Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 2,825,581,866.00 1,412 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 15,595,333 2021-04-14 2021-04-15 20421080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES I GRANTIT TE RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) G B Civil Engineering Durres 660,440 2021-04-14 2021-04-15 20121080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK KONT 2742 MBIKQ SHKOLLA ADEM SABLI XHAFZOTAJ
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 44,580,350 2021-04-14 2021-04-15 20521080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR I RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 10,644,591 2021-04-14 2021-04-15 20321080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR I RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) SARK Durres 432,960 2021-04-14 2021-04-15 20221080012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 5/2021 KONT 1154 MATERIALE PER RIP RRUGESH
  Bashkia Shijak (0707) SARK Durres 446,160 2021-04-13 2021-04-14 19521080012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 2KONT 1154 MATERIALE PER RIP RRUGESH
  Bashkia Shijak (0707) G B Civil Engineering Durres 300,000 2021-04-13 2021-04-14 19021080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2108001 BASHKIA SHIJAK KONT 5878/1 DT 27.07.2020 MBIKQYRJE RRJETI UJESJELLES SHIJAK FAT 2/2021
  Bashkia Shijak (0707) LIBRARI DYRRAHU Durres 229,200 2021-04-13 2021-04-14 19321080012021 Blerje dokumentacioni 2108001 BASHKIA SHIJAK KONT 2612 FAT 2332 KANCELERI SHTYPSHKRIME
  Bashkia Shijak (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 25,500 2021-04-13 2021-04-14 19621080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PG KOMISS PUNESIMI SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) SARK Durres 726,000 2021-04-13 2021-04-14 19421080012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 1 KONT 1154 MATERIALE PER RIP RRUGESH
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 25,500 2021-04-13 2021-04-14 19721080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PG KOMISS PUNESIMIT SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Shijak (0707) G B Civil Engineering Durres 199,999 2021-04-13 2021-04-14 19121080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2108001 BASHKIA SHIJAK KONT 3447 DT 27.09.2018 RINDERT SHKOLLA 9 VJECARE MUHARREM DOLLAKU SHIJAK FAT 34
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 25,812 2021-04-13 2021-04-14 19821080012021 Uje 2108001 BASHKIA SHIJAK SHP UJE SIPAS PERMBLEDHESE
  Bashkia Shijak (0707) MICRO CREDIT ALBANIA Durres 10,000 2021-04-13 2021-04-14 19921080012021 Paga baze 2108001 BASHKIA SHIJAK SHERBIM PERMBARIMOR SIPAS NDALESAVE NE BORDERO
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 342,716 2021-04-13 2021-04-14 20021080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK SHPERBLIME PER KRYEPLEQT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) G B Civil Engineering Durres 200,000 2021-04-13 2021-04-14 19221080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 13 MBIKQ HAPSIRA REKREATIVE PARKU I SHIJAK KONT 2026/1
  Bashkia Shijak (0707) KASTRATI Durres 482,796 2021-04-09 2021-04-12 18721080012021 Karburant dhe vaj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 90/2021 KONT 1325 KARBURANT
  Bashkia Shijak (0707) KASTRATI Durres 161,136 2021-04-09 2021-04-12 18921080012021 Karburant dhe vaj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 74/2021 KONT 1325 KARBURANT
  Bashkia Shijak (0707) KASTRATI Durres 480,456 2021-04-09 2021-04-12 18821080012021 Karburant dhe vaj 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 140/2021 KONT 1325 KARBURANT
  Bashkia Shijak (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,198,060 2021-04-08 2021-04-09 18621080012021 Paga baze 2108001 BASHKIA SHIJAK PAGA SIPAS LIST PAGESE