Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 36,955,799,266.00 9,652 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,475 2021-04-14 2021-04-16 109921010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane Shpenzime qera mars 2021 Petrit vladi tataim burim PV 31.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,928 2021-04-14 2021-04-16 111121010012021 Uje 2101001 BAshkia Tirane Pagese elektricitet dhe uje shkurt 2021 Hysen Vadenja
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 95,497,556 2021-04-15 2021-04-16 113721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane, Lik situac 1, dt 17.3.21, objekti Ndertim God 15A/3 zona zhvellimore 5 Maji, Kontr 36670/4, dt 28.10.20, Proc permbl 36670/1, dt 27.10.20, form njoftim fitues 36670/2, dt 27.10.20, Fatura 8/2021, dt 23.03.21
  Bashkia Tirana (3535) The PLAZA Tirana Tirane 218,000 2021-04-14 2021-04-16 110821010012021 Shpenzime per pritje e percjellje 2101001 Bashkia Tirane Pritje percjellje darke zyrtare ambient me qera PV dt.25.01.21 raport permb 2922/18 dt.25.01.21 akt marveshje 2922/20 dt 25.01.21 PV marr dorezim 02.02.21 fat elek 20/2021 dt.12.02.21 UK 2922/21 dt.03.03.21
  Bashkia Tirana (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 14,025 2021-04-14 2021-04-16 108321010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane shpenzime ambienete me qera Arben Vogli Mars mbajtur tatim burim kont vazh 24219 dt.20.07.20 PV 31.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) InRE Tirane 10,323 2021-04-14 2021-04-16 108621010012021 Elektricitet 2101001 Bashkia Tirane Pagese energji dhe uji shkurt 2021 kont 45420 dt.07.12.18
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 15,680,004 2021-04-13 2021-04-16 105521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Lik rinder banesa individ, proc ver vlere 04.11.20, form njoft fit 35171/6, dt 06.11.20, kontr 35171/10, dt 11.11.20, situac 1, dt 28.02.21, fat 100001/2021, dt 12.03.21
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 706,360 2021-04-15 2021-04-16 111621010012021 Ndihme ekonomike 2101001 BAshkia Tirane Bllok ndihme 6% 1-28 shkurt 2021 NJA VKB 46 dt.23.03.21 dyfishim VKM 85 dt.10.02.21
  Bashkia Tirana (3535) ERA 2000 Tirane 42,609 2021-04-14 2021-04-16 110521010012021 Shpenzime per pritje e percjellje 2101001 Bashkia Tirane Pritje percjellje Dreke Zyrtatre dt.24.01.2021 PV 21.01.21 raport permb 2922/9 dt 21.01.21 akt mar 2922/10 dt.21.01.21 PV dorzim 24.01.21 fat elek 1 dt 28.01.21 UK 2922/21 dt.03.03.21
  Bashkia Tirana (3535) Ensola Kuçi Tirane 18,000 2021-04-14 2021-04-16 108921010012021 Paga baze 2101001 BAshkia Tirane ndalesa permbarimore z.Ilir Kocilimars 2021
  Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,725 2021-04-14 2021-04-16 110621010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane Shpenzime per qirrmarje Mars 2021 Muharrem CAra PV 31.03.20241
  Bashkia Tirana (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 16,320 2021-04-14 2021-04-16 110121010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane Shpenzime qera mars 2021 Gezim cara tatim burim kont 24218 dt.20.07.20 PV 31.03.21
  Bashkia Tirana (3535) YLLI HIDRI Tirane 73,600 2021-04-14 2021-04-16 110321010012021 Shpenzime per pritje e percjellje 2101001 Bashkia Tirane likuidim pritje percjellje Dreke zyrare dt.23.01.21 raport permb 2922/7 21.01.2021 PV marr dorezim 23.01.21 fat elek 2/2021 dt.29.01.21 Uk 2922/21 dt.03.03.21
  Bashkia Tirana (3535) "BIBA-X" Tirane 1,460,784 2021-04-14 2021-04-16 111321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 5%Rikostruksion rrg Fatmir Haxhiu kont 17092/10 dt.31.07.18 kont 17092/10 dt.31.07.18 sit perf 31.12.18 PV kol 08.03.19 PV marr dorezim
  Bashkia Tirana (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 2,620,400 2021-04-13 2021-04-16 108021010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia TIrane lik ambjente qira worshop Tirana 100, Proc negoc testim tregu 20.1.21, raport 2922/4, dt 20.01.21, akt marreveshje 2922/5, dt 20.01.21, fat 1/2021, dt 4.2.21, UK 2922/21, dt 03.03.21
  Bashkia Tirana (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,882,463 2021-04-13 2021-04-16 109321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2101001 Bashkia Tirane Lik shpronesim pronaret prekur zbatimi projektit Rikualif urban bllokut Bajram Curri me Petro Nini Luarasi sipas VKM 11, dt 13.01.21
  Bashkia Tirana (3535) UNION BANK SHA Tirane 20,400 2021-04-14 2021-04-16 110021010012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2101001 Bashkia Tirane Pagese qera Ilir Muca mbajtur tatim burim PV 31.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 31,331 2021-04-14 2021-04-16 109221010012021 Elektricitet 2101001 Bashkia Tirane shpenzime elektricitet Saimir Caushu shkurt 2021 fat 410429137 dt.23.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,076,295 2021-04-13 2021-04-16 109721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2101001 Bashkia Tirane Lik shpronesim pronaret prekur zbatimi projektit Rikualif urban bllokut Bajram Curri me Petro Nini Luarasi sipas VKM 11, dt 13.01.21
  Bashkia Tirana (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 713 2021-04-14 2021-04-16 109421010012021 Uje 2101001 Bashkia Tirane Pgese uji Saimir Caushi shkurt 2021 fat -2102-830849-1-1