Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 2,200,595,716.00 7,000 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 4,700 2021-04-14 2021-04-15 75721140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.83 date 28.11.2012,fat nr.39 date 28.11.2012,flet hyrje nr.62 date 28.11.2012
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 79,900 2021-04-14 2021-04-15 76021140012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.10 date 08.05.2015,fat nr.75 date 19.05.2015,flet hyrje nr.12 date 22.05.2015
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 175,716 2021-04-14 2021-04-15 76521140012021 Uje 2114001 Fat nr.27 date 06.04.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 29,250 2021-04-14 2021-04-15 75921140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.90 date 29.12.2012,fat nr.46 date 29.12.2012,flet hyrje nr.66 date 29.12.2012
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 22,370 2021-04-14 2021-04-15 76221140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.84 date 28.11.2012,fat nr.41 date 28.11.2012
  Bashkia Gramsh (0810) 4 S Gramsh 441,320 2021-04-14 2021-04-15 76621140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Ushqime,fat nr.140 date 31.03.2021,flet hyrje nr.6,7 date 31.03.2021,kontrate nr.3747/2 date 19.11.2020
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 18,960 2021-04-14 2021-04-15 75821140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.40 date 25.12.2012,fat nr.47 date 25.12.2012,flet hyrje nr.210 date 25.12.2012
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 14,675 2021-04-14 2021-04-15 76121140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.36/1 date 08.06.2015,fat nr.73 date 22.07.2015,flet hyrje nr.37 date 22.07.2015
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 16,680 2021-04-14 2021-04-15 75621140012021 Kancelari 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.82 date 28.11.2012,fat nr.40 date 28.11.2012,flet hyrje nr.61 date 28.11.2012
  Bashkia Gramsh (0810) 2Z KONSTRUKSION Gramsh 613,004 2021-04-12 2021-04-13 73021140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.252 date 10.08.2020,vend fitues nr.93 date 03.09.2020,kontrate nr.3490 date 18.09.2020,situaci perf,fat nr.46 date 30.12.2020,akt kolaud dt 30.12.2020,proc marr dorzim,certif marr dorzim dtt 30.12.2020
  Bashkia Gramsh (0810) Sinani Trading Gramsh 118,800 2021-04-09 2021-04-13 74921140012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 up nr.1 date 12.03.2021,perll fond limit,procesverbal,fat nr.40 date 15.03.2021,flet hyrje nr.13 date 18.03.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Ilia Verushi Gramsh 119,832 2021-04-12 2021-04-13 76321140012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 up nr.4 date 06.04.2021,fond limit,prcovesverbal,fat nr.4 date 06.04.2021,flet hyrje nr.14 date 06.04.2021
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 9,665 2021-04-09 2021-04-12 75221140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Detyrim prapambetur up nr.20 date 01.04.2014,ftese per ofert,njoftim fituesi,fat nr.47 date 28.02.2015,flet hyrje nr.1/1 date 28.02.2015
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,760 2021-04-09 2021-04-12 74821140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Fat nr.31 date 31.03.2021
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 6,154 2021-04-09 2021-04-12 75321140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Detyrim prapambetur up nr.20 date 01.04.2014,ftese per ofert,njoftim fituesi,fat nr.84 date 31.03.2015,flet hyrje nr.9 date 31.03.2015
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 9,468 2021-04-09 2021-04-12 75121140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Detyrim prapambetur up nr.20 date 01.04.2014,ftese per ofert,njoftim fituesi,fat nr.28 date 02.02.2015,flet hyrje nr.01 date 02.02.2015
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 70,200 2021-04-08 2021-04-09 74421140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltaret dhe kryetaret e fshatrave bordero mars 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 99,450 2021-04-08 2021-04-09 74721140012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2114001 Pagesa e objekteve te marra me qera per kopshtet bordero prill 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 289,685 2021-04-08 2021-04-09 74221140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltaret dhe kryetaret e fshatrave bordero mars 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 653,700 2021-04-08 2021-04-09 74521140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Premio sportive bordero mars 2021