Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 2,299,994,697.00 1,708 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 453,106 2021-04-15 2021-04-16 26721030012021 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim ndihme financiare sipas VKB Nr.221,225 dhe 226 date 29.03.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) 2AF ALBANIA GROUP Bulqize 16,915,637 2021-04-13 2021-04-15 26021030012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion perfundimtar nr. 2 "Rik. Blloku Lagja e Re Bulqize", PO pl.nr.5354, UP nr.860 dt.24.02.2020, kontr. dt.28.05.2020, fat nr.29/2021 dt.12.04.2021 plus dif, PV kolaudimi dt.26.09.2020.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 13,235,477 2021-04-13 2021-04-15 26221030012021 Pagese paaftesie BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim PAAK Prill 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G Bulqize 200,000 2021-04-14 2021-04-15 26621030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim mbikqyrje punimesh per "Rikonstr. total rrjeti i furnizimit me uje te qytetit Bulqize dhe rrjeti shperndares Q.Ri", PO.pl.nr.5355, UP nr.1446 dt.24.3.2020, kontr.dt.10.6.2020, fat nr.1/2021dt.08.04.2021.L 3
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 235,287 2021-04-13 2021-04-15 26421030012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim sherbime postare + 0.5% i kontrates Mars 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 445,079 2021-04-13 2021-04-15 26521030012021 Uje BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim shpenzime uje i pijshem Mars 2021 fat. nr.60/2021 dt.12.04.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,395,568 2021-04-13 2021-04-15 26321030012021 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim 6% Ndihme Ekonomike per muajin Shkurt 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 210,000 2021-04-12 2021-04-14 25721030012021 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim ndihme financiare muaji Prill 2021
  Bashkia Bulqize (0603) ALB-KON Bulqize 10,630,839 2021-04-12 2021-04-14 25821030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim sit. perfundimtar objekti "Rikonstruksion i tregut Shupenze" UP nr.3111 dt.06.07.2020, PO pl. nr.5372, kontr. dt.30.10.2020, fat nr.1/2021 dt.10.04.2021, pv. kolaudimi dt.05.04.2021,
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 22,160,304 2021-04-12 2021-04-14 25921030012021 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Nd. Ek. Mars 2021 vendim i Dr.SH.R.Diber nr.259 dt 26.03.2021 nr.262 prot dt.29.03.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) EGLAND(J96829419D) Bulqize 544,500 2021-04-09 2021-04-12 25021030012021 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion "Mirmbajtje rutine ne situate emergjencash", UP nr.769 dt.15.02.2021, kontr. dt.12.03.2021, fat nr.3/2021 dt.24.03.2021, situacion.
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 1,000,000 2021-04-09 2021-04-12 24921030012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Transferte SHA Ujesjellsi Bulqize per perballimin e pagave VKB nr.205 date 29.01.2021
  Bashkia Bulqize (0603) GENTIAN SADIKU Bulqize 292,800 2021-04-09 2021-04-12 25121030012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim blerje veshje e pajisje punetoresh, UP nr.1138 dt.11.03.2021, kontr. dt.19.03.2021, fat nr.7/2021 dt.29.03.2021, fh nr.04 dt.29.03.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) SPORT KLUB BULQIZA Bulqize 1,800,000 2021-04-09 2021-04-12 24821030012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim transferte per klubin e sportit Bulqize per muajin Prill.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 34,599 2021-04-09 2021-04-12 25221030012021 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim ndihme familjare per shkak vdekje te Shkelqim Muca punonjesi i Bashkise.
  Bashkia Bulqize (0603) ALB-KON Bulqize 1,350,098 2021-04-09 2021-04-12 25621030012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim 5% garanci objekti punimesh"Rikonstruksion Rruga Okshatine" sipas urdherit nr.6003 date 16.12.2020 ,proces-verbal marrjes ne dorezim date 25.03.2021, akt Kolaudim date 14.10.2019.
  Bashkia Bulqize (0603) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Bulqize 30,765 2021-04-09 2021-04-12 25521030012021 Elektricitet BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Lidhje e re kontrate energjie per shkollen fillore Kocaj F. Bulqize.
  Bashkia Bulqize (0603) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Bulqize 36,765 2021-04-09 2021-04-12 25421030012021 Elektricitet BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Lidhje e re kontrate energjie per shkollen fillore Dragu F. Bulqize
  Bashkia Bulqize (0603) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Bulqize 30,765 2021-04-09 2021-04-12 25321030012021 Elektricitet BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Lidhje e re kontrate energjie per shkollen Fillore Gjorice e poshtme.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 61,811 2021-04-07 2021-04-08 2221030012021 Paga baze BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Strehimi Social Mars 2021.