Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 1,395,714,399.00 1,282 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) KLOSI-R COMPANY Fier 2,064,000 2021-04-15 2021-04-16 152721120012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera Bashkia Patos 2112001 mjet Rimorkiator UP.28.12.2020 RP.26.01.2021 NJF.01.02.2021 kontr.2342/16dt.16.03.2021 fat.7/2021 fh.26
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 223,157 2021-04-15 2021-04-16 15521120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650527 fh.19 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 53,753 2021-04-15 2021-04-16 15621120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650530 fh.20 pvmd
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 104,248 2021-04-15 2021-04-16 156721120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650529 fh.21 pvmd
  Bashkia Patos (0909) 4 S Fier 120,739 2021-04-14 2021-04-15 14621120012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 ushqime UP.6.01.2020 marvesh. kuader kontr.212/2 dt.28.01.2021 fat.95/2021 fh.17 pvmd
  Bashkia Patos (0909) TR - 7 Fier 19,278 2021-04-14 2021-04-15 14821120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 gaz UP.21.01.2021 fo.27.01.2021 vp.02.02.2021 kontr. fat.3/2021 fh.31 pvmd
  Bashkia Patos (0909) TR - 7 Fier 26,418 2021-04-14 2021-04-15 14921120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 gaz UP.21.01.2021 fo.27.01.2021 vp.02.02.2021 kontr. fat.1/2021 fh.18 pvmd
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 320,000 2021-04-14 2021-04-15 15321120012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 trajtim ushqimor Urdh.12.04.2021 listpagesat, prezencat Prill 21
  Bashkia Patos (0909) Mimoza Dehari Fier 60,000 2021-04-14 2021-04-15 14721120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 materiale UP.26.02.2021 pv. fat.4/2021 fh.16 pvmd
  Bashkia Patos (0909) 4 S Fier 212,746 2021-04-12 2021-04-14 14421120012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 ushqime UP.6.01.2020 marvesh. kuader kontr.212/2 dt.28.01.2021 fat.149/2021 fh.30 pvmd
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,010,544 2021-04-12 2021-04-13 14521120012021 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 dyfishim i ndihmave ekonomike Mars 2021 ,listepagesa
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 13,935 2021-04-12 2021-04-13 14221120012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Mars 2021 fat.661 seri 74769661
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,132,271 2021-04-09 2021-04-13 14021120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001demshperblim per termetin VKM.911 dt.4.11.2020 Urdh.17.2.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 420 2021-04-12 2021-04-13 14321120012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Mars 2021 fat.3seri 20551341
  Bashkia Patos (0909) K.I.A. 2019 Fier 89,400 2021-04-12 2021-04-13 14121120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 materiale UP.22.02.2021 fat.1/2021 fh.15 pvmd
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 88,000 2021-04-09 2021-04-12 13821120012021 Udhetim i brendshem Bashkia Patos 2112001 dieta sporti Urdh.08.04.2021 listpagesat, prezencat Mars 21
  Bashkia Patos (0909) QEND.PER ÇESHTJET E INFORMIMIT PUBLIK Fier 50,000 2021-04-08 2021-04-09 13721120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 mirembajtje faqe Web UB.25.01.2021 PV.kontr. fat.2/2021
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 400,018 2021-04-08 2021-04-09 13921120012021 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001, pagat Mars 21, listpagesat, prezencat Mars 21
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 61,238 2021-04-07 2021-04-08 13221120012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Bashkia Patos 2112001, pagat Mars 21, listpagesat, prezencat Mars 21
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,945,145 2021-04-07 2021-04-08 12221120012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Patos 2112001, pagat Mars 21, listpagesat, prezencat Mars 21