Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 1,615,650,896.00 1,161 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) FRANKO CONSTRUCTION Elbasan 2,207,720 2021-04-15 2021-04-16 17321100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile 2110001 Bashkia Cerrikndertim parkimi e gjelberimi up nr, 370/2 prverbal vendim fature nr.1/2021
  Bashkia Cerrik (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 36,000 2021-04-15 2021-04-16 17121100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik shpenz perMbikqyres punimesh shkolle urdher nr, 246/3 akt marrje ne dorezim fature nr, 1 dt. 03.12.2020 seri 53103737
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 154,980 2021-04-14 2021-04-15 16921100012021 Ndihme ekonomike 2110001 Bashkia Cerrik ndihme ekonomike urdher nr.48 vendim nr18 permbledhse borderoje Sabri Lici nr, 025284461
  Bashkia Cerrik (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 60,000 2021-04-14 2021-04-15 16521100012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2110001 Bashkia Cerrik kolaudim urdher dt, 16.09.2019 kontrat fature nr, 7 seri 89679407akt kolaudimi
  Bashkia Cerrik (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 12,000 2021-04-14 2021-04-15 16721100012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres urdher dt, 19.06.2020 akt marrje dorezim fature nr, 4 seri 31.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 30,000 2021-04-14 2021-04-15 16821100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres urdher dt, 14.09.2020 akt marrje dorezim fature nr, 5dt. seri 53103729 31.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 60,000 2021-04-14 2021-04-15 16621100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh urdher 202/1 kontrat prverbal kolaudimi fature nr, 33 seri 72772532
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 186,008 2021-04-14 2021-04-15 17021100012021 Ndihme ekonomike 2110001 Bashkia Cerrik ndihme ekonomike urdher nr.48 vendim nr18 permbledhse borderoje Sabri Lici nr, 025284461
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 341,997 2021-04-13 2021-04-14 16221100012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2110001 Bashkia Cerrik paga ktyepleq urdher i brend nr 51 dt 09.04.2021 permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) Erion Sina Elbasan 864,000 2021-04-13 2021-04-14 16421100012021 Karburant dhe vaj 2110001 Bashkia Cerrik vajra pjese kembimi Up nr. 39 procesverbal dt. 11.03.2021 kontrat dt, 19.03.2021 fature nr. 7/2021
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,339,944 2021-04-13 2021-04-14 15921100012021 Ndihme ekonomike 2110001 Bashkia Cerrik ndihma ekonomike urdher nr42 dt. 07.04.2021 vendim nr, 3 permbledhse Sabri Lici nr, 025284461
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 341,997 2021-04-13 2021-04-14 16121100012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2110001 Bashkia Cerrik paga keshilltar urdher i brend nr 50 dt 09.04.2021 permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 150,000 2021-04-13 2021-04-14 1632110012021 Te tjera transferta tek individet 2110001 Bashkia Cerrik transferta te individet urdher i brend nr 49 dt 09.04.2021 vendim nr, 19 dt.26.03.2021 konfirmim nr. 478/1permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,696,580 2021-04-13 2021-04-14 16021100012021 Ndihme ekonomike 2110001 Bashkia Cerrik ndihma ekonomike urdher nr42 dt. 07.04.2021 vendim nr, 3 permbledhse Sabri Lici nr, 025284461
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 60,000 2021-04-12 2021-04-13 15721100012021 Te tjera transferta tek individet 2110001 Bashkia Cerrik transfert individ urdher i brend nr 44 dt 07.04.2021 permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 89,250 2021-04-12 2021-04-13 15621100012021 Shpenzime per honorare 2110001 Bashkia Cerrik shpenz per honorare urdher i brend nr 46 dt 07.04.2021 vend nr 110 dt 20.06.2016konfirmim nr,1186/1permbledhse shperblim ekipi peshngritjes
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 100,000 2021-04-12 2021-04-13 15821100012021 Te tjera transferta tek individet 2110001 Bashkia Cerrik transfert individ urdher i brend nr 42 dt 06.04.2021 permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) ASAB Elbasan 4,748,674 2021-04-09 2021-04-12 15221100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2110001 Bashkia Cerrik Rikonstruksion rruge uprokurimi nr. 216 kontrat dt. 31.12.2020 vendim dt. 20.11.2020procesverbal fature nr, 77681/2021
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,427,215 2021-04-01 2021-04-09 12821100012021 Posta dhe sherbimi korrier 2110001 Bashkia Cerrik shpenz postare urdher nr, 38.dt. 29.03.2021 fatura 63-1054
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 216,170 2021-04-02 2021-04-06 13721100012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2110001 Bashkia Cerrik, paga me permbledhese, Sabri Lici nr ID 025284461, nr punonjesish 5