Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rogozhine (3513) All All 1,872,157,333.00 2,650 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 810,000 2021-04-13 2021-04-14 34621190012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA RROGOZHINE BONUSI I QERAVE MARS 2021 LEKAJ
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 21,960 2021-04-13 2021-04-14 34921190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE 6% PLUS DYFISHIMIN VENDIM NR 15 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021 MUAJI SHKURT KRYEVIDH
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 755,000 2021-04-13 2021-04-14 34821190012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA RROGOZHINE BONUSI I QERAVE MARS 2021 RROGOZHINE
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 53,820 2021-04-13 2021-04-14 35321190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE VKB NR 16 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 28,196 2021-04-13 2021-04-14 35421190012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar BASHKIA RROGOZHINE PAGES PER PUNONJES ME KONTRAT LARGUAR NGA PUNA URDHER BREN 76 DT 23.03.2021 PROT 1873
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 25,560 2021-04-13 2021-04-14 35121190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE 6% PLUS DYFISHIMIN VENDIM NR 15 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021 MUAJI SHKURT LEKAJ
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 66,600 2021-04-13 2021-04-14 35221190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE 6% PLUS DYFISHIMIN VENDIM NR 15 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021 MUAJI SHKURT GOSE
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 53,240 2021-04-13 2021-04-14 35021190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE 6% PLUS DYFISHIMIN VENDIM NR 15 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021 MUAJI SHKURT RROGOZHINE
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 278,000 2021-04-13 2021-04-14 34721190012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA RROGOZHINE BONUSI I QERAVE MARS 2021 SINABALLAJ
  Bashkia Rogozhine (3513) ARABEL - STUDIO Kavaje 796,000 2021-04-13 2021-04-14 35621190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA RROG. LIK FAT NR 05/2021 DT 07.04.2021 TE MBIK PUNIME RIKON MAGJIS UJES+RRJET UJES FSHAT LEKAJ HARIZAJ KRYELUZ ZAMBISHT TE KONT 534/4 DT 11.03.2021 UP NR 21 DT 21.01.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 308,000 2021-04-13 2021-04-14 34421190012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA RROGOZHINE BONUSI I QERAVE MARS 2021 KRYEVIDH
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 246,000 2021-04-13 2021-04-14 34521190012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA RROGOZHINE BONUSI I QERAVE MARS 2021 GOSE
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 50,000 2021-04-13 2021-04-14 35521190012021 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE VKB NR 18 DT 24.03.2021 KONF PREF 515/1 DT 08.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 72,675 2021-04-12 2021-04-13 33721190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROG.PAGES KESHILLTARE MARS 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 32,300 2021-04-12 2021-04-13 33821190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROG.PAGES KESHILLTARE MARS 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 309,400 2021-04-12 2021-04-13 34021190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROG.PAGES ADMINISTRATOR MARS 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 64,600 2021-04-12 2021-04-13 33921190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROG.PAGES KESHILLTARE MARS 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 169,575 2021-04-12 2021-04-13 34121190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROG.PAGES ADMINISTRATOR PRILL-DHJETOR 2019 E PRAPAMBETUR
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 79,920 2021-04-08 2021-04-09 31421190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE PAGA MARS 2021 SEZONAL
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 52,260 2021-04-08 2021-04-09 32121190012021 Paga baze BASHKIA RROGOZHINE PAGA MARS 2021 PYJORE