Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 385,935,362.00 686 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 38,920 2021-04-03 2021-04-06 9221160012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 193,307 2021-04-03 2021-04-06 9421160012021 Paga baze 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Gjirokaster 136,044 2021-04-03 2021-04-06 9521160012021 Paga baze 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 1,039,762 2021-04-03 2021-04-06 9621160012021 Shtese page per funksionin 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 1,148,202 2021-04-03 2021-04-06 8921160012021 Shtese page per funksionin 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 469,835 2021-04-03 2021-04-06 9321160012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 56,960 2021-04-03 2021-04-06 9021160012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) Zyre e Permbarimit Privat "3L" Gjirokaster 10,800 2021-04-03 2021-04-06 9921160012021 Paga baze 2116001 Bashkia Libohove GJ ndalese nga paga per vendim gjyqesor
  Bashkia Libohove (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 672,622 2021-04-03 2021-04-06 9121160012021 Shtese page per funksionin 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) SHËRBIMI PËRMBARIMOR FS Gjirokaster 9,000 2021-04-03 2021-04-06 9821160012021 Paga baze 2116001 Bashkia Libohove GJ ndalese nga paga per vendim gjyqesor
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 38,010 2021-04-03 2021-04-06 9721160012021 Paga baze 2116001 Bashkia Libohove GJ paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) ND.UJESJELLESI GJIROKASTER Gjirokaster 105,000 2021-04-03 2021-04-06 10521160012021 Uje 2116001 Bashkia Libohove GJ uje prill 2021 fat nr 5/2021 dt 01.04.2021
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 395,000 2021-03-29 2021-03-30 8721160012021 Grant per femije te lindur 2116001 Bashkia Libohove GJ terheqje me Çek per shperblim lindje nga ervin rustemi nr ID I90213039U
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 66,480 2021-03-29 2021-03-30 8621160012021 Ndihme ekonomike 2116001 Bashkia Libohove GJ ndihma ekonomike mars 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANES Gjirokaster 410,244 2021-03-25 2021-03-30 8421150012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2116001 Bashkia Libohove GJ openence teknike fat nr 6/2021 dt 16.03.2021 marreveshje nr 366 prot dt 11.03.2021 per objketin rikonstruks i rjet ujesjelle stac pomp depo uji nepravishte
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 4,800 2021-03-25 2021-03-26 8521150012021 Sherbime telefonike 2116001 Bashkia Libohove GJ telefon shkurt 2021 fat nr 1941/2021,1937/2021 dt 10.03.2021
  Bashkia Libohove (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 219,556 2021-03-18 2021-03-19 7521160012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 Bashkia Libohove GJ paga te keshilltareve janar shkurt 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 173,400 2021-03-18 2021-03-19 7621160012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 Bashkia Libohove GJ paga te keshilltareve janar shkurt 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) ND.UJESJELLESI GJIROKASTER Gjirokaster 53,760 2021-03-18 2021-03-19 7821160012021 Uje 2116001 Bashkia Libohove GJ uje fat nr 2/2021 dt 25.02.2021
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,098,567 2021-03-18 2021-03-19 8321160012021 Pagese paaftesie 2116001 Bashkia Libohove GJ paaftesi invalid mars 2021 liste pagese