Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 4,157,659,878.00 6,460 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) MICRO CREDIT ALBANIA Kruje 3,552 2021-04-15 2021-04-16 72821230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutues nr 1159-309 dt 05.11.2015
  Bashkia Kruje (0716) Jetlir Avdulaj Kruje 6,000 2021-04-14 2021-04-15 72521230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutimi nr 25 dt 05.03.2008
  Bashkia Kruje (0716) CORRECTOR Kruje 11,132 2021-04-14 2021-04-15 73021230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutimim nr 184 dt 03.05.2017
  Bashkia Kruje (0716) ELITE BAILIFF'S OFFICE Kruje 5,345 2021-04-14 2021-04-15 73121230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutimim nr 235 dt 22.07.2011
  Bashkia Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 14,733 2021-04-14 2021-04-15 73921230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Marrje me qera objekti me sip 200 m2 ne pasurine 35/62 ZK 3599 ne pronesi te Albrt Zenel Gabilit per ushtrimin e funksioneve te nja Thumane derg list pagesen O Leka
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 4 2021-04-14 2021-04-15 72121230012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123001- Bashkia Kruje kosto suifti per pagese te pv dt 09.03.2021
  Bashkia Kruje (0716) CORRECTOR Kruje 10,325 2021-04-14 2021-04-15 72421230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutimi nr 7250 dt 11.12.2013
  Bashkia Kruje (0716) Najada Beqaraj Kruje 14,922 2021-04-14 2021-04-15 72721230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021urdher vendosje sekuestroje nr 853 prot dt 16.04.2019
  Bashkia Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 96,183 2021-04-14 2021-04-15 74321230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagesa anetar te keshillit bashiak mars 2021 der list pagesen S Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 134,958 2021-04-14 2021-04-15 74521230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagesa kryetar fshatrash mars 2021 der list pagesen S Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 50,150 2021-04-14 2021-04-15 73821230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje marrje me qera objekti me nr 118/8 per ushtrimin e funksioneve te administrates Bubq kontrata nr 1085 prot dt 17.02.2021 dor list pagesen O Lka
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 128,244 2021-04-14 2021-04-15 74021230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagesa anetar te keshillit bashiak mars 2021 der list pagesen S Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Kruje 2,500 2021-04-14 2021-04-15 72321230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021urdher nr 639 dt 23.10.2018
  Bashkia Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 43,350 2021-04-14 2021-04-15 14.04.2021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagesa kryetar fshatrash mars 2021 der list pagesen S Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 96,183 2021-04-14 2021-04-15 74121230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagesa anetar te keshillit bashiak mars 2021 der list pagesen S Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 34,514 2021-04-14 2021-04-15 73321230012021 Te tjera transferta tek individet 2123001- Bashkia Kruje shperblim per dalje ne pension pleqerie urdher nr 95 dt 01.02.2021 dor list pagesen R Sallaku
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 16,325 2021-04-14 2021-04-15 73621230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Marrje me qera e pasurise me nr 3/417 +1-1 ZK 8621 kontrata nr 8231 prot dt 02.12.2020 dor list pagesen O Leka
  Bashkia Kruje (0716) BRAHIM MUÇA Kruje 1,500 2021-04-14 2021-04-15 72621230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page vendosje sekuestroje nr 26 prot dt 10.01.2017
  Bashkia Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 17,427 2021-04-14 2021-04-15 73721230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Marrje me qira e nje sip 134 m2 ne pasuri nr 31/1 ZK 1294 fshar Bubq ne pronesi te Z Bujar Haxhi Daci kont nr 8605 prot dt 17.12.2020 dor list pagesen O Leka
  Bashkia Kruje (0716) JONIDA UJKASHI Kruje 6,584 2021-04-14 2021-04-15 72921230012021 Paga baze 2123001- Bashkia Kruje ndalese ne page mars 2021 urdher ekzekutimim nr 244 dt 07.06.2019