Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) All All 186,808,312.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) "METAL KONSTRUKSION VATA" SHPK Tirane 118,200 2020-11-25 2020-11-26 19210760012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1076001 ILDKP,mirmbajtje ndertese miratim nr 2860/1 prot dt 29.10.2020 fat nr 93045002 date 16.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 9,000 2020-11-24 2020-11-26 19110760012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1076001 ILDKP,mirmb ashensori fat nr 86090705 dt 20.11.2020 kont va nr 1585 prot dt 18.02.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) Vjollca Logu (L71406037B) Tirane 30,000 2020-11-25 2020-11-26 19010760012020 Sherbime te tjera 1076001 ILDKP,sherbim mbushje fikse zjarri fat nr 87255409 dt 19.11.2020miratim nr 3039/1 prot date 16.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 99,600 2020-11-24 2020-11-26 18710760012020 Sherbime te tjera 1076001 ILDKP,sherbim larje fasade fat nr 93271579 dt 19.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INSIG SH.A Tirane 35,947 2020-11-24 2020-11-25 18910760012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1076001 ILDKP,sigurim automjete up nr 3043 prot date 16.11.2020 fat nr 92360197 dt 19.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INSIG SH.A Tirane 298,400 2020-11-24 2020-11-25 18810760012020 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1076001 ILDKP,sigurim ndertese up nr 3043 prot date 16.11.2020 fat nr 92360198 dt 19.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 20,640 2020-11-24 2020-11-25 18610760012020 Uje 1076001 ILDKP,uje fat nr 2010-159723 dt 31.10.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) XHEZMI SIQECA Tirane 475,200 2020-11-17 2020-11-19 18110760012020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1076001 ILDKP,pagese blerje orendi fat nr 494 dt 03.11.2020 seril 79521494 fhyrje nr 10 dt 03.11.2020 pvmarrje dorez dt 03.11.2020njoft fitus dt 16.10.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) Illyrian Guard Tirane 250,000 2020-11-17 2020-11-19 18210760012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1076001 ILDKP,pagese roje fat nr 1050 dt 03.11.2020 serial 94219767 kontr ne vazhd nr 1935 dt 30.04.2020 ne vazhdim
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 117,028 2020-11-17 2020-11-18 18310760012020 Elektricitet 1076001 ILDKP,pagese energji fat nr 382314168 dt 31.10.2020 klient TR1H110036226310 kontr nr H226310
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,085 2020-11-17 2020-11-18 18510760012020 Posta dhe sherbimi korrier 1076001 ILDKP,pagese posta muaji tetor fat nr 4600 dt 8682330 dt 26.10.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,576 2020-11-17 2020-11-18 18410760012020 Sherbime telefonike 1076001 ILDKP,pagese telefon fat nr 388406017 dt 31.10.2020 klient 310001734433
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 24,584 2020-11-16 2020-11-17 17910760012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1076001 ILDKP,pagese sherbim automjeti fat nr 2000518385 dt 16.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2020-11-16 2020-11-17 18010760012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1076001 ILDKP,pagese kontroll teknike fat nr 1933Tr2 serial 93206449 dt 16.11.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2020-11-02 2020-11-09 17410760012020 Te tjera transferta tek individet 1076001 ILDKP,pagese financim trasport ligji nr 10160 dt 15.10.2009 i ndryshuar dhe vkm nr 169 dt 07.11.2013 permbledhese
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,115,024 2020-11-02 2020-11-03 17210760012020 Paga baze 1076001 ILDKP,pagese paga listpagese nr punonj plan 70 fakt 34
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,650 2020-11-02 2020-11-03 17610760012020 Paga baze 1076001 ILDKP,pagese paga vend gjyk Adriana GJoka ,urdh nr 194 dt 12.08.2020
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,072,131 2020-11-02 2020-11-03 17310760012020 Paga baze 1076001 ILDKP,pagese paga listpagese nr punonj plan 70 fakt 36
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 120,171 2020-11-02 2020-11-03 17510760012020 Paga baze 1076001 ILDKP,pagese paga tetor punonjes me kontr vkm nr 47 dt 22.01.2020 listpagese
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 9,000 2020-10-28 2020-10-30 17110760012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1076001 ILDKP,pagese mirembajtje ashensori fat nr 229 dt 23.10.2020 seria 8609060679 urdh prok nr 1381 dt 12.02.2020 kontr nr 1585 dt 18.02.2020