Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 3,017,472,760.00 3,075 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 6,522,133 2021-04-15 2021-04-16 42821220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURS.PER NX.E ARS.PARAUNIV.SHK.E MESME PROF.V.SHK.2020/2021,PERIU.15.09.20/31.03.21,VKM 666 DT 10.10.19,VKB KORCE NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.2021,URDHER NR.250 DT 14.04.21,LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 154,700 2021-04-15 2021-04-16 43021220012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE SHPERBLIM KESHILLTARET PERIUDHA MARS 2021, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Korçe 333,200 2021-04-15 2021-04-16 42921220012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE SHPERBLIM KESHILLTARET PERIUDHA MARS 2021, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) " VILDEV - CO " Korçe 1,363,010 2021-04-15 2021-04-16 42221220012021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KORCE (2122001) SHTESE AMBIENTE EKSPOZUESE SKULPT.PARKU RINIA,U.P NR.653 DT 24.09.20,BULETIN NR.94 DT 02.11.20,KONT.DT 04.11.20,AMEND.KONT.DT 04.03.21,SIT.PERF.DT 05.03.21,AKT MARR.PROV.DOR.DT 10.03.21,FAT.2/2021 DT 24.03.21,UB39443
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,432,900 2021-04-15 2021-04-16 42621220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURS.PER NX.E ARS.PARAUNIV.SHK.9 VJEC /TE MESME TE PERGJ.V.SHK.20/21,PERIU.01.02.21/31.03.21,VKM 666 DT 10.10.19,VKB KO 145 DT 28.12.20,VKB MALIQ 106 DT 24.12.20,KONF.1105/1,1103/1,URDH.249 DT 14.04.21,L.PAGESE
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 9,938,814 2021-04-15 2021-04-16 42721220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURS.PER NX.E ARS.PARAUNIV.SHK.E MESME PROF.V.SHK.20/21,PERIU.15.09.20/31.03.21,VKM 666 DT 10.10.19,VKB KO NR.145,VKB MALIQ NR.16,105,5,VKB DEVOLL NR.97,VKB PUSTEC NR.68,KONFIRMIME,URDH.250 DT 14.04.21,L.PAGESE
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 291,023 2021-04-15 2021-04-16 43121220012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE SHPERBLIM KRYETARET E FSHATRAVE TE NJ.ADMINISTRATIVE PERIUDHA MARS 2021, LISTE PAGESE, URDHER NR.253 DT 15.04.2021
  Bashkia Korce (1515) " KRWM " SH.A Korçe 3,584,298 2021-04-13 2021-04-14 42121220012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE PER MBETJET E PERZIERA KORRIK 2020,MAREV.BASHK.DT 05.06.2008,KONT.DT 01.01.20,VKB NR.17 DT 04.02.21,KONF.NR.135/1 DT 09.02.21,URDHER NR.89 DT 09.02.21,FAT.NR.5 DT 31.07.2020,URDHER NR.246 DT 09.04.2021,UB40626
  Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korçe 833,220 2021-04-13 2021-04-14 42521220012021 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE (2122001) SHERBIMI URBAN, SUBVENCIONI PER MUAJIN MARS 2021, P.V NR.2815/1 DT 21.05.2018, URDHER PER SHPALLJEN E SUBJ.FITUES NR.319 DT 24.05.2018, KONTRATE DT 18.06.2018, SIT.DT 01.04.2021,FAT.NR.8/2021 DT 09.04.2021, UB40192
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 2,151,976 2021-04-09 2021-04-12 41221220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021, NJ.ADM VOSKOP,BULGAREC,MOLLAJ SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,661,999 2021-04-09 2021-04-12 41921220012021 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PRINCIPALI KESTI XXVI I DISBURSIMIT TE PARE TE KREDISE DHE INTERESI KESTI XXVI I DISBURSIMIT TE PARE TE KREDISE,URDHER NR.239 DT 07.04.2021,KONTR. DT 15.05.2014,AMENDAMENTI DT 18.12.2014
  Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 769,792 2021-04-09 2021-04-12 42021220012021 Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PRINCIPALI KESTI XXXV I DISBURSIMIT TE TRETE TE KREDISE DHE INTERESI KESTI XXXV I DISBURSIMIT TE TRETE TE KREDISE,URDHER NR.240 DT 07.04.2021,KONTR. DT 31.03.2010,SHTESE KONTR. NR.3 DT 20.06.2014
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 6,004,040 2021-04-09 2021-04-12 41821220012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE (2122001) SHERBIM PASTRIM I QYTETIT MUAJI JANAR 2021,U.P NR.39 DT 10.11.2017,BULETIN NR.24 DT 18.06.2018,KONTR. DT 12.06.2018,AMENDAMENT KONTR. DT 28.03.2019,SITUACION DT 02.02.2021,FAT. NR.21/2021 DT 12.02.2021,U.B 33493
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 1,374,892 2021-04-09 2021-04-12 41621220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 230,000 2021-04-09 2021-04-12 41721220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 NJ.ADM VOSKOPOJE,BASHKIA KORCE SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 535,016 2021-04-09 2021-04-12 41521220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 NJ.ADM. VITHKUQ,BULGAREC,LEKAS,VOSKOPOJE,DRENOVE,BASHKIA KORCE SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 747,108 2021-04-09 2021-04-12 41321220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021, NJ.ADM DRENOVE SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,313,116 2021-04-09 2021-04-12 41421220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHMA EKONOMIKE MARS 2021 SIPAS LISTEPAGESES,URDHER NR.241 DT 07.04.2021,VENDIM NR.3 DT 30.03.2021,SHKRESE NR.461/1 PROT. DT 30.03.2021
  Bashkia Korce (1515) Qëndra Sportive Korçe Korçe 4,273,990 2021-04-08 2021-04-09 41121220012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE (2122001) TRANSFERTE PER SHOQERINE QENDRA SPORTIVE SH.A, VKB NR.147 DT 28.12.2020, KONF.NR.1105/1 DT 06.01.2021, URDHER NR.245 DT 08.04.2021, URDHER NR.11 DT 11.01.2021, U.B NR.40607
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 8,640 2021-04-07 2021-04-08 38421220012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) FONDI 6 PERQIND NJ.ADM VOSKOP, SIPAS LISTE PAGESES, VENDIM NR.29 DT 25.03.2021,SHKRESE NR.331/1 PROT. DT 31.03.2021,URDHER NR.231 DT 02.04.2021