Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) All All 188,800,759.00 500 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,010 2020-11-25 2020-11-26 25410630032020 Uje Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Uji tetor 2020 fat 31.10.2020 s 352873630 kl. 4201541
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 38,400 2020-11-19 2020-11-23 25010630032020 Sherbime te printimit dhe publikimit Kolegj. Posacem i Apelimit shp. sherbime printimi dhe publikimi , kerkese 715 dt 03.11.2020 urdh. 715/1 dt 16.11.2020 fat 213 dt 06.11.2020 s 87093977
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) DAS OIL Tirane 3,200 2020-11-19 2020-11-23 24810630032020 Shpenzime te tjera transporti Kolegj. Posacem i Apelimit Shpenzime transporti , urdher 576/2 dt 16.11.2020 fat 98 seria 65306098 dt 31.10.2020
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 31,600 2020-11-19 2020-11-23 25110630032020 Sherbime telefonike Kolegj. Posacem i Apelimit Lik tel fat 391077088 dt 01.11.2020 kod abon 571643
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,050 2020-11-19 2020-11-20 24910630032020 Posta dhe sherbimi korrier Kolegj. Posacem i Apelimit shp. poste, tetor 2020, ft nr 4629, dt 26.10.2020, seri 86823129
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 133,156 2020-11-19 2020-11-20 24610630032020 Elektricitet Kolegj. Posacem i Apelimit Lik energji kontr B656475 fat 382309863 dt 31.07.2020
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) PC STORE Tirane 94,200 2020-11-19 2020-11-20 25310630032020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Kolegj. Posacem i Apelimit Lik blerje laptop . up. 670/2 dt 22.10.2020 ft. of. 670/4 dt 23.10.2020 fit. 28.10.2020, pv. 670/4 dt 23.10.2020 fat.207 dt 30.10.2020 s 92267257, fh. 43 dt 30.10.2020
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,349 2020-11-19 2020-11-20 24710630032020 Sherbime telefonike Kolegj. Posacem i Apelimit Lik sherbim telefoni tetor 2020 fat 31.10.2020 s 388316196
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,900 2020-11-19 2020-11-20 25210630032020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Kolegj. Posacem i Apelimit Lik uje fat 329266894dt 11.11.2020 pv. dorezimi 609/4 dt 11.11.2020 fh 45 dt 11.11.2020
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 5,400 2020-11-05 2020-11-06 24410630032020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Kolegj. Posacem i Apelimit Shp.furnizime uji pv. dorezim 609/3 dt 27.10.2020 fat 329266791 dt 27.10.2020 s 329266791 fh 42 dt 27.10.2020
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 24,000 2020-11-05 2020-11-06 24510630032020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1063003 Kolegj. Posacem i Apelimit Sherbime te printimit dhe publikimit, kerkese 625/1 dt 29.09.2020 urdher 625/4 dt 04.11.2020 fat 939 dt 08.10.2020 seria 93894310
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 320,095 2020-11-02 2020-11-03 24210630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020 nr pun pl 43 fakt 43 liste
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 194,829 2020-11-02 2020-11-03 23710630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020, listepagese, nr pun 43/43
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 43,516 2020-11-02 2020-11-03 24110630032020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor pun. me kont shkresa MFE 22520/77 dt 10.02.2020 pl.4 fakt.4
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,520,083 2020-11-02 2020-11-03 23610630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020, listepagese, nr pun 43/43
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 96,361 2020-11-02 2020-11-03 24010630032020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020 nr pun me kontrate, vend. nr 47 dt 22.01.2020 liste plan.4 fakt 4
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 194,829 2020-11-02 2020-11-03 23810630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020 nr pun pl 43 fakt 43 liste
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,002,678 2020-11-02 2020-11-03 23510630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020, listepagese , nr pun 43/43
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,141,922 2020-11-02 2020-11-03 23910630032020 Paga baze Kolegj. Posacem i Apelimit Paga Tetor 2020 nr pun pl 43 fakt 43 liste
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2020-10-23 2020-10-26 23210630032020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1063003 Kolegj. Posacem i Apelimit ,pagese telefonike listpagese dt 23.10.2020 vkm nr 673 dt 02.09.2020