Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 1,607,974,627.00 1,093 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) Tele.co.Albania Fier 2,129,592 2021-04-14 2021-04-16 13821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SISTEMIM I 2 SALLAVE TE BASHKIS RROSKOVEC KNTR 5455 DT 15/10/2020 FAT 13/11/2020 NR 4256 SERI 91488478
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,326,960 2021-04-14 2021-04-16 13421130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK I RRUGES SYRRI BALLA FSHATI KUMAN KNTR 3657 DT 24/06/2019,FAT 22 SERI 89923072 DT 08/09/2020
  Bashkia Roskovec (0909) ANGERBA Fier 100,000 2021-04-14 2021-04-16 13921130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore SUPERVIZIM PER PERMIRESIM I FRN ME UJ PER QYTETIN E RROSK KNTR 91 DT 09/01/2020 FAT 28/2021 DT 02/03/2021
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 284,005 2021-04-15 2021-04-16 14221130012021 Shpenzime per honorare PAGA KESHILLTARESH BASHKIA ROSKOVEC MARS 2021
  Bashkia Roskovec (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 2,622,480 2021-04-15 2021-04-16 13521130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RKNSTR I RRUGES PAS SHKOLLES 9 VJECARE FSHATI VLOSH KNTR 1300 DT 18/03/2019 FAT 14 SERI 74584814 DT 31/07/2019
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 1,368,228 2021-04-14 2021-04-16 13621130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIST I QENDRES SE FSHATIT NGJEQAR L=1141 ML KNTR 1005 DT 01/03/2019,FAT 80 SERI 85424080 DT 13/01/2020
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 10,887,049 2021-04-15 2021-04-16 14321130012021 Pagese paaftesie PAAFTESI+INVALID BASHKIA ROSKOVEC PRILL 2021
  Bashkia Roskovec (0909) FREDI ELECTRONIC Fier 438,000 2021-04-14 2021-04-16 13721130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri PAISJE KOMPJUTERIKE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 69 SERI 89365119 DT 29/09/2020
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,000,000 2021-04-12 2021-04-13 13321130012021 Subvencione te tjera PAGA UJESJELLES KANALIZIME ROSKOVEC SHKURT 2021
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,353,420 2021-04-08 2021-04-09 12621130012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 47,452 2021-04-08 2021-04-09 12821130012021 Te tjera shperblime per personelin PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 4,003,120 2021-04-08 2021-04-09 12321130012021 Paga baze PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 688,305 2021-04-08 2021-04-09 12421130012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 182,300 2021-04-08 2021-04-09 12721130012021 Paga baze PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA CREDINS Fier 56,960 2021-04-08 2021-04-09 12521130012021 Shtese page per funksionin PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,180,056 2021-04-08 2021-04-09 13221130012021 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE BASHKIA RROSKOVEC MARS 2021
  Bashkia Roskovec (0909) Suela Hoxhaj Fier 100,800 2021-04-06 2021-04-07 12221130012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 8/2021 DT 17/03/2021
  Bashkia Roskovec (0909) A&T Fier 3,010,967 2021-03-12 2021-04-02 10021130012021 Karburant dhe vaj BASHKIA ROSK KNTR4243 DT 27/08/2020 FAT 790 SERI 92383790 DT 05/11/2020
  Bashkia Roskovec (0909) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Fier 351,198 2021-03-29 2021-03-30 12121130012021 Elektricitet Bashkia Roskovec 2113001, lista permbedhes e ekontratave Shkurt 21
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLES KANALIZIME ROSKOVEC Fier 148,518 2021-03-29 2021-03-30 12021130012021 Uje Bashkia Roskovec 2113001,fatura tatimore per uje Shkurt 21, lista e kontratave, permbledhsja