Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 3,427,113,591.00 3,353 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BETA shpk Laç 7,090,535 2021-04-15 2021-04-16 53421260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 7454/28 dt 01.03.2021 fh nr 1/2021 dt 14.04.2021 situacion punimesh nr 1 pv dt 14.04.2021
  Bashkia Lac (2019) KOZETA CAKA Laç 6,000 2021-04-14 2021-04-15 52721260012021 Shtese page per funksionin Bashkia Kurbin paguar ndalese n e page per Z Aleksander Tafa sipas uedher sekuestros mbi pagen e debitorit nr 2256 Akti 16.07.2010
  Bashkia Lac (2019) ZYRA PERMBARIMORE LAC Laç 15,000 2021-04-14 2021-04-15 52621260012021 Shtese page per funksionin Bashkia Kurbin paguar ndalese n e page per Z Fogert Kola sipas urdher ekzekutimit nr 29-05 dt 14.01.2020 per bllikimin e pages se debitorit
  Bashkia Lac (2019) Euglent Osmanaj Laç 20,000 2021-04-14 2021-04-15 52521260012021 Shtese page per funksionin Bashkia Kurbin paguar ndalese n e page per ZKristo Zef Martinaj sipas urdherit te sekuestros nr 309-74/U dt 24.03.2015
  Bashkia Lac (2019) SAIMIR DOGJANI Laç 3,000,000 2021-04-12 2021-04-14 52321260012021 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Bashkia Kurbin paguar kestin e e peste perfundimtar per Vendimin e Gjykates nr 1490 akti nr 6215 dt 29.03.2016 GJSHKPTR dhe vendimi nr 1000 ,nr 13760/8982/4040 i aktit dt 15.05.2018 GJAPTR kreditor shoqata e te verberve Dega Kurbin
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 500,000 2021-04-12 2021-04-13 52021260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 31 dt 25.03.2021 konf nr 278/5 dt 07.04.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 500,000 2021-04-12 2021-04-13 52121260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 31 dt 25.03.2021 konf nr 278/5 dt 07.04.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 150,000 2021-04-12 2021-04-13 51821260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 21 dt 25.03.2021 konf nr 278/5 dt 07.04.2021
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 9,500,000 2021-04-12 2021-04-13 52421260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar KONTRATE NR 1408/19 DT 30.05.2019 FT NR 244 DT 17.08.2020 SITUACION NR 3 I SHKOLLES MARK TROKTHI
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 6,550,000 2021-04-12 2021-04-13 51921260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 20 dt 26.02.2021dhe 31 dt 25.03.2021 konf nr 206/6 dt 10.03.2021 dhe konf nr 278/5 dt 07.04.2021
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 4,913,314 2021-04-07 2021-04-09 51621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6879/27 dt 19.02.2021 ft nr 14/2021 dt 02.04.2021 situacion nr 1 pv marrje dorezim projekti nr 1469/1 dt 01.03.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 34,447 2021-04-07 2021-04-08 49421260012021 Paga baze Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 44,377 2021-04-07 2021-04-08 48321260012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 76,688 2021-04-07 2021-04-08 48721260012021 Shtese page per funksionin Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 297,893 2021-04-07 2021-04-08 48621260012021 Paga baze Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 457,820 2021-04-07 2021-04-08 48421260012021 Paga baze Bashkia Kurbin paguar pagate muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 250,000 2021-04-07 2021-04-08 51421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara ntga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 20 dt 26.02.2021 konf prefekti nr 206/6 dt 10.03.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 250,000 2021-04-07 2021-04-08 51321260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar shperblim per banesat e demtuara ntga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 20 dt 26.02.2021 konf prefekti nr 206/6 dt 10.03.2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 217,741 2021-04-07 2021-04-08 48521260012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 29,672 2021-04-07 2021-04-08 48821260012021 Shtese page per funksionin Bashkia Kurbin paguar pagat e muajit Mars 2021