 DATE 26.12.2020,Kontrate Nr.5928 prot.date 24.12.2020 Kolaudim punimesh për objektin përmirësimi i banesave për komunitetet e varfëra dhe të pafavorizuara.