Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peshkopi (0606) All All 3,802,694,234.00 2,262 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peshkopi (0606) Ervis Cena Diber 71,568 2021-04-14 2021-04-15 21321060012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2106001 Bashkia Diber UP 20 dt 09.09.2019 kontr 20/10 dt 14.10.19, fat 39 dt 30.10.20, FH 61 dt 30.10.20, PV marrjed orzim dt 30.10.20,
  Bashkia Peshkopi (0606) Ervis Cena Diber 181,902 2021-04-14 2021-04-15 28521060012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2106001 Bashkia Diber UP 20 dt 09.09.2019 kontr 20/10 dt 14.10.19, Amendament 20/12 dt 15.10.2020, fat 42 dt 30.11.20, FH 74 dt 30.11.20, PV marrje dorzim dt 30.11.20, fat 43 dt 30.12.20, FH 85 dt 30.12.20, PV marrjed orzim dt 30.12.20
  Bashkia Peshkopi (0606) Shemsi Ngota Diber 209,520 2021-04-13 2021-04-14 21021060012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2106001 Bashkia Diber bulmet, UP 19/1 dt 01.04.19 njoft fituesi PP, kontr 19/11 dt 11.06.19, fat 29 dt 30.10.20, FH 63 dt 30.10.20, PV marrje dorz dt 30.10.20, amendand 19/14 dt 15.06.20
  Bashkia Peshkopi (0606) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Diber 4,182,676 2021-04-13 2021-04-14 28321060012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2106001 Bashkia Diber rik kan ujitese UP 8/1 dt 21.02.20, Njodt fituesi nr 18/15 dt 06.05.20, kontr 18/16 dt 12.05.20, preventiv, Sit pj 1 dt 01.06.20 fat 39 dt 01.06.20, sit perfundimtar dt 30.07.20, fat 73/1 dt 03.08.20, Cert marrje doz
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,000,000 2021-04-13 2021-04-14 28121060012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2106001 Bashkia Diber shl vendim gjyqs nr 94(242-33-2018) dt 25.02.19, vend formes prere dt 21.03.2019, urdher kryetari nr 87 dt 12.04.2021, listepagesa bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 316,119 2021-04-12 2021-04-13 27521060012021 Shtesa page te tjera 2106001 Bashkia Diber paga Arsimi Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 10,602,335 2021-04-12 2021-04-13 27421060012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2106001 Bashkia Diber paga Arsimi Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 37,442 2021-04-12 2021-04-13 27621060012021 Paga baze 2106001 Bashkia Diber paga Arsimi Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 74,884 2021-04-12 2021-04-13 27721060012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2106001 Bashkia Diber paga Arsimi Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Diber 43,920 2021-04-12 2021-04-13 27821060012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2106001 Bashkia Diber paga arsimi Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) ZYRË E PËRMBARIMIT PRIVAT PRESTIGE Diber 200,000 2021-04-12 2021-04-13 28021060012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2106001 Bashkia Diber lik pjesor shl vend gjyqs shk I Admin nr 2355 dt 12.05.21, vend gjyk Apeli nr 3721 dt 18.10.2018, urdher 88 dt 12.04.21,
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 96,174 2021-04-09 2021-04-12 27221060012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2106001 Bashkia Diber pagese anetare KB Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) ZUNA Diber 75,000 2021-04-09 2021-04-12 26721060012021 Sherbime te tjera 2106001 Bashkia Diber Dhurata 1 Qershor, Preventiv, PV formualr 4/1 dt 01.06.2020, fat 22 dt 01.06.2020, FH 36 dt 01.06.2020, PV marrje dorezim dt 01.06.2020
  Bashkia Peshkopi (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 21,372 2021-04-09 2021-04-12 27021060012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2106001 Bashkia Diber pagese anetare KB Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) SHEHU Diber 478,800 2021-04-09 2021-04-12 26821060012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2106001 Bashkia Diber baze mat per ngricat, UP 43/1 dt 16.10.19, Ftese oferte 43/3 dt 16.10.19, Kontr 43/6 dt 22.10.19, Preventiv, NJoft fituesi APP, Situacion, fat 86 dt 04.12.19, FH 43 dt 04.12.19, PV marrje dorezim dt 04.12.19
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Diber 117,546 2021-04-09 2021-04-12 27321060012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2106001 Bashkia Diber pagese anetare KB Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 85,488 2021-04-09 2021-04-12 27121060012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2106001 Bashkia Diber pagese anetare KB Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 6,375 2021-04-08 2021-04-09 25721060012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2106001 Bashkia Diber bonus strehimi shkurt 2021,kontr nr 1285 dt 03.02.2020,vendim nr 82 dt 28.05.20,listepagesa bashkangjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 443,470 2021-04-08 2021-04-09 26021060012021 Paga baze 2106001 Bashkia Diber paga neto mars 2021 punonjesit e mirembatjes,bujqesisesipas listepageses bashkangjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 412,050 2021-04-08 2021-04-09 25821060012021 Paga baze 2106001 Bashkia Diber paga Administrata Mars 2021 sipas listepageses bashkengjitur