Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 2,940,031,492.00 1,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 10,710 2021-04-14 2021-04-15 26221250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta mars 2021borderoja ekipi mundjes sipas urdherit nr 93dt 09.02.2021
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 32,130 2021-04-14 2021-04-15 26121250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta mars 2021borderoja ekipi mundjes sipas urdherit nr 93dt 09.02.2021
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 53,550 2021-04-14 2021-04-15 26021250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta mars 2021borderoja ekipi mundjes sipas urdherit nr 93dt 09.02.2021
  Bashkia Kukes (1818) SELAMI SOPAJ Kukes 813,000 2021-04-14 2021-04-15 26321250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001likujdim qira tregu ambj sipas akt-rak nr 1dt 13.04.2021dhe fat nr 1/2021fat2/2021fat3/2021fat 4/2021 dt 13.04.2021 te Kontr 25vjec dt 20.04.2006
  Bashkia Kukes (1818) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së KUKËS Kukes 6,000 2021-04-13 2021-04-14 25921250012021 Sherbime te tjera Bashkia 2125001 tarife rregjistrimi fat nr 1125dt 13.04.2021
  Bashkia Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 244,800 2021-04-13 2021-04-14 25321250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp per qiramarrje ambjentesh bordero muaji prill 2021
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 484,500 2021-04-13 2021-04-14 24921250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp per qiramarrje ambjentesh bordero muaji prill 2021
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 20,000 2021-04-13 2021-04-14 25721250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta muaji mars 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 102,000 2021-04-13 2021-04-14 25121250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp per qiramarrje ambjentesh bordero muaji prill 2021
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 24,000 2021-04-13 2021-04-14 25821250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta muaji mars 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 38,500 2021-04-13 2021-04-14 25621250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta muaji mars 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 581,400 2021-04-13 2021-04-14 25021250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp per qiramarrje ambjentesh bordero muaji prill 2021
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 59,500 2021-04-13 2021-04-14 25221250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp per qiramarrje ambjentesh bordero muaji prill 2021
  Bashkia Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 18,000 2021-04-13 2021-04-14 25421250012021 Sherbime telefonike Bashkia 2125001 shp telefoni fat nr 3261/2021 dt 09.04.2021
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 61,000 2021-04-13 2021-04-14 25521250012021 Udhetim i brendshem Bashkia 2125001 dieta muaji mars 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 135,162 2021-04-12 2021-04-13 24621250012021 Pagese paaftesie Bashkia 2125001 invalide muaji prill 2021borderoja sipas ligj nr59/2019
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 57,155 2021-04-12 2021-04-13 24721250012021 Pagese paaftesie Bashkia 2125001 invalide muaji prill 2021borderoja sipas ligj nr59/2019
  Bashkia Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 149,116 2021-04-12 2021-04-13 24421250012021 Pagese paaftesie Bashkia 2125001 invalide muaji prill 2021borderoja sipas ligj nr59/2019
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 74,370 2021-04-12 2021-04-13 24521250012021 Pagese paaftesie Bashkia 2125001 invalide muaji prill 2021borderoja sipas ligj nr59/2019
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 25,555,547 2021-04-12 2021-04-13 24321250012021 Pagese paaftesie Bashkia 2125001 invalide muaji prill 2021 ligj nr59/2019 bashkengjitur permbledhesja e borderove te NJA