Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 1,320,406,190.00 1,776 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 798,732 2021-04-15 2021-04-16 28121150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster materiale fat nr 27 dt 29.12.2020 nr ser 38301478 fh nr 68-69 dt 29.12.2020 pv marrje ne dorezim dt 29.12.2020 kontr 7682 dt 08.09.2020 up nr 351 dt 24.06.2021 klasifikim perfundimtar
  Bashkia Gjirokaster (1111) Banka OTP Albania Gjirokaster 98,855 2021-04-13 2021-04-14 26821150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 paga me kontrate
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 126,225 2021-04-13 2021-04-14 26721150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 paga me kontrate
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 9,988 2021-04-13 2021-04-14 27421150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 keshilli bashkise
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 5,313 2021-04-13 2021-04-14 26921150012021 Shpenzime te tjera qiraje 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 per qera
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 229,712 2021-04-13 2021-04-14 27321150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 keshilli bashkise
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 13,600 2021-04-13 2021-04-14 26621150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 paga me kontrate
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 700,000 2021-04-13 2021-04-14 27721150012021 Te tjera transferta tek individet 2115001,Bashkia Gjirokaster ndihme e menjehershme dritan topulli liste pagese VKB nr 20 dt 05.03.2021 kerkese nr 1729 prot dt 17.02.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 59,925 2021-04-13 2021-04-14 27621150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 keshilli bashkise
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 142,101 2021-04-13 2021-04-14 27221150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 kryetare fshatrash
  Bashkia Gjirokaster (1111) Banka OTP Albania Gjirokaster 700,000 2021-04-13 2021-04-14 27821150012021 Te tjera transferta tek individet 2115001,Bashkia Gjirokaster ndihme e menjehershme sokol topulli liste pagese VKB nr 20 dt 05.03.2021 kerkese nr 1729 prot dt 17.02.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 15,938 2021-04-13 2021-04-14 27021150012021 Shpenzime te tjera qiraje 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 per qera
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 204,000 2021-04-13 2021-04-14 27121150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 paga me kontrate
  Bashkia Gjirokaster (1111) E-NETWORK-AL Gjirokaster 92,000 2021-04-13 2021-04-14 28321150012021 Sherbime telefonike 2115001,Bashkia Gjirokaster internet fat nr 227 dt 31.12.2020 nr ser 90358107 kontr 9381 dt 15.10.2020
  Bashkia Gjirokaster (1111) Banka OTP Albania Gjirokaster 9,988 2021-04-13 2021-04-14 27521150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese mars 2021 keshilli bashkise
  Bashkia Gjirokaster (1111) START CO Gjirokaster 2,478,000 2021-04-12 2021-04-13 26521150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - makina 2115001,Bashkia Gjirokaster blerje automjeti per sherbime publike fat nr 4/2021 dt 26.03.2021 fh nr 5 dt 26.03.2021 pv marrje dorezim kontr 2242 dt 02.03.2021 ub nr 7 dt 04.03.2021up 50 dt 22.1.2021klasifikim perfundimtar njoftim fituesi
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 1,680,136 2021-04-07 2021-04-09 23921150012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2115001,Bashkia Gjirokaster paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 3,301,656 2021-04-07 2021-04-09 22621150012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2115001,Bashkia Gjirokaster paga mars 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) B93 II Gjirokaster 15,558,150 2021-04-07 2021-04-08 21821150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2115001,Bashkia Gjirokaster rikonstruksion "ujesjelles Lazarat" fat nr 8/2021 dt 30.03.2021 kontr 4803 dt 22.06.2020 situacion punimesh nr 3 likujdim pjesor shkrese nr 1776 dt 18.02.2021 up nr 3056 dt 17.04.2020 njoftim fitues
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 48,622 2021-04-07 2021-04-08 23221150012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2115001,Bashkia Gjirokaster paga mars 2021 liste pagese