Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Durres (0707) All All 12,406,260,282.00 3,782 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 29,196 2021-04-14 2021-04-15 64721070012021 Uje UJE MARS PER KONTR. 1508004 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) UNION BANK SHA Durres 10,250,000 2021-04-14 2021-04-15 64621070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 30,000 2021-04-12 2021-04-13 63321070012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME FINANCIARE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) KASTRIOT KURMAKU Durres 15,000 2021-04-12 2021-04-13 63121070012021 Paga baze DETYRIM MARS VITORI XHAJA SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 30,000 2021-04-12 2021-04-13 63221070012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME FINANCIARE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Blueprint Technologies Durres 43,200 2021-04-12 2021-04-13 63621070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BLERJE PAISJE LIK FAT 30/2021 DT 8.4.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) ZYRA E PERMBARIMIT Durres 12,000 2021-04-12 2021-04-13 62821070012021 Paga baze DETYRIM MARS I PLADOMEN PROKO /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Durres 18,250,000 2021-04-12 2021-04-13 62621070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 12,000 2021-04-12 2021-04-13 63021070012021 Paga baze DETYRIM MARS ALVARO KACUPI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 30,000 2021-04-12 2021-04-13 63421070012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME FINANCIARE SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 82,000 2021-04-12 2021-04-13 63521070012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME FINANCIARE PER DALJE NE PENSION SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) ZYRA E PERMBARIMIT Durres 9,000 2021-04-12 2021-04-13 62921070012021 Paga baze DETYRIM MARS I ARDIAN JOSIFI /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 550 2021-04-12 2021-04-13 62721070012021 Posta dhe sherbimi korrier POSTA MARS LIK FAT 3 DT 31.3.21 NJA KATUND I RI /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Durres 2,027,177 2021-04-12 2021-04-13 63721070012021 Elektricitet ENERGJI SHKURT SIPAS FATURAVE BASHKENGJITUR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 51,000 2021-04-09 2021-04-12 60921070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QERA NDERTESE PER NJA KATUND I RI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 40,250 2021-04-09 2021-04-12 61121070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QERA NDERTESE PER ZYRAT E NJA ISHEM SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 13,834 2021-04-09 2021-04-12 61421070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PAGA KESHILLI BASHKIAK SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAJLI NDERTIM Durres 209,992 2021-04-09 2021-04-12 61521070012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI PUNIMESH RIK RRG JAIPIGIA, KONTR. 19688 DT 31.10.2018, AKT KOLAUDIM DT 27.2.2019 , SHKRESE 2930/4 DT 8.4.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 204,000 2021-04-09 2021-04-12 61221070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QERA NDERTESE PER MAGAZINIMIN E ND PER TERMETIN SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INERTI (J66926804L) Durres 32,604,458 2021-04-09 2021-04-12 62121070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIP. OSE RIK I AMBJ TE PERBASHKETA , KONTR. 9477/46 DT 12.10.20, LIK FAT 93/2021 DT 31.3.21 SIT NR 3 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707