Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 4,112,108,799.00 1,979 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 65,250 2021-04-15 2021-04-16 27021110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje, vkb87 dt 02.11.20 dhe vkb 2.03.21, miratim prefekture, kont qeraje, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 142,844 2021-04-15 2021-04-16 27121110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, up 48 dt 23.12.19, njfit 11109/6 dt 04.02.20, kont 11109/8 dt 07.02.20, fat 85 dt 29.12.20, seri 82382285, fh 47 dt 29.12.20
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 11,000 2021-04-13 2021-04-14 26421110012021 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001, shpenzime udhetimi, autorizime, urdher sherbime, listpagesat prill 21
  Bashkia Fier (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 9,000 2021-04-13 2021-04-14 26821110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001, tarife rregjis. fat 9100, uk dt 12.04.21, pasuri 554/1,zk 3358
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 726,579 2021-04-12 2021-04-14 26221110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001, up 42 dt 15.05.17, pcv tenderi 23.06.17, njfit 03.07.17, kont 06.07.17, sit Nentor 10.12.20, fat 2 seri 68500854, relacion i DSH 10.12.20
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 56,333 2021-04-13 2021-04-14 26521110012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Fier 2111001,qera trualli, kont 4669/1 dt 24.05.19, fat 31, seri 82382431, pagese per muajin Dhjetor 20
  Bashkia Fier (0909) ARENA MK Fier 379,815 2021-04-13 2021-04-14 26721110012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Fier 2111001,mbikqyrje punimesh per ujes, kraps up 23 dt 08.08.18, njfir 10.08.18, kont 13.08.18, sit perf, akt. kolaud,akt marr dorez.10.05.19, memo 31.03.21, fat 17, seri 805321117
  Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 5,000 2021-04-12 2021-04-13 26021110012021 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001, pension ushqimor nga Shpresa Arapaj ndalese per muajin Mars 21
  Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 20,400 2021-04-12 2021-04-13 26121110012021 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001, pension ushqimor diference e prapambetur dhe pension i Mars 21,muaji Janar Mars 21
  Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 4,000 2021-04-12 2021-04-13 25921110012021 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001, pension ushqimor mga A. Dabulla, ndalese per muajin Mars 21
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 77,811 2021-04-09 2021-04-12 25421110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 8,320 2021-04-09 2021-04-12 25521110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 33,280 2021-04-09 2021-04-12 25621110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 97,184 2021-04-09 2021-04-12 25221110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 19,453 2021-04-09 2021-04-12 25321110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 24,296 2021-04-09 2021-04-12 25121110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 66,409 2021-04-09 2021-04-12 24921110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 265,635 2021-04-09 2021-04-12 25021110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje,VKB 87, dt 02.11.20 dh vkb 11 dt 02.03.21, miratim 267/1 dt 25.02.21, listpagesat
  Bashkia Fier (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 15,000 2021-04-08 2021-04-12 23421110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001, urdher 135 dt 06.04.21, fat 8516 , zk 2891
  Bashkia Fier (0909) Klubi Shumesportesh Apollonia sh.a Fier 3,000,000 2021-04-08 2021-04-12 24721110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001, kontribut, urdher 18.01.19, vkb 99 dt 17.12.20, miratim 1313/1 dt 30.12.20