Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 1,953,476,382.00 1,798 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 20,825 2021-04-14 2021-04-15 25121020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 7,225 2021-04-14 2021-04-15 25521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 51,000 2021-04-14 2021-04-15 25221020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 32,061 2021-04-14 2021-04-15 25821020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 145,350 2021-04-14 2021-04-15 25021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 181,679 2021-04-14 2021-04-15 25621020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 74,809 2021-04-14 2021-04-15 25721020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 5,100 2021-04-14 2021-04-15 25421020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 10,687 2021-04-14 2021-04-15 25921020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 7,225 2021-04-14 2021-04-15 25321020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 10,687 2021-04-14 2021-04-15 26021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret mars 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 68,240 2021-04-12 2021-04-14 24621020012021 Shpenzime gjyqesore 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.adm vlore nr 1198 dt 13.11.2019 shkresa 79 dt 21.01. shpenzime gjyqesore per rushan toska
  Bashkia Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 18,000 2021-04-12 2021-04-14 24921020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.adm vlora nr 48 dt 23.01.2020 shkresa 40 dt 01.06.2020 shpenzime gjyqesore per firdus qahalliu fatura tatimore 40 dt 15.12.2020
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 242,506 2021-04-08 2021-04-14 23121020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 5612/1 date 08.11.2019 situacionishtator 2020 fatura 3429 dt 03.10.2020 seria 88831889 sherbim mirembajtje varezapublike dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 208,311 2021-04-08 2021-04-14 23221020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 5541 dt 18.11.2020 fatura 492 dt 003.11.202 seria 92437402 situacioni tetor 2020 sherbim mirembajtje varreza publike dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PERMBARIMORE PRIVATE TIRANA Berat 319,700 2021-04-12 2021-04-14 24221020012021 Shpenzime gjyqesore 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.apelit tirane nr 836 dt 30.09.2020 shkresa 301regj 45 dt 18.02.2021 shpenzime GJYQESORE PER HAXHI QALLIU
  Bashkia Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 713,685 2021-04-12 2021-04-14 24421020012021 Shpenzime gjyqesore 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.adm apelit tirane nr 508 dt 05.03.20120 shkresa 1405 dt 15.09.2020. shpenzime gjyqesore per abedin kaja
  Bashkia Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 54,200 2021-04-12 2021-04-14 24821020012021 Shpenzime gjyqesore 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.adm vlora nr 48 dt 23.01.2020 shkresa 40 dt 01.06.2020 shpenzime gjyqesore per firdus qahalliu
  Bashkia Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 69,240 2021-04-12 2021-04-14 24021020012021 Shpenzime gjyqesore 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.apelit vlore nr 1189 dt 12.11.2019 shkresa 609 dt 17.02..2020 shpenzime permbarimore per mesut tabaku fatura 112 dt 21.12.2020 seria 92438332
  Bashkia Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 68,189 2021-04-12 2021-04-14 24721020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese vendim gj.adm vlora nr 1198 dt 13.11.2019 shkresa 79 dt 21.01.2020 shpenzime permbarimore per rushan toska fatura tatimore 41 dt 15.12.2020 seria 85137291