Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 4,663,248,484.00 3,977 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) Xhovano Nikaj Lezhe 36,500 2021-04-15 2021-04-16 59921270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.5 DT.09.03.2021,SHERB FUNERAL PER OMER MALAJ SIPA VKB NR.50 DT.30.03.2021 PER PERD FOND KONTIGJENCE
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 185,000 2021-04-15 2021-04-16 59321270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 SHPENZIME PER AKTIVIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI",URDHER NR.68 DT.03.02.2021,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) SULI 2006 Lezhe 60,000 2021-04-15 2021-04-16 59821270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.2 DT.14.04.2021,SHERB FUNERAL PER LULE LLESHI SIPA VKB NR.50 DT.30.03.2021 PER PERD FOND KONTIGJENCE
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 85,000 2021-04-15 2021-04-16 59021270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 SHPENZIME PER AKTIVIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI",URDHER NR.68 DT.03.02.2021,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) "P I R R O" Lezhe 45,000 2021-04-15 2021-04-16 59121270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.35 DT.19.02.2021,FHYRJE 8 DT.19.02.2021,,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021 PLLAKATA E AKTIVITETIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI"
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 42,973,025 2021-04-15 2021-04-16 59721270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 GRANT PER RINDERT E BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB.20 DT.16.02.2021,VKB 25 DT.24.02.2021 DHE VKB 53 DT.30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 68,000 2021-04-15 2021-04-16 59221270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 SHPENZIME PER AKTIVIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI",URDHER NR.68 DT.03.02.2021,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lezhe 42,500 2021-04-15 2021-04-16 59621270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 SHPENZIME PER AKTIVIT "CMIMI AT-ZEF PLLUMI",URDHER NR.68 DT.03.02.2021,PROC VERB NR.1426/5 DT.22.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 881,044 2021-04-14 2021-04-15 55121270012021 Uje BASHKIA LEZHE LIK FAT.SHKURT-MARS 2021 SIPAS PERMBLEDHESES BASHKENGJITUR FURNIZ ME UJE PER INSTITICIONET NE VARESI TE BASHKISE LEZHE
  Bashkia Lezhe (2020) SULI 2006 Lezhe 60,000 2021-04-14 2021-04-15 44421270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.1 DT.13.04.2021,VEND I KESH BASHK NR.29 DT.24.02.2021,KONFIR VEND NR.188/4 DT.04.03.2021 SHERBIM FUNERAL PER PREND LLESHI
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 107,100 2021-04-13 2021-04-14 55721270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 9
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 93,333,956 2021-04-13 2021-04-14 55221270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE INDIVIDUALE PER NJ.ADM BALLDRE,KALLMET,UNGREJ,UNGREJ,DAJC,BLINISHT SIPAS VKB NR.20,VKB NR.25 DHE VKB NR.53
  Bashkia Lezhe (2020) UNION BANK SHA Lezhe 11,900 2021-04-13 2021-04-14 55821270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 1
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 154,700 2021-04-13 2021-04-14 55421270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 13
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 520,200 2021-04-13 2021-04-14 54821270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 QERA BANESE PER FAMILJE TE PASTREHA QE PERFITOJNE BONUS QERAJE SIPAS VKB NR.05 DT.27.01.2021 KONFIRM PREFEKT NR.100/2 DT.02.02.2021,QIRADHENES VALENTIN LEKA
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 11,900 2021-04-13 2021-04-14 55521270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 1
  Bashkia Lezhe (2020) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Lezhe 35,700 2021-04-13 2021-04-14 55921270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 3
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 23,800 2021-04-13 2021-04-14 55321270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 2
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 107,100 2021-04-13 2021-04-14 55621270012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 KESHILLTARE,NR PERFIT 9
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 784,600 2021-04-13 2021-04-14 54921270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 QERA BANESE PER 27 FAMILJE TE PASTREHA QE PERFITOJNE BONUS QERAJE SIPAS VKB NR.31 DT.24.02.2021 KONFIRM PREFEKT NR.188/1 DT.03.03.2021